Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 2. 2019 08:08

pemar píše:Je to zajímavé, že si to málokdo přizná, že se ukvapil a měl ještě počkat, což bych čekal hlavně u majitelů prvních generací, kdy ty foťáky byly (minimálně z mého pohledu) z funkčního pohledu příšerné. Ty evoluční generace jsou už vylepšené, ale ani po těch sedmi nebo osmi letech ta technologie není ve všem lepší a i proto zatím bezzrcátka ty zrcadlovky ještě neposlaly do muzea, což na trhu vytvoří agónii, protože třetina trhu se bojí koupit další zrcadlovku (u nevěří, že firmy budou do té technologie dostatečně investovat) a bezzcadlovka je neoslovuje. Můj odhad je, že tahle agónie bude trvat ještě aspoň 2-3 roky.


Ono niekedy je pochybenie zhoda okolností. Kolega ma ukecal, že čoskoro vyjde nový Nikon D400. Tak sme pradali telá D90, D300 a čakali. Zbytočne. D500 si dala načas. Potom sme predali objektívy, a stupili do toho malého hnedého v tráve, CSC :) A to že som pozorne nepočúval čo píše ABC o x trans a nevidel tú tragédiu prvých EVF tak to je moja chyba.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 2. 2019 08:10

pemar píše:Je to zajímavé, že si to málokdo přizná, že se ukvapil a měl ještě počkat, což bych čekal hlavně u majitelů prvních generací, kdy ty foťáky byly (minimálně z mého pohledu) z funkčního pohledu příšerné. Ty evoluční generace jsou už vylepšené, ale ani po těch sedmi nebo osmi letech ta technologie není ve všem lepší a i proto zatím bezzrcátka ty zrcadlovky ještě neposlaly do muzea, což na trhu vytvoří agónii, protože třetina trhu se bojí koupit další zrcadlovku (u nevěří, že firmy budou do té technologie dostatečně investovat) a bezzcadlovka je neoslovuje. Můj odhad je, že tahle agónie bude trvat ještě aspoň 2-3 roky.


Ja to priznavam. Uz som par krat napisal, ze keby som dnes mal DSLR, s kupou CSC by som este chvilu pockal :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 11. 2. 2019 08:52

Tak ja som zo začiatku bral beznosorožca ako doplnok (čím som presne zapadal do gancovej škatuľky) a špígel som držal ešte dosť dlho, s jedným odskokom k SLT.
Dnes už mám len beznosoržce, samozrejme nerátam fimové aparáty a iné zábavky.
Pre moje amatérske fotenie je dvojzáprah A6000 + A7II už dostatočná záležitosť na všetko čo potrebujem. Už len špekuľujem zameniť tú A6000 za novší model, ale to je fakt len zpovykanost z mojej strany.
A hlavná výhoda pre mňa? Jeden bajonet všetkým objektívom vládne, do temnoty ich stiahne... :D :D :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 2. 2019 09:01

Já jsem zatím každou nohou v jiný kaluži. Fakt je, že bezzrcátek jsem od roku 12 nebo 13 vystřídal 5 (všechno bazar), zato DSLR mám od roku 2005 teprve čtvrtou. To taky něco vypovídá o jejich kvalitě :)
...Z6 bych si koupil hned, ale nechce se mi do fotovýbavy cpát další peníze a už vůbec ne do těl. V případě objektivů utrácím ochotněji, protože ty mi skutečně přinesou nové možnosti nebo kvalitu. Je tu možnost prodat D750 i X-T2 a refinancovat tím Z6, ale speciálně té D750 by mi bylo hrozně líto.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 2. 2019 09:05

Jeden bajonet je moje preference taky.

Já mám totéž přes kopírák s elektrickým autem, podle mne je ještě brzy, ale zelená lobby mne do toho tlačí, chtěl jsem zrušit předobjednávku, ale to jste měli vidět ten tanec, neslibovali mi hory i horákama, abych neudělal pro ostatní precedent. A čišelo z nich takové zapálení pro věc, že Ganec hadr. Argumentovali mi mimo jiné tím, že v době nástupu parníků byli také ti, co bránili plachty. Odpustil jsem si poznámku, že na tom asi něco bylo, protože plachetnic vidím dnes víc, než parníků. Ale může to být jen můj konzervativní pohled na věc.

Jak jsem psal, třetí generace CSC od Nikonu může být zajímavá, u Z9 možná už i ta druhá, ale právě tím bajonetem to u mne pohřbili. Z6 mne také láká více, než Z7, něco jako FF náhrada za D500, ale v tuto chvíli na to Z6 nemá, Z6 může být náhrada spíše za D750.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 2. 2019 09:17

Já kdybych měl D500 nebo D850 plus adekvátní zasklení, tak taky nic neřeším a radostně fotím.


Na druhou stranu, kdyby mi teď všechno ukradli a mě to neznechutilo a chtěl bych pokrýt absolutní maximum toho, co mě baví, tak skončím u A73 + A9. Ale racionálno v tom není, jen to tak suše konstatuju.

V reálu bych měl víc fotek s hezčeji rozmazaným pozadím, víc fotek s nesmyslně neostrou tváří druhého ve dvojici, víc úspěšných zaostřených fotek v serii ... a přibližně stejně fotek, které se mě samotnému líbí.

Z mého publika by si toho nikdo nevšiml a na webu by nikdo nic nepoznal.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 2. 2019 09:23

pemar píše:Jeden bajonet je moje preference taky.

Já mám totéž přes kopírák s elektrickým autem, podle mne je ještě brzy, ale zelená lobby mne do toho tlačí, chtěl jsem zrušit předobjednávku, ale to jste měli vidět ten tanec, neslibovali mi hory i horákama, abych neudělal pro ostatní precedent. A čišelo z nich takové zapálení pro věc, že Ganec hadr. Argumentovali mi mimo jiné tím, že v době nástupu parníků byli také ti, co bránili plachty. Odpustil jsem si poznámku, že na tom asi něco bylo, protože plachetnic vidím dnes víc, než parníků. Ale může to být jen můj konzervativní pohled na věc.

Tak ono to blbnutí s elektrickýma autíčkama (zatím bez setrvačníku) směřuje hlavně k tomu aby se lidi zbavili všeho "spalovacího" a tak se vypěstovala totální závislost na EL. U té se omezí zdroje viz splašené Německo a pak se bude snadněji ofčanstov ovládat. Furt mají pancharti hodně svobod. V benzíňáku si dojedu jen tak na konec Španělska jen se zastávkou na benzince pro a ve dvojici na střídačku skoro bez přestávky. To se taky musí jednou provždy přiškrtit. S elektrickými modely aut už to tak snadno nepude holenkové, ale musíme udělat pořádnou masírku, jak jsou skfělé zabírá to pomalu, ale až remcající generace vychcípaj tak to určitě pude. Teda v zimě to ani nepude ani nepojede, ale fšichni politicky uvědomělí ojrosoudruzi ví, že žádná bílá (no fuj) zima stejně nebude, už nikdy, slyšíš nikdy! Ta poznámka o parnících je bezva. Hodnotím vysoce.A tu předobjednávku jsi zrušil?
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 2. 2019 09:34

Jako by nám tu nestačil jeden konspirátor.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 2. 2019 09:46

Abych to neudělal, tak mi navýšili kvótu a tak mohu mít ještě jedno auto se spalovacím motorem navíc. Ve firmě mám ale parkovat to elektrické.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 2. 2019 09:47

pemar píše:Je to zajímavé, že si to málokdo přizná, že se ukvapil a měl ještě počkat, což bych čekal hlavně u majitelů prvních generací, kdy ty foťáky byly (minimálně z mého pohledu) z funkčního pohledu příšerné.
Ja som rád, že som, si kúpil už bezzrkadlovku prvej generácie.
Bez nej by som nemal asi 80% fotiek s kamošmi, lebo DSLR by som si na akcie tak nebrával a kompakty na to nestačili.

A vlastne by som nemal ani fotky z pingpongu: kompakty/mobily na to nestačia ani dnes a zrkadlovka by mi už v taške zaberala príliš moc miesta na to, aby som ju len tak so sebou brával.
No a teraz, keď môžem fotiť bez cvakania uzávierky, to ešte aj menej ruší pri hre.

pemar píše:ani po těch sedmi nebo osmi letech ta technologie není ve všem lepší
Už sú lepšie vo všetkom na čom záleží.

DSLR sú lepšie už len vo výdrži. Aj to len na papieri, keďže pri fotení cez LiveView, pri sériovom snímaní, alebo pri videu bývajú bezzrkadlovky lepšie. Ale na výdrži už dnes skoro vôbec nezáleží (aspoň nie tak ako u áut). Odkedy mám (jednu jedinú) rezervnú batériu (ktorú by som musel mať aj u DSLR), tak sa mi ešte nestalo, že by mi "chýbala šťava".
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 2. 2019 09:53

Kéž by dolgor, chápu, že kdo nejede s většinou je hybridní dezinformátor. Pokud se pletu budu jen rád. Ale mám věřit v kolektivní blbost? Ti něco povím, těsně po převratu jsme šermovali ve Francii, bydlel jsem u české emigranty, tlumočnice. Dala mi nahlídnout do překladu českého ekonoma, který psal o chystaném rozpadu tehdy už ČSFR. Búh ví, že to byla poslední věc kteoru jsem si přál, Slovensko miluju a tehdy jsem tam byl i s ohledem na šermířské aktivity skoro furt. Takže jsem to pokládal za totální blábol. No vysmál jsem s tomu. Pak jsem si připomněl jak se mi chlámali kolegové na vojně, zvlášt jeden z Prahy co vrátil důkladně osprchován při pachovém týdnu, na příjmacím (spojaři, kdo neví) pak nadával do komoušských prostixxx, povídám , klídek bude Havel po Husákovi. Začal šeptat. říkám nešeptej to je staré info. Po vojně mi povídá, ty jsi měl vole pravdu, já ti nevěřil, já věřil v Dubčeka. Jako konspirátor (tohle slovo miluju) si vždycky přeju opak toho co vidím. Ale máme demokraturu, je povolen přece jen jeden názor, názory jiných je třeba onálepkovat jako konspirace. A pak ta slova za pár let tys to říkal mě nepotěší, spíš nase... Jo a jen tak na okraj, jak jde jednání o Brexitu, furt někomu přijde, že tohle jsou inteligentní politici a ne cvičené myši, které si omylem rozhryzali notičky? Tím končím hybridně pravdivé konspirační dezinformace. Brou noc :-)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 2. 2019 09:57

DUDISKO píše:
kozakm píše:https://www.facebook.com/groups/213177295539788/permalink/1049769581880551/

Nejde to otvorit


A jo, nenapadlo mě, že je skupina uzavřená. Tady screen, zkušenosti Z6 se Sigmou 135 na fotbale:
https://pasteboard.co/I0DPOcX.png
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 2. 2019 10:02

pemar píše:Abych to neudělal, tak mi navýšili kvótu a tak mohu mít ještě jedno auto se spalovacím motorem navíc. Ve firmě mám ale parkovat to elektrické.

Aha, tak přeju dobré nervy.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 2. 2019 10:03

Konspirační kanály tvrdí, že se blíží noc a tak přejí lidem dobrou noc již z kraje nového dne. :-) Takže asi tak... přeji dobrý den všem! :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 2. 2019 10:41

kozakm: ako to, ze mas pristup do uzavreteho Nikon fora, ked mas Canon ? :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků