Originální nebo neoriginální aku?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 17. 8. 2012 08:26

Nikoho komu by baterka do foťáku vybouchla v ruce neznám a ani neznám nikoho, kdo by o někom takovém věděl, tak to taky neřešim a v rámci neznačkových se snažim kupovat nějaké ozkoušené - obvykle Avacom. Ono je celkem zásadní rozdíl dát za Avacom 700Kč a nebo za originál canon 3.900 Kč. Případně 350 Kč za Avacom namísto 2.100 Kč za Canon... A nějaká kratší výdrž po roce mi může být ukradená, když jich za tu samou cenu můžu mít třeba 6ks..
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ptth 20. 8. 2012 07:38

Nemáte náhodou ještě nějaké další tipy na značku neorigo baterií?
ptth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 20. 8. 2012 09:57

Dneska je problem v tom, ze i originaly uz jsou sunty. Vsichni snizuji naklady a ani vehlasna znacka neznamena, ze pod ni neni ten samy cinsky sunt co koupite jinde za petinu ceny. Znacka v dnesni dobe je z 90% pouze marketing, tech firem co stale drzi nejakou kvalitu je minimum.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinfoto 20. 8. 2012 16:26

Hahnel jsem měl několik let a bez problémů. Jako originál to nebude, ale u záložní to nevadí :)
Pokud máte fotografický dotaz, klidně mi napište, rád Vám odpovím ;)
martinfoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 20. 8. 2012 18:35

Až na to, že ty originální mají deklarovanou kapacitu pravdivou, zatimco ty neoriginální šunty sotva polovinu deklarované. Navíc s tím, že po určité době bude kapacita daleko prudčeji klesat než s originálem. Už jen kvůli tomu bych volil originální aku vždy.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 20. 8. 2012 19:13

Záleží na výrobci, například já mám 2 origo a jednu jiný značky a při používání nepoznám, která je která, kapacitně jsou na tom prakticky stejně, ba dokonce je na tom ta neorigo někdy i o něco lépe, protože je pravděpodobně novější (všechny mám z druhé ruky). A jelikož mi už ty originální pomalu kapacitně přestávají stačit, bude další na řadě asi jiná neznačková baterka, či značková přijatelného stáří z druhé ruky.
1500 Kč za novou bych dal jen v případě, že bych nevěděl co s penězma. 8-S
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phamon 21. 8. 2012 07:05

Jeste ze ty vyrobce a prodejce neoriginalnich baterii mame. Kdo vi, za kolik by se bez nich ty originalni prodavaly... Ja osobne jsem pouzival ty nejlevnejsi z Ebaye v kompaktech Panasonic, Canon, Minolta a v Nikonu D80. Nikdy jsem nevidel nejaky rozdil. Ba dokonce neoriginalni baterie pro Minoltu Xt fungovala v zime mnohel lepe nez originalni, ktera se za mrazu vubec nedala pouzit. U neoriginalnich baterii nekdy uvadeji vyssi kapacity nez u originalnich. Nevim, zda-li te udavane vyssi kapacity dosahuji, ale kapacity originalek +- dosahuji a ty co jsem pouzival fungovaly vzdy bez problemu.
phamon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 21. 8. 2012 08:25

kentus píše:Až na to, že ty originální mají deklarovanou kapacitu pravdivou, zatimco ty neoriginální šunty sotva polovinu deklarované. Navíc s tím, že po určité době bude kapacita daleko prudčeji klesat než s originálem. Už jen kvůli tomu bych volil originální aku vždy.


Takže mi chceš říct, že radši koupíš 1ks originálu (např 4.000 Kč), který má nějakou kapacitu než 6-7 ks AVACOM (kupoval jsem za cca 600Kč/ks), které mají první rok každý kapacitu shodnou s originálem (mám origo a 5x AVACOM u dvou různých těl a nafotím +- stejně, i když má teda Avacom údajně větší kapacitu dle údajů, jen v mraze mi přišel AVACOM o něco slabší). A po dvou letech jsou o něco málo slabší jak originál? Btw. ten údaj o polovině kapacity je z jakého zdroje? Před AVACOM jsem na 400d a 50d používal Hähnal a Trevor a taky bez problémů, jen v zimě slabší (ale měl jsem je jen cca 1-1,5 roku, tak netuším životnost po delší době).

-- 21. 8. 2012 09:27 --

T-Lama píše:Záleží na výrobci, například já mám 2 origo a jednu jiný značky a při používání nepoznám, která je která, kapacitně jsou na tom prakticky stejně, ba dokonce je na tom ta neorigo někdy i o něco lépe, protože je pravděpodobně novější (všechny mám z druhé ruky). A jelikož mi už ty originální pomalu kapacitně přestávají stačit, bude další na řadě asi jiná neznačková baterka, či značková přijatelného stáří z druhé ruky.
1500 Kč za novou bych dal jen v případě, že bych nevěděl co s penězma. 8-S


Tak 1.500 to je ještě dobrý. Já bych to měl do jednoho těla za 2.100 a do druhého za cca 4.000 , oboje cena za kus. A nebo AVACOM za nějakých 300 a 600 :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod kentus 21. 8. 2012 09:27

A do čeho stojí baterie 4000? Možná tak do D4. Pokud máš peníze na takové tělo, tak věř, že cenu baterií absolutně neřešíš. Originální baterie do D800 se pohybuje cenou do 1500 Kč. 5D MKIII to samé.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phamon 21. 8. 2012 11:25

Kentus:
Baterie do Nikonu D80 EN-EL3e cca 1400,- az 1700,- Kc + postovne.
Ebay neoriginal cca 5,- GBP s postovnym v cene.
Da se rict, ze celkova cena baterky s postovnym z Ebaye je za cenu postovneho z CR.
Naposledy upravil phamon dne 21. 8. 2012 13:51, celkově upraveno 1
phamon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 21. 8. 2012 13:19

to Kentus: Originál 7D stála před rokem 2.100 teď asi 1.900, co jsem naposled koukal a baterie do 1D řady (mkII nebo mkIII) vyšla před rokem na cca 4.000. Ceny baterií jsou u Canonu vážně na ....

-- 21. 8. 2012 14:20 --

Jinak 7D Avacom stál cca 300 a 1D Avacom 600 a vše slouží už dva roky uplně v pohodě... 1ks Avacomu na 7D mám dokonce přes 3 roky...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod kentus 21. 8. 2012 13:57

Avacom do 7D stojí 800 Kč a originál 1500 Kč. Mně jen přijde vtipné, že máš 35 šlupek na tělo a bůhví kolik na objektivy, ale je ti líto kupovat originální baterku, která je o pár set dražší. Jako náhradní baterie poslouží ten Avacom určitě dobře, ale místo hlavní baterky bych to rozhodně nepoužíval.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 21. 8. 2012 15:06

Tak o tom, že víc pruhů je víc adidos, se už bavit cenu nemá.

Ale zaujal mě pojem hlavní baterie. Jak to praktikujete? Já totiž pořád točím vše co mám, co dojde nabiji a stane se z toho záloha, a tak dokola.
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 21. 8. 2012 16:14

kentus: Avacom na 7D jsem kupoval u akushopu za 329-369 (dle účtů) a na 1D za 617 Kč. Teď koukám, že jsou o pár desetikorun dražší. To že maji u Fotoškoda AVACOM 2x dražší než jinde neřeším. Kdyby byl ten rozdíl menší, tak taky koupím originál. A v době kdy jsem sháněl byl originál na 7D v ČR za 2.100 a na 1D cca 4.000. Tzn. za originál jsem mohl mít cca 6ks AVACOMu. A to už je sakra rozdíl.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mouse01 15. 2. 2013 15:21

ahoj mám problém s baterkou v mém foťáku Nikon D3100, pořizoval jsem ještě jednu, ale přes Ebay a dle vzhledu mi připadá, že je origo, to mi potvrdil i na podpoře Nikonu, prostě mi jí foťák nepřijme a tak mám teď ten dotaz, má někdo zkušenost s úpravou FW ve foťáku ?
dělal jsem to takto
dá se tam zaškrtnout skrze ty baterky a pak je tam ještě možnost na video

nahrát upravený FW
1. stáhnout tady https://nikoneurope-cz.custhelp.com/app ... 4/kw/D3100 a rozbalit
2. jít na stránku http://simeonpilgrim.com/nikon-patch/nikon-patch.html
3. select fw file a vybereš ten rozbalenej bin
4. nabídne ti dostupné úpravy - jde měnit max. délka videa a neorig. baterie
5. zaškrtneš co chceš a dáš save patched fw file
6. nahraješ FW do foťáku podle návodu http://www.nikonsupport.eu/europe/Firmw ... in_cz.html

FW ve foťáku mám v1.01, ale prostě mi to nejde udělat a na displei se mi neukáže nápis AKTUALIZOVAT a nebo zbejvá zajet do servisu Nikonu, kterej mám blízko a aby mi řekli zda je to opravdu origo a nebo falzifikát
popřípadě jakou mi doporučíte jinou za origo ?
třeba něco tu ?
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Bat ... on+EN-EL14
díky za odpovědi
Naposledy upravil Mouse01 dne 16. 2. 2013 07:27, celkově upraveno 1
Mouse01
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků