Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 10. 2018 17:07

landov píše:Dlhsie som nebol popozerat zahranicne eshopy, ale na Eglobalcentral.eu uz Nikony nevidim. Mate nejaky dobry tip s dobrymi cenami ?


https://www.e-infin.com/eu/

Ale zatial som tam nenakupoval.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2018 17:34

Radši to koupím v ČR, kromě záruky mám i garanci, že nebudou problémy s pozáručním servisem, nestojí mi to za případné potíže.

Jinak u nás se zhoršilo počasí, že by člověk nevytáhl fotoaparát z brašny. Ocelově šedá obloha, vítr, smog. Ale jel jsem z Německa a po dálnici se mi ve světlech reflektorů honilo podzimní listí, to bylo fakt pěkné.

Malý bonmot: “Porovnávat fotoaparáty podle toho, jak se s nimi fotí na Live-View, jak jako porovnávat auta, jak rychle jezdí na zpátečku”.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 23. 10. 2018 17:49

Ganec píše:
msp_x píše:
Ganec píše:Ja ale také testy robievam, keď mám možnosť (a/alebo keď ich už nespraví niekto iný, lebo vtedy by to bolo zbytočné)
Napríklad: http://www.gancovky.sk/2018/01/rychle-p ... -res-mode/

1. Text na uvedeném odkazu opravdu nelze nazvat testem a to ani vzdáleně.
2. Neporovnávají se tam rychlosti ostření podle typu ostřicího systému o níž se teď vede debata.
1) bol to skutočný test .. či už sa ti to páči alebo nepáči:

Otestujem dnes chut jablka a zaroven si obujem novu topanku.
Je to test ? Je :D

Ganec píše:- ty si zaútočil na moju osobu ("argument ad hominem"): spochybňoval že svoje tvrdenia nemám podporené testami :-\


Nema relevantne testy = utok ad hominem.

Ganec píše:Ten, kto si "kritiku techniky" mýli s "osobným útokom" je len - jednoducho povedané - vzťahovačný!


ziadne relevantne testy => utok ad hominem => osobny utok => je vztahovacny

Vzťahovačnosť je narcistický duševný pochod, ktorým si jedinec privlastňuje pozornosť, ktorá sa netýka jeho osoby: náhodné poznámky, pohľady, všeobecné tvrdenia. Prejavuje sa pri neurózach, skoptofóbii, pri paranoidných psychopatiách a paranoi. Ide o návrat do obdobia raného detstva, kedy dieťa býva stredom pozornosti.


Uz to nie je co byvalo .. stacia 2-3 prispevky a uz dokaze Ganec na seba nakydat :lol:

-- 23. 10. 2018 18:51 --

landov píše:Dlhsie som nebol popozerat zahranicne eshopy, ale na Eglobalcentral.eu uz Nikony nevidim. Mate nejaky dobry tip s dobrymi cenami ?

Nie je tam rovnaka finta ako s Olympusom ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 10. 2018 18:26

Na eu Olympus nevidim vobec, ale za tieto peniaze by mal byt stale :) https://www.eglobalcentral.at/digital-e ... -eoi1.html

Ono mozno aj to, ze mFT skla su na tychto zahranicnych shopoch najvyhodnejsie poukazauje na to, ze ich bezna cena je proste vysoka.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 23. 10. 2018 18:34

pemar píše:Radši to koupím v ČR, kromě záruky mám i garanci, že nebudou problémy s pozáručním servisem, nestojí mi to za případné potíže.

Jinak u nás se zhoršilo počasí, že by člověk nevytáhl fotoaparát z brašny. Ocelově šedá obloha, vítr, smog. Ale jel jsem z Německa a po dálnici se mi ve světlech reflektorů honilo podzimní listí, to bylo fakt pěkné.

Malý bonmot: “Porovnávat fotoaparáty podle toho, jak se s nimi fotí na Live-View, jak jako porovnávat auta, jak rychle jezdí na zpátečku”.


Ne jednomu to prijde, ze dokud v tom Nikon neni jednicka, je to sranda a k nicemu.. Promin. :-\
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2018 18:53

To bych neřekl, spíše jsem možná ze staré školy, odkojený Zenitem a Prakticou, Flexaretem, Charkivem, ... s externím expozimetrem, bez elektroniky. Celá ta elektronika je fajn, ale umím fotit i bez ní, před časem jsem fotil jezdce v cvalu na koni s manuálním objektivem na plnou díru a s výsledkem jsem byl celkem spokojený. Prostě neberu tyhle elektronické fičury jako něco, bez čeho bych nemohl fotit. Trochu jiné je to s vyvoláním filmů, tam mi digital moc pomohl, fotky mi vyvolával táta.

S tím Live-View jsem trochu blbnul u D7100, vyhecovaný od FOE jsem si koupil ten video nástavec na LCD, to bylo neskutečné kino, ale strašně nepraktické kvůli tomu “sosáku”, na video se to ještě dává na takový bazmek, který jsem si už nepořídil.

Vnímám úplně jiný pocit s okem u hledáčku a okem na nějakém displeji. A když už displej, tak to radši vytáhnu na pořádný externí displej, jeden čas jsem vážně uvažoval o servo stativu, ale pak jsem se na to vykašlal, focení z ruky mám radši, fotím spíše momentky, reportážně. Pár fotek jsem vyfotil přes výklopný displej na Foto Expo, ale není to focení podle mého gusta.

Nemyslím, že jsem na Nikon fixovaný jako na značku, spíše tím, kolik věci od nich mám. Kdyby Nikon nebyl, měl bych Canon, případně Leicu, ale ta má tu zrcadlovku i na mne drahou :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 23. 10. 2018 18:54

Fidko píše:
landov píše:Dlhsie som nebol popozerat zahranicne eshopy, ale na Eglobalcentral.eu uz Nikony nevidim. Mate nejaky dobry tip s dobrymi cenami ?


https://www.e-infin.com/eu/

Ale zatial som tam nenakupoval.

Hmmm...ceny su zaujimave.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2018 19:07

Koukám na D850, je o méně než o 100 Euro levnější, než ji nabízejí na eBay z Německa. To pro mne málo na to, že to bude přes ten e-infin asijská edice.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 10. 2018 19:49

Nemusi to byt nutne azijska edicia. Napriklad Zuika ktore som bral z eglovalu mi slovensky Olympus club normalne registroval a predlzil zaruku. Ked som z eglobalu objednaval DJI Spark, prisiel s EU nalepkou.

Inak ano, pri fotaku kalibru D850 by som na 100eur nepozeral ani s mojim budgetom a s tvojim uz duplom nie, ale su tam zaujimavejsie kusky. Napriklad A7R III za 2200eur, A9 za nejakych 2700. Canon 70-200 f2.8 za 1300eur atd.

Ked si vezmem mFT, je tam napr PanaLeica 100-400 za liter vs cca 1600eur tu. Podobne 75 f1.8 stoji skoro polovicu toho co tu a 12-40 je na tom podobne. Niektore znacky sa oplatia menej a ine viac, ale mFT tam vyjde naozaj vyhodne.

Akoze uprimne, nebyt tychto obchodov, po Olympuse ani nesteknem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2018 19:54

Nemusí, ale mají sídlo v Hongkongu, to naznačuje mnohé, tam je fototechnika ještě o kousek levnější, než v Šanghaji. A že by vozili Nikon z Evropy, tomu nevěřím. Jak je to se zárukou na Slovensku nevím, ale tady pro tuto edici maximálně akceptují celosvětovou roční záruku, pokud vím.

Fakt je, že zboží za 1,600 u nás přes všechny zvýhodnění za 1,000 ani náhodou nekoupím. V Šanghaji mívali D810 za 57 tisíc, tady stála D810 v té době přes 80 tisíc.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod msp_x 23. 10. 2018 19:58

Ganec píše:2) to nebol argument o ostrení:
- ty si zaútočil na moju osobu ("argument ad hominem"): spochybňoval že svoje tvrdenia nemám podporené testami :-\
(keď si napísal: "co kdyby jsi ten test pro podporu svých tvrzení udělal sám?")
=> tak som sa "musel brániť" názornou ukážkou, že to čo tvrdím si testami bežne preverujem O:-)
O argument se opravdu nejednalo. To, že jsi udělal kvazitest na něco zcela jiného totiž tvé předchozí tvrzení nikterak nedokazuje. Itokar to napsal docela výstižně.

btw. O útok ad hominem se nejedná, protože argumentace nebyla vedena vůči tvé osobě,jako takové, ale vůči absenci důkazů tvých tvrzení. Sám důkazy, např. ve formě fotografií, po ostatních vyžaduješ. Dopouštíš se tedy též útoků?
msp_x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 10. 2018 20:24

pemar píše:Nemusí, ale mají sídlo v Hongkongu, to naznačuje mnohé, tam je fototechnika ještě o kousek levnější, než v Šanghaji. A že by vozili Nikon z Evropy, tomu nevěřím. Jak je to se zárukou na Slovensku nevím, ale tady pro tuto edici maximálně akceptují celosvětovou roční záruku, pokud vím.

Fakt je, že zboží za 1,600 u nás přes všechny zvýhodnění za 1,000 ani náhodou nekoupím. V Šanghaji mívali D810 za 57 tisíc, tady stála D810 v té době přes 80 tisíc.


S tym tak nejak suhlasim, nejake riziko s tym asi spojene je, ale pri polovicnej cene s tym clovek musi pocitat. Navyse o objektivy az tak velky strach nemam, tela by som sa bal viac.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2018 20:32

Já jsem s pár objektivy problém měl ...

A třeba Sigma má u nás záruku 5 let a seřídili mi jí bezplatně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 10. 2018 20:50

Ja som zatial problem s objektivom nemal. Ak myslis BF/FF, s tym sa ludia pri mFT tiez bezne nestretavaju aj ked nieco som zachytil tiez. Navyse moznost ten objektiv vratit mas aj tam a rocna zaruka by platit mala. Ak by samozrejme po dlhsej dobe odisiel nejaky mechanizmus, alebo by sa objektiv rozsypal, asi budes mat problem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 23. 10. 2018 21:11

Kupoval som z EGC: Sigma 17-70/2,8-4, Sigma ART 30/1,4, Samyang 85/1,4, Sony RX100III, vsetko bez problemu. Ked je platba Paypalom, tak je to skoro 100% zaruka, ze tovar dojde OK.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků