Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 14. 3. 2019 16:00

Když se na to podívám extrémním pohledem, tak S1R je dobře udělaná bezzcadlovka s velkým rozlišením, ale se slabším ostřením. S velikostí zrcadlovky. Za 95 tisíc korun. Od Panasonicu. Bez nabídky objektivů. Je to výhodná koupě? Je to stroj, na který jsme čekali? Podle mne NE.

Nevidím moc důvodů, proč raději nekoupit Canon 5 RDS nebo Nikon D850 nebo Sony A7RIII nebo Nikon Z7 ... nebo něco bazarového, třeba Nikon D810.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 14. 3. 2019 16:12

No, riešite tu zas pekné chobotiny... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 3. 2019 16:15

Dolgor píše:Taky je třeba myslet na to, v jaké jsme konkurenci. Kdo chce ultimate výbavu, může stále jet na F-mount. Proč by Nikon tlačil další ulimate systém, když zákazníky mu berou systémy s jinými výhodami než ultimátní výkon?
Prečo by na to mal tlačiť?
=> lebo ten, kto si pri príchode novej technológie neskanibalizuje vlastný systém, tak mu ho skanibalizuje iný :oops:

Dolgor píše:Přechody k Sony mají převážně přesně stejný důvod - menší sestavu. Čili já strategii Nikonu vidím jako stopku pro odcházení.
Súdiš podľa seba?
Ale ty si na Sony neprešiel...
Vieš o Nikonistovi, ktorý prešiel kvôli rozmerom?

Ja si spomínam len na jeden článok .. ale tam sa písalo skôr o problémoch (so sklami, uzávierkou, ..). Nie kvôli rozmerom.
Dal som si tú námahu a vygooglil som ho: http://jtra.cz/stuff/review/from-nikon- ... ii/cz.html
(aj keď fráza "z Nikonu na Sony" ho našla až na druhej strane .. inak sú tam len teoretické redakčné články, redukcie, ...)
Z Nikonu na Sony asi veľa fotografov neprechádza...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 14. 3. 2019 19:12

Davidof píše:chvd
Musíš si uvědomit, že ty Lumixy mají jednak větší snímač, než konkurence a oproti MILC mají i víc skutečně funkčních fotodiod. To je prostě killer feature.

Vou, tak to je kůl, sem z toho celej hepy! <3

-- 14. 3. 2019 19:15 --

U Nikonu mě osobně moc nesedí skutečnost, že zatím vydávají F1,8 skla. To mi k FF nesedí. Embracing the light je sice hezká fráze, ale je vidět, že se do toho ještě nechtějí úplně opřít.

To je fakt, chce to aspoň 0,8 - využití obrovský navíc s hiresem WL objektů úplná bomba,

-- 14. 3. 2019 19:20 --

Ganec píše:
chvd píše:Vysvětlíš už tedy proč py ty FF Panasonicy měly být nějak převratně výhodné pro produktovku nebo krajinu?
Lebo dokážu vyprodukovať výrazne kvalitnejší výstup.
Je na tom vari niečo k nepochopeniu?

Tak asi jak pro koho, já tomu, co píšeš, třeba rozumím, ale někdo nemusí chápat tu kombinaci nekonečné namyšlenosti, stupidní arogance a donebevolající tuposti, která vyprodukuje tvrzení o kvalitě výstupu, který ještě nikdo vůbec nevyzkoušel, natož pak otestoval ...

-- 14. 3. 2019 19:33 --

Ganec píše:Máš to nejako preverené, alebo len blafuješ? :--

Na tom, co jste tu dávali k dispozici, to bylo vidět, že to je dokonce mnohem méně než 2x víxe, tak jsem napsal dvakrát, ať je tam obrovská rezerva. Jinak prověřené ve smyslu, že bych to zadal třeba přeměřut v DXO, tak to jsem neudělal.
Skúšal si to niekedy porovnávať, keď to tak neochvejne tvrdíš?

To hodněkrát, minimálně pokaždé, když tu někdo nějaký ten hires blaf postnul.
Mimochodom, spojením 4-roch záberov do panorámy sa získava v prvom rade širší záber.

Proč to tu řešíme? Možností spojení je přeci více ne?
Na to, aby sa dosiahol podobný záber ako z high-res je potrebný objektív, ktorý má 2x dlhšie ohnisko.

A to platí i naopak :) A nikdo betvrdil, že ne.
Nielen to, aj tak sa ten výsledok nebude úplne podobný, lebo podstatná časť nasnímaných detailov sa stratí:
- už som napísal, že kvôli nutnosti zarovnať ich, sa tie zábery musia navzájom prekrývať

Tak pokud to budeš spojovat dlátem, ztratí se ti podstatná část. Nebo napiš, co znamená "podstatná".
- to ale nie je všetko: pri výrobe finálneho záberu ešte treba spraviť finálny orez do obdĺžnikového tvaru(aby na zábere neboli miesta s prázdnou plochou)

To jistě. A to vadí? Těch snímků mohu přeci spojit i více, pokud budu potřebovat, je to pracnější, to jo, ale mám svobodu volby, navíc mohu udělat u jedné scény vice variant třeba 12 snímků na nějaké ohnisko a 6 snímků na kratší ohnisko a rozhodnout se až při zpracování.
Naposledy upravil chvd dne 14. 3. 2019 19:52, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 3. 2019 19:41

chvd píše:já tomu, co píšeš, třeba rozumím, ale někdo nemusí chápat...
Predpokladáš vari o ostatných, že sú pod tvojou úrovňou a bude v tom vidieť niečo čo tam nie je? :--

Nie je to tak trošku kombinácia "nekonečné namyšlenosti, stupidní arogance a donebevolající tupost"?
:oops:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 14. 3. 2019 19:44

Ganec píše:Už som spomínal: lebo je to foťák bez kompromisov a kur.ítok, ktorý umožňuje ľahšie dosiahnuť vyššiu kvalitu...

Naprostý nesmysl, nikdo to zatím neměl možnost ani vyzkoušez, natož otestovat. Podle mě si tímhle Panasonic naopak vykopal hrob a do pěti let už foťáky dělat nebude. Je to poměrně jasný fakt, vlastně ho nejde nijak vyvrátit. ostatně prokazují ho i mnohá tvá tvrzení.
Okrem rozlíšenia totižto existuje ešte ďalšia pridaná hodnota high-res: zlepšuje aj DR

Pouhý alibismus. Špatné podání barev FF Panasonicy S1/R staví definitivně na vedlejší kolej.
Krajinkári kvôli nedostatnočnému DR sa musia uspokojiť so šumom .. alebo používať HDR techniky
- a isto uznáš, že mať snímač s väčším DR je pre krajinkárov cennejší

Neuznám. DR na krajinky z většiny nevyužijí na FF, protože budou muset moc clonit. Tudíž obraz se jim takřka rozpadne.
=> myslím si, že práve pre tento dôvod mnoho fotografov prešlo z Canonu na Sony

Špatně si to myslíš. Na Sony přešli jen ti, co podlehli reklamě.
.. lebo ponúkal všetko čo Canon (teda aj komatibilitu so staršími sklami), ale aj niečo navyše (lepší DR/snímač/stabilizáciu)
To rozhodně nenabízelo, ani omylem, třeba ergonomie je asi tak mylyjon let pozadu za Canonem.
Keby ale krajinkári mali možnosť produkovať zábery ktoré majú o 3 EV lepší DR (ako pridáva high-res)
=> tak by to určite ocenili + pre niektorých to už môže byť dostatočný dôvod na zmenu systému
.. takzvaná "posledná kvapka trpezlivosti" .. ktorú má každý nastavenú inak

Ano kdyby tomu tak bylo..ale bohužel je tomu spíše přesně naopak, takže Panasonic je nahrany.

-- 14. 3. 2019 19:45 --

Ganec píše:
chvd píše:já tomu, co píšeš, třeba rozumím, ale někdo nemusí chápat...
Predpokladáš vari o ostatných, že sú pod tvojou úrovňou a bude v tom vidieť niečo čo tam nie je? :--
Nie je to tak trošku kombinácia "nekonečné namyšlenosti, stupidní arogance a donebevolající tupost"?
:oops:

No ono to tam je a můžeš se kroutit jak chceš, zpět to z toho nedostaneš.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 3. 2019 19:59

chvd: :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 14. 3. 2019 20:03

Mali by sme začať vsádzať, či toho vola chvd uťahá :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 14. 3. 2019 20:40

Nie, jeho absencia EQ je nekonecna. Ten v tej svojej prostuckej dusi ani netusi, ze je na smiech.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 3. 2019 09:06

Chcete sa radšej baviť o mne (a tým pádom aj o vás), ako o foťákoch?

Ja nedbám .. poďme na to:
landov píše:jeho absencia EQ je nekonecna. Ten v tej svojej prostuckej dusi ani netusi, ze je na smiech.
Presne o tom boli Pelíšky .. ale neboli o chlapíkovi čo chcel pomôcť a namiesto toho utŕžil ranu (v scénke čo ste tu dali)
=> ale bolo to o necitlivosti predstaviteľa starej éry, ktorý sa odmietal prispôsobiť. Proste tragikomédia. Asi ako u vás.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Pel%C3%AD%C5%A1ky:
Jindřich Kraus (Jiří Kodet) je cholerik, ktorý vo svojom zanietení zraňuje svojich najbližších bez toho, aby to vôbec zaregistroval. Na sklonku života, tento kedysi silný muž, ktorého väznili fašisti a pracoval v odboji, pôsobí tragikomicky.


Veď sa len zamysli, o čom tá scénka bola:
FXE1 píše:
landov píše:
ltokar píše:Zda sa inak, ze sa ako vzdy znovu otriasol (potom, co uz nevedel co napisat na svoje blaboly) a rozohral dalsiu hru :) Ako vzdy.


Tiez mi hned napadne toto, ked citam jeho Gokotiny :D


Výstižné, vždy keď včas nedostane s trstenicou začne s Gokotinami znovu :D
Nebola o tom, že by to "tomu komunistovi" poriadne nandal :pozor
Ani o tom, žeby ho tým nejako uzemnil.

Naopak: bolo to o zúfalstve človeka za horizontom.
Mohol si buď zanadávať, alebo pomstiť sa ublížiť druhým.
Ten druhý to samozrejme pochopil. Že to nebolo o ňom.
Že nemá žiaden význam vracať mu to .. lebo "do mŕtvol sa nekope" .. tak radšej bez reakcie odišiel...
(veď mu v skutočnosti nijako neublížil)
Naposledy upravil Ganec dne 15. 3. 2019 09:12, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 3. 2019 09:12

Trafená hus ? :)

Alebo „Proletáři(Gancovia) všech zemí, vyližte si *****!” .....
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 3. 2019 09:49

Landov to zrejme trafil. Ty stale nechapes, ze o fotakoch sa s Tebou nikto bavit nechce, pretoze tvoj nazor nikoho nezaujima nakolko su tvoje dedukcie a predpovede pravidelne mimo ? Ludia sa s Tebou bavia len preto, ze si na smieach a riesit dookola to iste bavi asi len pemara a mna .

https://www.43rumors.com/strange-rumor- ... ica-brand/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 3. 2019 10:28

Tie pokusy tu už boli, prezlečená FZ 1000.(za úplne inú cenu) Možno do budúcna to ostane natrvalo.

https://www.prolaika.sk/e-shop/leica-v- ... 7591.xhtml
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 3. 2019 10:30

FXE1 píše:Trafená hus ? :)
Chceš tým naznačiť, že ja som ten cholerik, ktorý sa nevie ovládať a tak nadáva a ubližuje ľuďom okolo seba?
=> nie nie: ja sa ovládať viem.

Na provokácie nereagujem; ani neodošlem mnohé z toho, čo mám rozpísané
(keďže viem, že by vás to len viac naštvalo, nakoľko mám trošku viac empatie, tak poznám vaše reakcie)

Alebo že si zo zúfalstva musím zanadávať na "súčasný režim", lebo sa nemienim/neviem podriadiť zmeneným podmienkam?
=> ani to nie: ja si z nových možností vyberám tie ktoré sú lepšie + tie horšie sa snažím vyriešiť/vylepšiť/nahradiť

Ten môj príspevok nie je o mne. Nikdy nie je o mne, nech sa už snažíte akokoľvek ho prekrútiť:
- vždy si totižto pri jeho písaní kontrolujem, či sa náhodou netýka aj mňa
- vždy sa ho snažím naformulovať tak, aby sa mňa netýkal .. aby to každému bolo jasné

Názorná ukážka:
FXE1 píše:Alebo „Proletáři(Gancovia) všech zemí, vyližte si *****!” .....
Presne tak. Práve o tom som písal: "bolo to o zúfalstve človeka za horizontom. Mohol si buď zanadávať, alebo .."

Pripomínam otrepanú frázu:
"Můžete s tím nesouhlasit, můžete se dokonce i rozčilovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat"
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 3. 2019 10:46

Pozri Forreste, viacerí tvojmu svetu nerozumieme. K nejakej zhode asi nedôjde. Ja nie som ani Váš farár ani Tvoja mama (ako si naznačoval) ak Ti niekto v detstve ubližoval , ja som to nebol. To ale neurčuje povinnosť nikomu viesť s Tebou "zmysluplné" rozhovory lebo také vlastne asi ani nie sú. Ja ich nevidím.
FXE1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků