Sony A9

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 4. 2017 17:27

Fullframe bezzrcatko pro sportaky.
Nejake prvni zkusenosti: http://pmrphoto.blogspot.cz/2017/04/son ... racey.html

Jeste jsem to nestihl procist, ale zarazilo me, ze Sony da otestovat predprodukcni fotak nekomu, kdo foti takhle...
http://www.pmrphoto.com/html_gallery.cf ... tID=997508
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 19. 4. 2017 17:45

1/32000th of a second shutter speed, 20 FPS, mozno vo vsetkom bude super, ale som rad ze sa trafili na cenu $4499 USD, kde uz ani neuvazujem o kupe a nemam ani cervika hlodajúceho s myslienkou na prechod na Fullframe bezzrcatko ;-)
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 19. 4. 2017 18:34

kozakm: Fotky jsou v pohodě (možná kromě 2). Každý holt nefotí jako ty :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 4. 2017 18:46

Jo, 2 jsou v pohode :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 19. 4. 2017 18:49

Na rummoroch avizujú aj NEX-9 fullfrejm. Sony celkom mobilizuje...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 19. 4. 2017 19:19

bob222 píše:Na rummoroch avizujú aj NEX-9 fullfrejm. Sony celkom mobilizuje...


A nebude spis A7III?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 19. 4. 2017 20:23

Ted to zacne byt zajimave. Doted u Sony delali, ze maji tela max pro nadsene amatery a ted zkousi profi segment, kde se na vymluvy nehraje. Mocsanci jim nedavam, ale jsem zvedavy, kam az se dostali... Ale porad je mi to sympatictejsi nez ty pokusyo profi m43.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 4. 2017 21:24

✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 4. 2017 05:07

A9 je určitě velmi zajímavý stroj, uvidíme, jak zamíchá kartami má trhu, po A7r je to pro mne další velký průlom od Sony. Pro mne je zajímavé, že má jako FF podstatně zlepšené pokryti AF body a že díky EVF je snazší používat MF objektivy, ostření už by mohlo být na špičkové úrovni, baterie asi ještě ne, ale to se bude zlepšovat. Vadí mi absence OVF, nevyváženost s teleobjektivem a Art skly a problematická kompatibilita s Nikon skly.

Za zlomový moment považuji ten nový vrstvený senzor a zvýšení rychlosti toku dat, to je to, kde může mít aktuálně Sony s A9 technologický náskok a chápu vyjádření, že nebudou (aspoň dočasně) prodávat třetím stranám tyto senzory, protože by jim usnadnili vývoj odpovědi na A9.

Z mého pohledu by nejlepší odpověď byla zrcadlovka s hybridním hledáčkem, třeba se dočkáme. Nikon a Canon to nebudou mít lehké, aby dali dohromady potřebnou elektroniku a senzory a aby zůstali cenově konkurenceschopní. Po A9 to budou mít těžší v tom, že A9 bude benchmark.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod BigglesO27 20. 4. 2017 05:38

OVF jde proti logice tohohle projektu, takže to není moc k výčitce, nevyváženost je diskatabilní, to tělo má bejt v rámci možností malý a grip případně leccos vylepší a (ne)kompatibilita s nikoními objektivy se fakt nedá brát jako nevýhoda, to je stejný jako brečet, že na Nikon fakt nenaroubuju Batise od Zeisse...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 4. 2017 05:48

Podívejte se, jak je A9 nevyvážená s 70-200/2.8 a představte si to s 400/2.8. To je z mého pohledu fakt, bez diskuze.

Na plnou náhradu OVF přes EVF ještě podle mne technologie úplně nedospěla, vidím to i na iPadu Pro, kde tu jejich slavnou technologii True Color jsem musel raději vypnout.

Nekompatibila s Nikon skly je pro mne zásadní, protože jsem se skly, co mám pro Nikon spokojen a nehodlám je měnit za Sony skla.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lemming 20. 4. 2017 06:36

pemar píše:Pro mne je zajímavé, že má jako FF podstatně zlepšené pokryti AF body a že díky EVF je snazší používat MF objektivy, ostření už by mohlo být na špičkové úrovni, (...). Vadí mi absence OVF, ...


Jenže to zlepšené pokrytí AF body a lepší použití MF objektivů je právě díky EVF. Fázové ostření se nedá používat u krajů obrazu.

Možná kdyby někdo vyvinul hybridní ostřící modul?

Prakticky jediná věc co bych chtěl je focus peaking. Kdyby ten Nikon dodělal do live view módu, tak takový foťák by pro mě neměl chybu.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 4. 2017 07:19

Oficiální ukázkové fotky v plném rozlišení:
https://photographylife.com/sony-a9-image-samples/
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 20. 4. 2017 07:31

5 sn./s s mechanickou závěrkou ... což je pro sport jediná možnost, pokud ten senzor neumí global shutter, o čemž silně pochybuju. To zase není takový terno, když se člověk podívá na cenovku.
Na straně druhé, má to fičury jako ethernet, který sice absolutně nikdo z nás nevyužije, ale pro fotografy z větších agentur to může být plus.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 4. 2017 07:35

Ethernet mají všichni fotografové z větších agentur v 1D X/D4/D5 už léta. Plus k tomu hromadu skel, který na Sony fungovat budou jakž takž (Canon) nebo vůbec (Nikon).

Ale stejně tomu fandím, když už nic, tak to třeba popožene Canon/Nikon k většímu tempu.
kozakm
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků