Foťák pro dlouhodobé timelapse

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 28. 8. 2011 23:12

Řeším poměrně zajímavý problém. Potřebuji sehnat foťák (o kvalitu jako takovou až tak nejde), který bude schopen dlouhodobě (tj. klidně dva tři roky) fotit timelapse na de facto nepřístupném místě. Je tedy třeba, aby šel ovládat vzdáleně (asi z PC), stejně tak aby uměl vzdáleně fotky i ovládat. Plus bude třeba nějaká větší výdrž, aby po deseti tisících fotek něco neodešlo. Jak byste to řešili?

Já už jednou na podobnou situaci narazil, a ač jsem ji nakonec nezrealizoval, téměř jsem to měl funkční. Olympus C-4040 Zoom, k němu zdroj, připojený přes USB pomocí prodlužovačky k počítači, kde běžel software Cam2Com.

Díky za tipy, cena aktuálně není třeba řešit.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek72 29. 8. 2011 00:41

musí to být foťák? Dá se to řešit např. přes průmyslové kamery ( ony ty bezpečnostní kamery v bankách v době klidu jedou většinou stejně v timelapse)
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 29. 8. 2011 08:08

To by zas tou kvalitou bylo někde úplně jinde, spíš jsem to myslel tak, že by stačil obyčejný kompakt, ale průmyslová kamera ne. Respektive asi by šla i ta, jenže aby byla dobrá a měla nějaký slušný objektiv, tak to vyjde dráž, než foťák.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E-Ryc 29. 8. 2011 09:29

radek72 píše:musí to být foťák? Dá se to řešit např. přes průmyslové kamery ( ony ty bezpečnostní kamery v bankách v době klidu jedou většinou stejně v timelapse)


Jenze ona to nebude ani tak zalezitost kamery jako spis te krabice, co ji ridi (rika si o data). A to bude dalsi netrivialni hromadka penez.
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 29. 8. 2011 09:35

Právě.

Nabízí se řešení nějaký Atom + zrcadlovka, nevím jak to mají ostatní značky, ale Canon nabízí docela slušnou utilitu. Na druhou stranu to mi přijde možná až zbytečný luxus, klidně bych zůstal u nějakého toho kompaktu.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 29. 8. 2011 20:49

Pokud bych zůstal u té zrcadlovky, napadá někoho, do čeho ji dát? Bude to nejspíš venku, takže by byla třeba nejspíš nějaká vytápěná krabice. Dá se něco takového koupit už hotové? Díky.

Teď jsem narazil na zajímavou věc:
https://www.harbortronics.com/Products/ ... sePackage/

Bohužel je to ale USA, potřebuji to dost rychle. Napadá někoho, kde něco podobného splašit? :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 29. 8. 2011 22:41

Docela by pomohlo, kdybys trochu upřesnil kam to chceš instalovat a z čeho se to bude napájet, eventuelně co to má snímat.. podle toho už je možné něco vymyslet.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 29. 8. 2011 23:34

Bude to na stavbu, napájet se to bude normálně z 230 V přes zdroj, nejspíš tam bude ještě UPS.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E-Ryc 30. 8. 2011 07:39

Krabici bych asi nechal naohybat u mistniho klempire, cokoliv dost velke bude hotove hrozne drahe...
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 8. 2011 08:40

Tohle jsme několikrát instalovali u mého předchozího zaměstnavatele. Vždycky se to řešilo klasickou bezpečnostní kamerou a nějakým rekordérem, nejdříve klasickým timelapse VHS, později s HDD. Mělo to i takové věci jako stěrač a ostřikovač na krytu kamery, vyhřívání je samozřejmost.
myšpulín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 30. 8. 2011 11:22

Pokud máš zajištěn dostatečný přísun energie pro foťák,tak zde není co řešit.
Kup si třeba na Alza.cz Canon A490........ 1500.-czk
http://www.alza.cz/canon-powershot-a495 ... 155172.htm
.......dále nějakou 32GB SD kartu....... 1000.-czk
http://www.alza.cz/a-data-secure-digita ... 217018.htm

.......na kartu nahraj utilitu CHDK,kde si nastavíš časosběr jaký chceš,třeba 10000 fotek,od jedné sekundy snímání až třeba po 1 hodinu na snímek.
http://mighty-hoernsche.de/

Vyjde tě to na celkem slušný peníz a zaručuje ti to velmi kvalitní fotky.
Akorát upravíš tento compakt na ten tvůj zdroj napájení a je to,suma sumárum ti to zabere i s objednáním cca 2 dni.Pořízené snímky si pospojuješ v Picase (free) a v ní vygeneruješ full HD 1080p perfektní časosběrné video viz.mé ukázky.

Zde pár ukázek TimeLaps z tohoto Canonu,mám jich mnohem více a pracuje se s ním velmi efektivně,je levný,lehký,má nadstandardní kvalitu fotek,mně vydrží na 2 AA baterie 1300 snímků bez keců!!!!!!!!
-no problemo



jkmaxfli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 30. 8. 2011 16:16

Díky za návrh, ale tohle mi úplně nestačí, těch fotek budu dělat asi víc (32 GB určitě stačit nebude) a rád bych, aby to tak trochu fungovalo i jako webcamera, tj. bylo to někde přístupné na internetu. Určitě by u toho měl být PC.

Problém vidím spíš v tom, kam foťák dát. Asi to fakt budu muset nechat někde vyrobit.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 30. 8. 2011 18:25

Zkusil bych se poptat tady: http://kamery.humlnet.cz/cz/kamery/ konkrétně asi Lukáše Rongeho...nevím jestli jsou jenom nadšenci, nebo to dělají i komerčně...
Vím že na Sněžce v tom extrémním počasí jim to fotí nějaký obyčejný kompakt od Canonu :-)
hekrhy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 31. 8. 2011 10:53

Díky, zkusím se jim ozvat, jestli nemají nějaké tipy :)

Určitě by kompakt stačil, jen si tam nejsem jistý tou komunikací s PC, u Canonu mám jistotu, že by to dělalo přesně to, co potřebuju.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 1. 9. 2011 17:53

Asi zůstanu u té zrcadlovky, budu mít jen ještě jeden dotaz: kolik tak závěrka v 1100D vydrží fotek? Stálo by za to připlatit za 500D/550D/600D?

Co se týče krabice, asi ji fakt budu muset nechat někde vyrobit. Z následujícího webu se sice tváří, že by mi ji poslali obratem, ale vyjde to na skoro $600, takže myslím, že něco podobného snad šikovný zámečník za méně než deset stvoří :)

https://www.harbortronics.com/Products/ ... sePackage/
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků