Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 12. 2. 2019 15:28

Zcela vážně - nemůžu za tvoji neschopnost pochopit psaný text, to jdi brečet k soušce učitelce.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 12. 2. 2019 15:31

A třetí (od G) se směje.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 2. 2019 15:33

BigglesO27 píše:Pokud vylepšili nějaký parametr, aby dosáhli úrovně DSLR, znamená to, že si tu celou dobu lhal.
viz citace: "Nezhoršili AF. Zmenili. (čím ho vylepšili..." Konec citace.
Díky, nemám dalších otázek.
Aby som tu "celou dobu lhal", tak by som musel celú dobu tvrdiť opak
=> teda tvrdiť, že nebudú vylepšovať "nějaký parametr, aby dosáhli úrovně DSLR"
Ale to som nikdy netvrdil (ako vidno aj podľa tej citácie), nie to ešte "celou dobu" ;-)

Ak to ale o mne tvrdil niekto iný, tak klamal on :eh
Ak to ale nepovedal nikto => tak si si to len vymyslel, alebo zle pochopil :oops:

-- 12. 2. 2019 15:34 --

V každom prípade, zauímavé na tom článku je to, že nielenže pridali AI, ale výrazne pomenili aj AF-C algoritmus.
Je teraz vďaka tomu citivejší a čojaviemčoešte.

Dobrá správa ale je, že túto zmenu by mohli zrejme naimplementovať aj do E-M1 II
(na rozdiel od toho AI, ktorú asi tak ľahko nenaimplementujú, keďže si to vyžaduje 2 procesory)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 12. 2. 2019 15:38

Tys snad netvrdil, že (konečně - opakovaně s každým FW) maj bezzrcadlovky lepší AF? Ty jsi fakt úsměvnej, Ganče :) Je tady toho už vlastně pár tisíc stran :D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 12. 2. 2019 16:18

Místo čtení rozhovorů s přísliby typu “teď už to bude konečně fungovat” dávám přednost tomu, aby to fungovalo.

Když se dívám na wildlife fotky Olympusu, tak jich je opravdu hodně takových, že bych je vyfotil s MF. A ani v recenzích nikdo nepodrobil nový Olympus takovému testu, jaký se třeba dělal Nikon při představení D5/D500. To už je docela velká nápověda, i pro toho, co míval čtyřku z fyziky. A to, že chtějí dotáhnout DSLR mi spíše napovídá, že chtějí dotáhnout level D750 nebo 80D, jinak by, (jak je znám), psali špičkové nebo nejlepší DSLR.

To o těch 9 bodech je převzaté z DSLR a není to pro LAMY.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2019 16:27

Tak ještě pánové proberte tu mkozakovu poznámku o autofokusu DSLR, ta nějak zapadla ...

To se vždycky rozhostí takový ticho, jako kdyby se Královna Matka vysmrkala do rukávu ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 2. 2019 16:33

pemar píše:Když se dívám na wildlife fotky Olympusu, tak jich je opravdu hodně takových, že bych je vyfotil s MF.
Čosi podobné som si povedal aj ja, keď som uvidel najdrahšiu fotku sveta.
(Rhein II, ak tú fotku náhodou niekto nepozná)
No keď som také niečo chcel nafotiť .. :oops:

pemar píše:ani v recenzích nikdo nepodrobil nový Olympus takovému testu, jaký se třeba dělal Nikon při představení D5/D500
Ale na dpreview otestovali EM1II podobným testom ako D500.
A na moje prekvapenie .. dopadli tam v podstate rovnako ^^

-- 12. 2. 2019 16:35 --

BigglesO27 píše:Tys snad netvrdil .. Je tady toho už vlastně pár tisíc stran :D
Asi tu nie je presne to čo tvrdíš .. keďže to nedokážeš zacitovať tak, aby sa to zhodovalo s tvojim tvrdením O:-)
Naposledy upravil Ganec dne 12. 2. 2019 16:36, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 12. 2. 2019 16:36

Davidof píše:Tak ještě pánové proberte tu mkozakovu poznámku o autofokusu DSLR, ta nějak zapadla ...

To se vždycky rozhostí takový ticho, jako kdyby se Královna Matka vysmrkala do rukávu ;-)

Ktoru poznamku ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2019 16:51

kozakm píše:
ltokar píše:kozakm: ako to, ze mas pristup do uzavreteho Nikon fora, ked mas Canon ? :D

Stejně jako kdokoli jinej, požádal jsem o přijetí :) Občas se tam člověk dozví něco zajímavého

-- 11. 2. 2019 14:32 --


... Ale fotit svatby, plesy apod. na AF-S, tak bych asi už přešel, přece jen ta jistota zaostření na AF-S je u bezzrcadlovek famózní.

Jinak 1D X slouží stále na výbornou a ještě klidně pár let sloužit bude a do té doby uvidím, s čím se Canon vytasí.

V létě si zkusím půjčit Oly E-M1X s top skly. Ze zvědavosti.



Jinak, landove, radši bych si s tebou zafotil kormorány než toto, to je jen takový škádlení ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 12. 2. 2019 17:01

Jo, tiez som radsej za fotenie :-)

A k tomu AF-S: ja osobne neviem posudit...fotim stale iba na AF-C.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 2. 2019 17:03

landov píše:
Davidof píše:Tak ještě pánové proberte tu mkozakovu poznámku o autofokusu DSLR, ta nějak zapadla ...

To se vždycky rozhostí takový ticho, jako kdyby se Královna Matka vysmrkala do rukávu ;-)

Ktoru poznamku ?


Tipujem, ze mysli to ako kozakm napisal, ze ak by cvakal svadby, asi by uz kupil CSC, pretoze ta uspesnost zaostrenia je proste skvela. S tym suhlasim. Ak by som mal pocit, ze DSLR ostri rovnako spolahlivo (v mojom pripade so sklami tretich stran), asi by som sa k DSLR vratil.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 12. 2. 2019 17:33

Také fotim 99% na AF-C a zbývající 1% přes SnapBridge. Možná dělám chybu, ale AF-S prakticky nepoužívám. Se skly třetích stran problémy jsou, proto používám originály, až na výjimku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 2. 2019 17:41

No ak by som chcel pouzivat len original, tak by som sa k DSLR mozno aj vratil. Ale na mna by to uz bolo pridrahe :-) A vymenit to co mam za 7D a Sigmy/Tamrony ... z toho mam strach :-)

Inak ale kozakm asi pouziva len Canony a nejake problemy sudiac podla toho vyjadrenia asi tiez niekedy ma, cize ta spolahlivost ani v tomto pripade nebude nepriestrelna ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 12. 2. 2019 18:03

Na druhou stranu, co si budeme povídat, jsme zmlsaní.

Ještě před pár lety měl můj kolega D4s a stačilo mu to na profesionální level. D5 mu ostří lépe a má lepší výstup, o tom není sporu, ale při jeho levelu fotografických dovedností kromě rozlišení nepoznám rozdíĺ, nedá se říci, že předtím by měl fotky zaostřené blbě a teď dobře, vypadají stejně, a to si o sobě myslím, že rozdíly vnímám celkem citlivě. Předtím měl asi o něco větší odpad, třeba když fotil zvířata v pohybu nebo fotbal, ale z toho co nafotil, vždy vybral pěkné a ostré fotky.

Já mám opačný postřeh, focení s D500 mne naučilo více využívat různé ostřící módy, takže třeba i z D7100 vymáčknu více. A opět, když se dívám třeba na fotky z plážového volejbalu, i z D7100 udělám a vyberu pěkné a ostré fotky, jen musím občas použit nějaký trik, třeba ten, že pokud fotim hráče nebo hračky za sítí, dávám jim ostřící bod místo hlavy nebo očí na nohy, aby mi to nepřeostřilo na tu síť, s D500 stačí upravit nastavení a pak to nemusím řešit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2019 18:31

No nevím nevím, mám takove tušení, že problém nepresného fázového ostření se nevyřeší přepnutím do módu AFC ...

Já to pochopil tak, že termínem AFS myslel mkozak režim, kdy se ostří na nepohyblivý cíl. Předpokládám, že používá Back Button Focus, takže (spekuluji) má AFC trvale zapnutý a ostří buď jednorázově (nepohyblivý cíl) nebo trvale (pohyblivý cíl).
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků