Hromadné zmenšení fotek

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 24. 1. 2007 06:20

Xn moc neznám, ale v Irfanu jde vybrat algoritmus (filtr). Je jich tam šest. S Lanczosem a mírným doostřením jsou výsledky v pohodě.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wind of light 24. 1. 2007 10:09

Také jsem tuto otázku řešil- jen kvůli následnému prohlížení, az jsem nakonec zjistil, ze pokud pouzivam lepsi prohlizec nez irfan, neni zmensovani na velikost monitoru vetsinou potreba a casto je i na skodu. Napr. zoner vytvari daleko mene aliasingu, photoshop je na tom jeste lepe (zvlada dobre i jine zobrazeni nez "snadnych" 50%, 25%, 33%) ale neni na prohlizeni moc prakticky. Snad to nebylo moc dlouhe a prilis out of topic :)
wind of light
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 24. 1. 2007 16:38

wind of light píše:Také jsem tuto otázku řešil- jen kvůli následnému prohlížení, az jsem nakonec zjistil, ze pokud pouzivam lepsi prohlizec nez irfan, neni zmensovani na velikost monitoru vetsinou potreba a casto je i na skodu. Napr. zoner vytvari daleko mene aliasingu, photoshop je na tom jeste lepe (zvlada dobre i jine zobrazeni nez "snadnych" 50%, 25%, 33%) ale neni na prohlizeni moc prakticky. Snad to nebylo moc dlouhe a prilis out of topic :)-/quote]


Tak to jsem moc nepochopil.....než budeš hodnotit nějaký program, zkus si ho nastavit. Jinak je fakt fér srovnávat program zadarmo s Photoshopem za 30 tisíc.

Pro prohlížení obrázků v Irfanu není hlavně vůbec potřeba nic konvertovat, ve full screen modu žádné kostrbaté hrany nevznikají...
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wind of light 24. 1. 2007 16:55

Jak tedy prosim nastavit irfan tak, aby opravdu ve full screen modu ty kostrbate hrany nevznikaly? Jinak ten prispevek pochopitelne nebyl minen jako srovnavani programu, nybrz jako reseni problemu se zobrazenim, coz muze byt jeden z duvodu pro upravu velikosti fotek.
wind of light
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 24. 1. 2007 18:17

Nedělá ti to LCD?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Maročan 24. 1. 2007 18:37

TO co popisuješ se mi občas stane když mam irfan hozený do malého okna, ale pokud na obrázek otevřený v okně irfanu 2x poklikáš a nebo zmačkneš enter, tak jsem se nikdy s kostrbatýma hranama nesetkal. Vyzkoušeno na více monitorech, CRT i LCD i na různých rozlišeních...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 24. 1. 2007 18:46

wind of light píše:Také jsem tuto otázku řešil- jen kvůli následnému prohlížení, az jsem nakonec zjistil, ze pokud pouzivam lepsi prohlizec nez irfan, neni zmensovani na velikost monitoru vetsinou potreba a casto je i na skodu. Napr. zoner vytvari daleko mene aliasingu, photoshop je na tom jeste lepe (zvlada dobre i jine zobrazeni nez "snadnych" 50%, 25%, 33%) ale neni na prohlizeni moc prakticky. Snad to nebylo moc dlouhe a prilis out of topic :)-/quote]
Neviem ci Irfan, ale XnView umoznuje resamplovat fotky iba pre ucely prezerania (subor tym ostane nedotknuty). Je to v nastaveniach > view > 'high zoom quality'. Namiesto resamplingu nearest neighbour (zubate) sa na zobrazenie pri inom zoome nez 1:1 pouzije bilinear resampling. Zobrazenie vacsich fotiek ale v takom pripade na pomalsich PC chvilu trva. Dnes som v praci takto 'pozeral' fotku 18k*18k v XnView a chudak stary Duron makal asi tri minuty kym ju resamploval a zobrazil.

Lanczos resampling je IMHO na zmensovanie fotiek znacne nevhodny, to uz radsej pouzivam bilinear. Bicubic vo Photoshope alebo v Zoneri podava ovela lepsie vysledky.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wind of light 24. 1. 2007 19:20

tak jsem ted prisel na to, ze mi to ten aliasing v irfanu dela jen, kdyz do nej prekliknu pri soucasne spustenem jinem grafickem programu, staci jen fotku znovu nacist a vse je OK, irfanu se omlouvam a vam dekuju
wind of light
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 30. 6. 2007 17:00

ja pouzivam delsi dobu jpeg resampler protoze v dobe kdyz jsem to nutne potreboval tak byl malej a poruce a hlavne free, ale zda se mi bohuzel hodne pomaly......:/ takze asi brzo vyzkousim ten Xnview jak tady radite.
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 2. 7. 2007 14:00

ja som ho tiež používal, keď som potreboval niečo narýchlo zmenšiť. Ale novšia verzia sa mi už zdá byť OK.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DivX 13. 7. 2007 17:21

1) označit všechny fotke které je potřeba zmenšit
2) CTRL + U
3) pokud nefunguje krok 2 tak v horní liště vybereme "Nástroje" -> "Dávková konverze"
4) u položky "Výstup: složka" vybereme cílový adresář (kde budou nové fotky)
5) přejdeme na záložku "Transformace" a vybereme Obraz - Rozměry a v položce "parametry" libovolně upravime (např. 50%)
6) klinkoutna "Start"
DivX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orite 23. 7. 2007 13:54

Prosimvas nevite jestli nejdou hromadne zmensit fotky v Corel Paint Shop Pro X ? Mam ho a nemuzu to tam nak najit a po jednej se mi to nechce delat.
orite
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků