Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 10. 2018 10:41

FXE1 píše:Z tej série sa dá niečo označiť za fotograficky a kvalitatívne podarené ?
Tá séria je len ilustračná.
Poukazuje na to, čo všetko sa stihne udiať za pol sekundy.
Navyše z kompaktu 8-)

Dal som to tam práve preto, lebo s foťákom čo nemá pro-capture sa mi také niečo nepodarilo nafotiť
=> dokázal som zachytiť už len tú časť série, keď vták už odlietal
No ale to vôbec nevadí: článok bol všeobecný (nie o pro-capture), takže som mohol použiť aj podobnú funkciu (4K pre-burst).

Fotka z PEN-F, kde by sa ten pro capture oplatilo použiť je napríklad táto:
Obrázek
Keďže som ho ale nemal, tak kým sa tie vrabce dali do pohybu tak som (kvôli "planým poplachom") nacvakal plno zbytočností a keď sa už pohli, tak som nezachytil "začiatok akcie" :-l
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 10. 2018 10:42

Davidof píše:Ještě bych se, pemare, těch elektro-nadšenců zeptal, zda mají představu, jakou ekologickou stopu má baterie do použitelného elektroauta. A kde a jak se ty hmoty těží.


Slusna loziska lithia ma Afghanistan. Je dobre se podivat, co za firmy tam tezi a kdo ze tam ta loziska "nahle" objevil. A pak mozna i nejednomu dojde, proc se tam usaci doopravdy natahli a nechce se jim pryc. Pochopitelne nelze vpadnout do cizi zeme s armadou jen tak, takze je treba verejnost oblbnout fantasmagorickou pohadkou a ona tomu nakonec bude i fandit, protoze jde preci v prve rade o jejich bezpecnost, ze?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 10. 2018 11:03

ltokar píše:Fidko: ok 4K nie je 20mpix :D, v tomto kontexte ale asi kvalita velmi rozdielna nebude, ci uz tento Olympus ma elektronicky global shutter ? A pozeram, ze uz mobily maju 120fps tusim snad vo fullHD, co na kratke video bude mat na FB asi 10x vacsi uspech a bude to aj radovo mensie.

-- 12. 10. 2018 11:35 --

FXE1: :D


Nema, ale nepotrebujes zdaleka tak kratke casy aby sa to prejavilo. U E-M1 sa ten rolling shutter prejavuje pomerne neskoro. Zase sme u toho, ze pomerne fajn featura sa odsudzuje, lebo Ganec.

Cim sa mozrejme nehovorim, ze by som vsetky featury Olympusu a Panasonicu dohromady nevymenil za AF a snimac z D500 ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 12. 10. 2018 11:04

Takze to mam chapat tak, ze tam vtrhli, aby mohli tezit nerostne suroviny? Nebo tak, ze nechteji odejit, aby mohli tezit?
Protoze to zni podobne jako :. ,, Americani valci jen proto, aby vydelavali na zbranich".
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 12. 10. 2018 11:34

Fidko: ja tu feature neodsudzujem, len som poukazal na to, ze to nie je uplne to, co by sa mohlo javit, ze je :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 12. 10. 2018 11:44

Ganec píše:Skús nafotiť niečo takéto so zrkadlovkou:

Mě moc nebaví používat ISO 100 000+, takže asi nezkusím.
Na ten zbytek nebudu reagovat, boo mi to přijde nesmysluplné, tak kvalita mi přijde v dimenzi, kdy se o tom vůbec nemá smysl bavit, tedy aspoň pro mne.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 10. 2018 11:48

bob222 píše:Aby som to tak akosi prirovnal k realite, Na mojom bajku podľa reklamy a pressreleasov zmáknem to isté ako Sagan v pohode, a de facto každý.
V realite...

Bob, v tomto mám Gancoidné sklony, elektrika by mi všeličo na biku poriešila ... :love:

-- 12. 10. 2018 12:58 --

AwwA píše:Takze to mam chapat tak, ze tam vtrhli, aby mohli tezit nerostne suroviny? Nebo tak, ze nechteji odejit, aby mohli tezit?
Protoze to zni podobne jako :. ,, Americani valci jen proto, aby vydelavali na zbranich".

Do pár dní očakávaj USA výsadok :)

https://www.topky.sk/cl/13/1556521/V-za ... at-velmoc-
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 12. 10. 2018 12:06

AwwA píše:Takze to mam chapat tak, ze tam vtrhli, aby mohli tezit nerostne suroviny? Nebo tak, ze nechteji odejit, aby mohli tezit?
Protoze to zni podobne jako :. ,, Americani valci jen proto, aby vydelavali na zbranich".

Lithium je jen zástěrka, v reálu jim jde o buráky.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 12. 10. 2018 12:16

Dajte pokoj s politikou, ide víkend.
Bratislavčania, idete? Ja ešte neviem, ale chcel by som stihnúť...
Přílohy
plagat-a4.jpg
Naposledy upravil bob222 dne 12. 10. 2018 12:19, celkově upraveno 1
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 10. 2018 12:16

ltokar píše:Fidko: ja tu feature neodsudzujem, len som poukazal na to, ze to nie je uplne to, co by sa mohlo javit, ze je :)



To je samozrejme. Podobne tak high-ress atd. Akurat tie live rezimy su naozaj pouzitelne ak cloveka bavi long-exposure :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 12. 10. 2018 12:35

https://www.digimanie.cz/recenze-srovna ... frame/7404

edit: pardon, vypadlo posledne cisielko
Naposledy upravil ltokar dne 12. 10. 2018 13:22, celkově upraveno 1
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 12. 10. 2018 13:00

Ten odkaz Ti moc nejde!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 10. 2018 13:02

bob22: ja som o tom premyslal, ale asi pojdem nakoniec do Viedne do ZOO, kym sa este da :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 12. 10. 2018 13:26

Ešte stále majú pandu? ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 10. 2018 13:28

Iste, inak by som tam nesiel. Posledne boli tusim 3 :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků