Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 1. 2013 23:36

kozakm píše:tyto vyjádření v drtivé většině reagují na vyjádření "v čem je lepší elektronický hledáček", málokdy začínají samy od sebe.
nemám ten pocit: o výhodách OVF naposledy písal FotoABC (viď aféra emotívne fotenie) a začal s tým len tak .. z ničoho nič
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek_Kr 27. 1. 2013 23:49

Radek71 píše:
Radek_Kr píše:
Mimochodem, Jordan Steele měl nějakou rozsáhlejší canon výbavu (1Ds Mark II, ...) a šel do m43. Takže ta demagogie, no nevím.

Jaka demagogie?
Jinak ja se v tomto oboru orientuji pouze zakladne, ale aparaty jako 5DMk2 jsou pokud vim v drtive vetsine zalozni. Portret s foti uplne necim jinym. Takze etalon neni blogger co napise pribeh. Nicmene ja fotil leta na 4/3 a Zuiko 50mm F2 a byl jsem spokojen, akorat z toho nedelam situaci ke studiu ;-)


demagogie ... to byla reakce na
kozakm píše:Kdyby majitelé bezzrcadlovek více fotili a méně se snažili sami sobě zdůvodnit, proč si koupili co koupili, nemuseli bychom číst podobné demagogie.


Ono je tady docela zapotřebí oddělit profesionály a koníčkáře. Přijde mi, že ty dvě kategorie jsou zde nasypané na hromadě a to asi není nejlepší.

Pamatuji si čím jsi fotil, taky si pamatuji "Co plánují vývojáři ..." a přijde mi to tady docela podobné ;-)
Radek_Kr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 1. 2013 00:03

Tady podobny je to jenom trochu, na forum.grafika.cz jsem byl jenom v Olympusim foru, kde jsem mel srandu jenom ze sourucenstvi, klasicky jak kdyz si nekdo koupil totalne predrazenou E-3, tak jak mu spadla druhy den 2x do rybnika, takze dobre vyuzil jejich vyhod. Kdyz to ale srovnam s Gancem tak to je o dva rady jinde a druh zabavy je jiny.
Jeste jsem vlastne cetl TomaseX, toho jsem si filtroval nezavisle na tematu, takze ani nevim kde se resila pupilova teorie.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek_Kr 28. 1. 2013 00:18

No, já když si přečetl ... "Kdyby majitelé bezzrcadlovek více fotili" ... tak jsem musel kouknout, co vlastně čtu. Běžte fotit a pupila, to bylo co měsíc.

No, už dám pokoj ;-)
Radek_Kr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 1. 2013 00:25

Ganec píše:...Ohľadom portrétov sa tam píše (približne) toto:
- ak chceš aby bolo na portréte ostrejšie viac ako 1 obočie, musíš cloniť
(v štúdiu sa s FF cloní na F8 až 11 aby bola celá tvár zaostrená)...


Ve studio se pouzivaji studiove blesky, kde neni problem clona F11 a iso100.
Jinak pri f11 to musi bejt snad zaber jen na hlavu s krkem, ze se to nevejde cele do DOF, ne?
Az nabidne 4/3 takovouhle praci s hloubkou ostrosti u portretu, tak prijd agitovat:
Obrázek
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 1. 2013 00:33

Tak ma to svoje zakonitosti, treba uz je pomalu cas aby nekdo nalinkoval fotky foglu z Nokie s tim, ze fotit se da vsim, coz predhazi teorii, ze kdyz ma nekdo drahy fotak nikdy neprizna ze je to jedno a muze fotit mobilem. Pak prijde tyden Dxo a stativovych hrotu do jehlici. Muzeme dat dohromady nejaky skript/bot, co to bude rotovat.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 1. 2013 00:41

Example: If I’m indoors and shooting a candid portrait of a person who is standing still, with the Olympus 75mm f/1.8 on Micro 4/3…let’s say I need ISO 1600 to get sufficient handholdable shutter speed at f/1.8, and f/1.8 gives me enough depth of field to get most of the persons facial features in focus (which it does). Now, another person comes in with a full frame body with a 135mm f/2 lens…but f/2 at 135mm with the same framing is VERY shallow depth of field. parts of the face will be strangely out of focus. So they need to stop down to f/3.5 to get enough in focus. The result? To get the same hand-holdable shutter speed, they now need to raise their ISO to 6400…negating ANY advantage in sensitivity from the full frame sensor. Except, I don’t need to shoot at 1/160s on my OM-D with a stationary subject. I can shoot three full stops slower due to the in-body IS and shoot at 1/20s and ISO 200. What do you think will look better, the OM-D at ISO 200 or the full frame body at ISO 6400?


Kdo by si pro pana krale bral do interieru na foceni reportaze 150mm, respektive 135mm sklo? Vzdyt takova fotka je uz predem odepsana k tomu, aby byla totalne nudna, jak bude odstrizena od prostredi. No kdo...Ganec, aby mohl pak napsat, ze na velikosti snimace nezalezi. :oboze
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 1. 2013 00:48

Gance, zkousel jsi to ty vubec s telecetrickou optickou soustavou u m4/3 a kolmym dopadem paprsku na bunku? To byval v letech 2005-7 u 4/3 dost silny argument.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 1. 2013 07:58

Petr Luňák píše:Kdo by si pro pana krale bral do interieru na foceni reportaze 150mm, respektive 135mm sklo? .. No kdo...Ganec, aby mohl pak napsat, ze na velikosti snimace nezalezi. :oboze
ja som ten článok nepísal, len kúsok z neho preložil.

Tiež som premýšľal nad tým že fotenie so 75-kou indoors asi nie je ten najlepší nápad, ale potom ma napadlo že profíci fotia aj väčšie akcie (plesy, svadby a podobne) ako si fotievam ja a tam sa aj tento objektív využije.

Petr Luňák píše:Az nabidne 4/3 takovouhle praci s hloubkou ostrosti u portretu, tak prijd agitovat
ak by bolo nutné, dá sa to: napríklad pomocou Brenizerovej metódy
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 28. 1. 2013 08:14

A já bych k tomu s dovolením podotkl, že tohle není o zrcátku/bezzrcátku, ale o velikosti čipu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Grimjaur 28. 1. 2013 09:19

To ganec, jsem zvedav jak bude s presvedcovat hafana aby se nehnul po dobu nez nacvakas potrebny pocet snimku do skladacky. Vis teareticky to zni hezky, ale prakticky to da docela fusku. Tady se fyzicka velikost cipu neda jednoduse ocurat.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 1. 2013 09:26

Nemusel by to být zase takový problém, protože na hafana vyjde jedna, dvě fotky a to by vydržet mohl. Záleží samozřejmě na tom, jak moc plochy ve výsledném záběru zabere a co zrovna dělá.
Každopádně ale je s Brenizerem moc práce, to bych si raději koupil FF.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NefroniK 28. 1. 2013 10:28


;-)
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 1. 2013 10:50

lukas_highenergy.cz píše:Navíc světelný zoomy nejsou v nabídce vůbec.
Už sú:
Obrázek a Obrázek
lukas_highenergy.cz píše:Když teď kouknu na nabídku lepších těl a skel, tak už to cenově vychází jak zrcadlovky, skla nejsou o nic moc menší a často sou dražší. Fakt výhodu nevidim.
Cena je naozaj vysoká (hoci podľa diskusných príspevkov to mnohých neodradilo a kúpili si ich), ale:
- určite sú menšie ako ich FF ekvivalenty
- tieto objektívy sú vhodné aj na natáčanie videa
- vďaka kontrastnému ostreniu na snímači nemajú problémy s FF/BF
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 28. 1. 2013 10:54

Petr Luňák píše:
Ganec píše:...Ohľadom portrétov sa tam píše (približne) toto:
- ak chceš aby bolo na portréte ostrejšie viac ako 1 obočie, musíš cloniť
(v štúdiu sa s FF cloní na F8 až 11 aby bola celá tvár zaostrená)...


Ve studio se pouzivaji studiove blesky, kde neni problem clona F11 a iso100.
Jinak pri f11 to musi bejt snad zaber jen na hlavu s krkem, ze se to nevejde cele do DOF, ne?
Az nabidne 4/3 takovouhle praci s hloubkou ostrosti u portretu, tak prijd agitovat:
Obrázek
Obrázek


Pomocí toho novýho adaptéru by to mohlo teoreticky jít. Pokud ano, bylo by to fajn i se všemi omezeními, který adaptér přinese.
rodri
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků