Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 11. 2018 17:16

Při testování jsem měl ostřící bod mj. i v tom rohu. Bylo to pak o něco lepší, ale stejně.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 11. 2018 19:57

Bohužel je zde dost silný omezení velikosti fotek, což zrovna na posuzování kivality není to pravý ořechový...

Tak aspoň nějaký srovnání výřezů:
- srovnání 4 rohů na 8, 9 a 10 mm
8 mm - 4 rohy (ostřeno ne velký dům nahoře vpravo).jpg

9 mm - 4 rohy (ostřeno ne velký dům nahoře vpravo).jpg
srovnání 4 rohů na 9 mm

10 mm - 4 rohy (ostřeno ne velký dům nahoře vpravo).jpg
srovnání 4 rohů na 10 mm


- srovnání PHR na 9 mm a různý clony

PHR - 9 mm - F 3,1-4-5,6-6,3.jpg


- srovnání PHR na různý oniskový vzdálenosti

PHR - 8-9-10-12 mm.jpg


-- 15. 11. 2018 20:12 --

Tak jak se vám to jeví?

Tady ještě 3 srovnání LSR a PHR.

LSP vs PHR 1.jpg

LSP vs PHR 2 (2).jpg

LSP vs PHR 3.jpg


-- 15. 11. 2018 20:22 --

Nějak se tu divně míchají jednotlivý příspěvky. :-(

Ještě výřezy horní části fotky - 9 mm na F 3,1 a 8.

_B010488a.JPG

_B010492a.JPG

_B020495a.jpg

_B020496a.jpg

_B020499a.jpg

_B020500a.jpg
Naposledy upravil Ferin dne 16. 11. 2018 11:25, celkově upraveno 1
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 11. 2018 06:41

Ferine, takhle je to hodně nepřehledný.

Zkus přiložit odkaz na originál fotku.

Jo a ještě jednu věc bych udělal. Koukni do vlákna “Jaký objektiv ...” na fotky, které tam dával PL ze dvou objektivů. Zkus vyfotit podobnou scénu a podívej se, jak ti to kreslí v porovnání s těmi dvěma. Podívej se, jak je hodnotí PL a pemar, vezmi to jako etalon a uvidiš, co se obecně bere, jako že je ostrý a srovnej to s tím tvým objektivem.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 11. 2018 10:37

No, jak jsem psal, DA úplně nesmyslně smíchalo tři příspěvky dohromady a ještě dala obrázky v opačným pořadí než text.
Nicméně všechny fotky jsou v názvu posaný, co je v nich srovnávaný.
Můžu je někam uložit a dát sem odkaz, nicméně po rozkliknutí je, myslím, to, o co jde, vidět dostatečně.
Ukázek údajně vadných (decentrovaných) 8-18mm jsem na zahraničních fórech viděl dost. Ostatně, u některých z nich bych výskal, mít je místo té mé.
Nebo tobě tá patlanina v PHR přinde ok?

-- 16. 11. 2018 11:05 --

Davidof píše:Koukni do vlákna “Jaký objektiv ...” na fotky, které tam dával PL ze dvou objektivů.


Myslíš ty 2 fotky ze 13.11. ve vlákně "Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?"?
No kdybych měl ten roh (zajímavý, že taky PHR; a ještě zajímavější, že u té 8-18 si drtivá většina lidí stěžuje spíš na LDR) takhle máznutej, tak se tetelím blahem. Jinak mi ale to srovnání těch 2 objektivů nepomůže, hlavně ne v polemice s eGlobalem.
Jsem jim napsal, že ten rozmaz je vidět na první pohled a že jestli ho technik neviděl, tak ať ho otestuje znovu. Kdoví, na jakých clonách a ohniscích to testoval. Blbý je, že teď mně mají dost v hrsti, takže pokud budu chtít ten objektiv zpátky... :hm
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 11. 2018 11:10

Ferin, v tom testu se fakt nejde vyznat, když tak to polopaticky napiš přímo do fotky.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 11. 2018 11:14

Ferin píše:DA úplně nesmyslně smíchalo tři příspěvky dohromady a ještě dala obrázky v opačným pořadí než text
To je feature (že viaceré príspevky od jedného používateľa za sebou spojí do jedného).
V každom prípade, dá sa to ešte zeditovať a tagy príloh popremiestňovať na správne miesto.
(inak tuším poumiestňuje prílohy len na koniec)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 11. 2018 11:19

Grimjaur píše:Ferin, v tom testu se fakt nejde vyznat, když tak to polopaticky napiš přímo do fotky.


Jak píšu, vše je v názvech jednotlivých fotek.

-- 16. 11. 2018 11:26 --

Tak jsem to poupravil, nicméně DA je v tomto fakt divná.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 16. 11. 2018 11:32

2 Ferin

No, reklamácia na eglobale je daň za nižšie ceny. Nie vždy sa tá nižšia cena vyplatí, ja ďakujem bohu že zatiaľ som (klop klop na drevo) nemal problém.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 11. 2018 11:38

No obecně měl eGlobal dobrý recenze, jinak bych do toho nešel (navíc o té decentraci jsem se bohužel dočetl až po objednání, jinak měl ten objetiv všude výborný recenze). A ta reklamace doteď taky probíhala ok (až na to, že po mě pořád chtěli další a další fotky, často nesmyslný (např. F14, když jsem pořád opakoval, že problematická je plná díra)). Až teď přišla tahle sprcha.

Já myslím, že ta reklamace je oprávněná. Nebo?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod airmt 16. 11. 2018 13:19

Zkoušej to dál, trvej si na svým, ideálně nafotit další fotky a i jiným objektivem od někoho z okolí (třeba se zkus domluvit s Davidoffem), se kterým by to šlo porovnat.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 11. 2018 13:26

Tím svým už nic dalšího nenafotím, pač ho mají u sebe (v Číně??).
Nic nevzdávám, ale teď už záleží jen na nich, zda je moje argumenty přesvědčí, aby mi ho vrátili bez výkupnýho, ideálně i opravenej/vyměněnej.

Davidoff právě tento objektiv nemá.
Letmo jsem zkoušel na E-M1 II i nějakej cvak s "velkým" Zuikem 9-18, který bývá na m43 kritizovanej, a tam ty rohy byly o dost lepší. Resp. byly nerozpatlaný.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 11. 2018 18:35

Jo, tenhle nemám, jako jeden z mála ;-)

No, přiznám se, že ta ostrost se mi nelíbí. Jestli je to vada, nebo vlastnost, to bohužel nevím. Koukal jsem na galerii na dpreview, nejsou tam sice stejné motivy, jak máš ty, a zdálo se mi to docela OK.
Asi bych je co nejvíc otravoval - tyhle firmy někdy první reklamaci automaticky zamítají, ale když jsi vytrvalý, tak pak povolí.

Doufám, že ti to nakonec dobře dopadne.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cumber 17. 11. 2018 20:38

Mawe47 píše:anebo si v nastaveni zmenit format videa... vyhoda je, ze i stary pc, ktery .mts neprehrajou sou schopny tu konverzi udelat v rozumnym case nastesti

nemate prosim nekdo zkusenost s E-M1 s gripem HLD-7 ohledne drzeni? zvysuje to nejak vyrazne komfort, nebo spis ani moc ne?


-- 17. 11. 2018 20:50 --

Moje nej sklíčko je 12-60 SWD a to jednoznačně s gripem,
drží se to tak akorát. A výhoda baterky navíc je bez debaty.
Na palačinky či jiné titěrnosti je to asi zbytečné zvětšování sestavy, tuším.
cumber
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cumber 17. 11. 2018 22:30

Po skoro pěti letech docela pružná reakce, ne?
Nějak jsem se v tom zamotal a reakce na první stranu asi není
ouplně na místě. Nicméně si za ní stojím.
No to víte, kolemjdoucí nováček.
cumber
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 11. 2018 09:04

Tak je dobrý se občas ujistit o známých pravdách ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků