Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 2. 2. 2019 10:43

landov,
tobě LR6 pořád funguje? Správně ho už dávno měla vyřadit z činnosti aktualizace OS. :D

LR5 jsem kupoval na konci 2013 (90,5 Eur), LR6 jako upgrade (75 Eur) na konci 2016 (= 1,5 roku po uvedení) a jediným důvodem byl nákup Fuji X-T10, který LR5 nepodporoval. Mít jen D750, nejspíš jedu pořád na LR5. Taky jsem něco ušetřil, asi proto manažerům z Adobe ležím v žaludku:)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 2. 2. 2019 10:48

Mam Win 10 Home 64bit a najnovsiu aktualizaciu na v1809.
Nemal by LR6 fungovat ??? Nestras ma !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod yorg 2. 2. 2019 11:00

Proč by nefungoval? Funguje dobře a za ušetřený peníz mohu vyjet někam na fotovýpravu. :-)
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 2. 2. 2019 11:03

LR6 by fungovat měl, mně taky funguje, ale jsou tací, kteří nás tu varovali:)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 2. 2. 2019 11:13

Jo tak...uz som sa zlakol :-)

@yorg: diky, ten plugin mam nainstalovany, ale nepouzivam ho.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 2. 2019 16:25

LR6 funguje vyborne aj po tej aktualizacii.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drive18 3. 2. 2019 20:44

No, hoci som pisal, ze ja pojdem do LR Classic CC, tak opak je pravdou:-)
Na Vianoce som zakupil krabicovy LR6. Podporuje oba moje fotaky, a na tych 300 fotiek z ktorych robim fotoknihu mi bohate staci to co ponuka. Do "vypalneho" mozem ist az ked nebude ina moznost, ale LR6 na Win10 mi ostane funkcny dlho. Usetrene peniaze investujem do noveho objektivu.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2019 21:39

Veľmi rozumné rozhodnutie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod sesty 5. 2. 2019 07:58

Docela by mě zajímalo kam tohle bude směřovat do budoucna. Myslím to předplatné obecně. Zajímal jsem se teď o "nějaký" program na CG krajiny, který bych byl ochotný i koupit, ale to je hodně obtížné. V oblasti fotografického softwaru na vyvolání RAW mi přijde že je docela dost alternativ, jak koupit trvalou licenci za rozumné peníze, ale v oblasti CG krajinek je to daleko přísnější. Tam je v podstatě na profesionální úrovni jen jedna jediná cesta a ta mi přijde dost drahá. Buďme rádi za situaci v našem oboru, která je ještě dost růžová, ikdyž to tak podle tohodle vlákna nevypadá.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 5. 2. 2019 10:09

Výsledkem bude specializace. Chceš krajinu zadáš úkol, zaplatíš, dostaneš hotovku nebo se tím budeš živit a budou platit tobě. To samé, pošleš fotky, vybereš si jak se ti to líbí a nalinkuješ výsledek. Doba kdy má každý přístup ke všemu a znalosti to využít už končí.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 28. 2. 2019 12:11

Veci sa mi pohli necakanym smerom. Kedze som objednal Nikon Z6, tak som bohuzial nuteny sa pridat k plateniu vypalneho. Dnesnym dnom som LR Classic CC + CZ lokalizacia. Cesta cez Adobe DNG coverter mi nevyhovuje.
Hladania nahrady LR som sa vzdal, jednoducho mi LR worklow vyhovuje, som zvyknuty, mam uz zabehnute postupy . LR6 a PS CS6 si nechavam nainstalovane...uvidime.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 28. 2. 2019 12:48

Padáme jak mouchy a Adobe ohlásí další rekordní čtvrtletí, ale takhle ten socializmus nevybudujeme. :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 2. 2019 12:51

Mně by udělalo radost, kdyby Capture One udělal Nikon only verzi stejně jako pro Fuji a Sony. Tam bych těch 250 Euro jednou za pár let zkousnul. Je to supr soft.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allydamm 28. 2. 2019 12:59

Tam to ale není o chtění Phaseone, ale to tom že by byl ochotný Nikon, zaplatit, pustit specifikace.. takže ani kdyby peklo zamrzlo.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 3. 2019 03:23

Moje obavy sa tykaju dalsej cenovej politiky Adobe u predplatneho CC.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků