Koupě foťáku - bezzrcadlo?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jirka mz 3. 3. 2018 19:14

selfie nefotím :-), ale jinak na něj taky mrknu.
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 3. 2018 21:19

Jo ale ty E-PL nemají hledáček, všiml jsem si teď, že jsi o tom vlastně psal
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 3. 2018 21:25

Na staršie sa dá nasadiť extrerný .. ešte sa mi doma jeden povaľuje, čo som kúpil v sete s E-P5 .. vlastne aj voľná E-P5 sa mi doma povaľuje (keďže už mám F-ko) :-)

-- 3. 3. 2018 21:30 --

Davidof píše:Ovládání - je jiné, než Panasonic, a když jsem ho měl, zdálo se mi méně šikovné.

Změna ostřícího bodu přes tlačítka, kompenzace expozice taky. Už bych foťák bez dvou koleček - clona a kompenzace expozice - nechtěl. Ale zvyknout si šlo.
Prečo cez tlačítka? :shock:

Síce dá sa aj nimi .. ale displejom to tiež nejako ísť musí (u E-P3 a E-P5 to šlo) .. veď na to sa ten displej najviac hodí...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 3. 2018 21:36

Na tu kompenzaci se muselo myslím zmáčknout jedno z tlačítek a pak to měnit. U tý GX80 je vzadu prostě kolečko - to mi přijde šikovnější.

Externí hledáček šel asi jenom na EPL7 ale trochu ji de-kompaktizuje :-: a byl svinsky drahej. Ale dobrej.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 4. 3. 2018 08:54

Externý hľadáčik som mal a sral ma. Zavadzal. Nejako sme si nesadli. Ak už, nech je implementovaný priamo.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 3. 2018 09:09

Mě taky.

Jediné plus bylo v tom, že šel vyklopit nahoru pro záběry v podhledu.

Jinak GX80 má hledáček spíš slabší. Ne nepoužitelný, ale slabší.

Používám ho jen, když je moc světla, nebo když z nějakého důvodu není vhodné používat LCD.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod user1234 4. 3. 2018 13:18

Ahoj, namůžu jinak než doporučit Sony Alpha a6000. S tímhle kompaktem mám bezva zkušenost. Více jsem sepsal sem: https://www.nafoto.cz/l/fotoaparat-sony ... m=referral
user1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 13. 3. 2018 09:17

nj, takto vypadá studium marketingu na VŠE v praxi, učí se tam spamovat diskuze a tady můžeme vidět výsledek.

Na nafoto.cz nejde o články, ty jsou dost podprůměrné, cílem je propagace Alza.cz
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 3. 2018 12:32

Flor.cz píše:Fuji má výhodu povedeného seťáku 18-55 2,8-4, ostatní skla jsou hodně drahá, ty s velkou světelností za 25 tisíc jedno.


:)) zase znalec ceníku Megapixelu, co se po lepší ceně nikdy nepídil a ta skla zřejmě ani neviděl

1) 35/1.4 běžně jdou zánovní za 10, dál máme f2 skla 23/35/50, všechna kolem 13 nová, 9 jetá. Všechno jsou to bytelná, utěsněná skla (kolik by stál ekvivalent u Nikonu/Canonu, kdyby existovaly)?
56/1,2 je drahá, ale kdo má ekvivalentní sklo významně levnější?

2) Kolik skel hobby fotograf skutečně potřebuje? Jak často je kupuje?
Já jsem skončil u 18-55 2,8-4, 23/2 a na léto na ptactvo pak plasťák XC 50-230. Tato tři skla stály dohromady
necelých 20 tis. Sestava skel, která mi vyhovuje a která nemá kromě telete u CaNikonu evkvivalenty.
Takže další věci je vůbec dostupnost skel, který kdo požaduje.

Celá ta argumentace od ceny skel je mimo mísu: Fuji jsou dost odlišný aparáty svým přístupem, ergonomií, funkční výbavou, výstupem ad. od CaNikon APS-C zrcadlovek a vybírat tím pádem z druhýho konce - dle ceny skel, kde ty fin. rozdíly nejsou významný a navíc jejich nabídka se ani z daleka nepřekývá, nedává smysl.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 14. 3. 2018 14:01

Ja len k tomu, ze APSC 50-230mm na vtakov je jemne povedane zufalo malo.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 14. 3. 2018 14:50

ondrasheq: to se tak dělá, že se srovnávají ceny nových produktů. Srovnávat, co se dá teoreticky koupit z druhé ruky, když si člověk pár měsíců počká a má kliku, je vcelku zbytečný. Pro Sony dělá Sigma pevná f1.4 skla za ceny kolem deseti tisíc, pevná f2.8 skla kolem 5 tisíc. A překvápko - z druhé ruky se dají koupit podstatně levněji.

Čím jsou Fuji foťáky skutečně odlišné je X-trans snímač a jeho problémy. To je jeden z hlavních důvodů proč jsem do Fuji nakonec nešel.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SpravnaVolba 19. 3. 2018 18:24

Zdravím,

pro začátek bych osobně doporučil Nikon D3400, který vytváří skvělé fotky bez nějakého složitého nastavování. Vlastní také "průvodce" a nápovědu, která vám napoví jak co fotit, s jakým nastavením apod., takže jako první lepší foťák je ideální. Je to teda zrcadlovka, ale co se týče velikosti tak velká rozhodně není. Časem si k ní můžete dokoupit ještě lepší objektiv a fotky tak dostat na úplně jinou úroveň. Recenzi a hodnocení si můžete přečíst zde: http://oritech.cz/nikon-d3400-recenze/

Pokud by to měl být kompakt, ale ne zrcadlovka tak potom bych bral Canon PowerShot G9 X Mark II.

Oba jsou v ceně něco přes 10 000.
SpravnaVolba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 3. 2018 21:06

Fíha, Nikon D3400 .. ešte som o ňom nepočul .. ale keď ho osobne odporúčate, tak to musí byť pecka!
A dokonca robí skvelé fotky bez zložitého nastavovania!!! Presne taký foťák chcem.

Ale: Je lepší ako Canon 6D mark II ? Dokáže robiť také ostré zábery?
Prečo nie je "Mark II", je to vari nejaká neodskúšaná novinka?
(chápte ma, je to už veľa peňazí a nerád by som si kupoval niečo, čo sa po pár fotkách pokazí)

A na tej linke je čo, ak sa smiem spýtať? Prepáčte, že som taký bojazlivý, ale počul som, že nemám klikať na neznáme odkazy, lebo by som mohol chytiť nejaký vírus. Minule som na voľačo klikol a teraz pokašlievam .. tak mám trošku obavy, iste chápete...

Mám ešte ďalšie otázky: Prečo ale píšete, že "první lepší foťák"?
To si potom budem musieť kúpiť ešte nejaký ďalší?
Toľko peňazí ja zase nemám .. nestačil by mi len ten jeden?

Ďakujem za vašu trpezlivosť so mnou a za vaše skvelé rady.
Som rád, že sa konečne našiel niekto, kto mi chce naozaj pomôcť.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 19. 3. 2018 22:12

http://www.gancovky.sk/
Kluci, mrkněte na tenhle blogísek. Vůbec jsem focení a foťákům nerozumněl, ale teď už díky těmhle prima stránečkám rozumím úplně všemu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 20. 3. 2018 07:03

A jak tomu můžeš rozumět, když je to celé ve slovenštině? :-)))
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků