Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 16. 3. 2019 06:21

Vůbec nejsem bojovník proti elektromobilitě, mám elektroauto dokonce i předobjednané, ani proti bezzrcadlovkám, jen se na to všechno dívám pragmaticky. Prostě vnímám, že řada lidi vnímá tyhle nové směry hodně jednostranně, že jejich uvažování je hodně na bázi emocí a buhvíčeho a že jsou nadšeni z každého videa, které by se s podobným úspěchem podle všeho dalo natočit o generaci starších produktech té klasické koncepce. Nikomu to nadšení neberu, ale mám zkušenost, že po fázi velkého nadšeni přichází zklamání, pokud to nadšení není postavené na reálných základech.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2019 06:30

Aby som to upresnil, video o Z6+200-500 som tu postol, pretoze som ho nasiel na webe a pacilo sa mi. Nie tym, ako zvlada/nezvlada Z6 BIF, ale proste bolo to video pekne a doslova maa navnadilo fotit letovky...:-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 16. 3. 2019 06:33

A ako teraz vnímaš OVF vs EVF, máš oboje ? Ja som v tom prechode mal istú pauzu, ale bolo to sklamanie, už som si zvykol (lebo som musel, kvôli videu).
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2019 06:38

Nechcem zatial hodnotit, este som s tym nefotil ziadnu akciu, takze bolo by to neobjektivne. A taktiez zatial je to "nova hracka", takze som este pod vplyvom prvotneho "nadsenia".
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 16. 3. 2019 06:52

pemar píše:Vůbec nejsem bojovník proti elektromobilitě, mám elektroauto dokonce i předobjednané, ani proti bezzrcadlovkám, jen se na to všechno dívám pragmaticky. Prostě vnímám, že řada lidi vnímá tyhle nové směry hodně jednostranně, že jejich uvažování je hodně na bázi emocí a buhvíčeho a že jsou nadšeni z každého videa, které by se s podobným úspěchem podle všeho dalo natočit o generaci starších produktech té klasické koncepce. Nikomu to nadšení neberu, ale mám zkušenost, že po fázi velkého nadšeni přichází zklamání, pokud to nadšení není postavené na reálných základech.


Tie zásadnejšie prelomové momenty v technike (analógový záznam zvuku vs digitálny, CRT vs LCD , film vs digitál...atď) sú často sprevádzané obdobím, keď to "ešte nestojí za to" .
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 16. 3. 2019 07:34

To je přesné. V tomhle období pokud možno čekám a nekupuji. U bezzcadlovek jsem zatím (cca 6 let) pořád toho názoru, že to nestojí za to, ale sleduji, jak se ten moment blíží, ale trvá to dlouho. A7III a Z6 už nejsou principálně špatné stroje, jen podle mne potřebuji ještě pár generací na to, aby se u nich dotáhli dořešili některé “drobnosti”, které dělají z dobrého stroje nekompromisní. To samozřejmě neznamená, že by s nimi neslo fotit, není to ani zdaleka tak strašné, jako byly ty první digitály.

Jinak to video, co postnul Landov, je pěkné, tohoto člověka a jeho videa také sleduji. Můj názor ale je, že k 200-500/5.6 lépe pasuje D500 nebo D850. Přímé srovnání s D750 by mne zajimalo, ale nikde jsme ho neviděl, ani neznám nikoho, kdo by fotil s kombinací D750 + 200-500mm.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2019 10:55

Prve letovecky (dnes rano) so Z6+200-500.
ISO 2500
Obrázek
ISO 3200
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 16. 3. 2019 11:11

Ostření vypadá OK, šum tam nějaký je, ale tím se v tomhle počasí počítá. Jaký je odpad?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2019 11:20

Odpad...no tazko povedat, skor to bolo o postrehu dostat ich do hladacika. Urcite ale ma EVF v Z6 lag a s D500 je to prirodzenejsie a pohodlnejsie. Tktiez velmi chyba AF group z D500. DR cipu a sum je lepsi ako D500. Budem sa opakovat, ale najvacsi pruser je uspavanie fotaku.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 16. 3. 2019 11:26

A rychlost ostření přes adaptér?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2019 11:28

Subjektivne pomalsia, ale musim to niekedy otestovat tak, ze vezmem aj D500 a prehodim sklo na mieste.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 16. 3. 2019 11:35

Ja by som bol spokojný, vyzerá to dobre.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 3. 2019 12:01

Co presne znamena "subjektivne pomalsia" ? Oproti D500 ? Lebo ja osobne by som ocakaval, ze rozdiel bude obrovsky.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2019 12:38

Takto, ostrenie cez adapter sa mi javi pomalsie, viac mi vadi, ze niekedy ma problem zaostrit, ale tmavy vtak na tmavom pozadi asi je problem vseobecny. Ci je to adapterom tazko povedat. Mal som dnes 200-500 vonku necelu hodinu, takze vynasat nejake sudy sa nedaju.
Zajtra by som chcel navstivit jednu lokalitu (este som tam nebol, poznam iba z pocutia) a poskusat Z6+200-500 niekolko hodin. Potom budem mudrejsi.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 3. 2019 13:05

Ono sa to samozrejme ocakava, len z toho co pises mam pocit, ze to ostri podstatne lepsie nez som si myslel. Zda sa to byt celkom symapticky fotacik a po par updatoch sa to snad este zlepsi :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků