Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 12. 7. 2018 18:34

Mně ty kognitivní schopnosti s věkem citelně ubývají, nechci ani domyslet, jaké budou, až ze mne bude stařec. Asi nejlepší to bylo někdy kolem těch 20 let, můj parádní kousek byl rozpoznávání piv, ale slušně jsem na tom byl i v oblasti zvuku, takové ty soutěže poznej zvuk byly pro mne příjemné přivýdělky, doprovázené trochou legrace. Na druhou stranu mi kvůli chronickým alergiím chyběl čich, holky jsem ani v nejlepších dobách po čichu nepoznal.

Já nemám ambici dělat nějaké dechberoucí fotky, baví mne momentky, ale moje rodina se většinou nechce nechat fotit, manželka kvůli nadváze a děti kvůli pubertě, takže většinou fotim festivaly jídla a občas nějakou sportovní akci. A ani náhodou mne nebaví něco aranžovat, stativy a blesky a další serepetičky se mi válí ve skříni. Ale baví mne vzít foťák do ruky, jeden dva objektivy do brašny a vyrazit na fotografický lov. Občas prostě vidím nějakou situaci a od začátku vím, že to je ono. A jindy nachodim 10 km a nuda. Každopádně mne to baví více než golf, člověk je uprostřed lidí a přitom sám.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 7. 2018 16:57

Tady te asertivity bylo zjevne pres prilis :)

Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 7. 2018 18:45

Pan Vavřík v jeden moment vypadal, že si sundává basu ne kvůli výměně za jinou, ale že panu fotiči dá přes držku.
Nejvíce mě pobavila reakce p. Straky, jak se snažil se svou píšťalkou "zapísknout" sprostoty p. Pastrňáka. Nestihl... :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 7. 2018 19:10

:D
On si podle me vyskubl kabel, jak predtim "vybehl" odchytit zleho fotografa :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 13. 7. 2018 19:17

No to mal boban šťastie že to boli buty. U rockerov by asi zbieral zbytky nádobíčka.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 13. 7. 2018 20:10

Bobe, kdysi na soutěžním festáku v Novém Jičíně se mi pokoušel maník rozštelovat krabičky v pedal boardu, tedy já tam měl jen raritní ST9 Ibanez, Bossácké echo a chorus. Stihl jsem mu dát svou dolní končetinu do tlamičky tak rychle, že netušil kde je ani když ho vynesli ven pořadatele. Prostě na alternativně uvažující jedince narazí člověk i na koncertě. Každopádně ten fotograf si evidentně koledoval o totéž.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 15. 7. 2018 07:13

Včera jsem viděl aktualizaci informace o připravovaném Nikonu 500/5.6 PF, zaujala mne ta doposud chybějící informace o hmotnosti, která je opravdu zajímavá, 500mm objektiv s hmotností pod jeden kg je z mého pohledu atraktivní, hlavně na focení z ruky, celkový dojem mi kazí jen očekávaná cenovka, která bude asi někde u Sigmy 500/4 Sport, zatímco světelnost je jako u 200-500/5.6. Kdyby to bylo o clonové číslo světelnější, byla by to skvělá nabídka.

https://nikonrumors.com/2018/07/14/the- ... ore-123460
pemar
Expert


Odeslat příspěvekod pemar 15. 7. 2018 19:19

Když taková veřejně činná osobnost nemá ochranku nebo to neřeší přes pořadatele, vystavuje v případě podobného násilí docela značnému mediálnímu a právnímu riziku, zejména v situaci, kdy fotografování není pořadatelem omezeno nebo zakázáno. On to tak podle všeho tak i vyhodnotil a zatáhl za ruční brzdu.

Na druhou stranu, fotograf by neměl rušit, umělci by ho neměli vnímat, neměl by být jako třeba ten na té mělnické akci.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 7. 2018 00:22

Včerejší předávání medailí na MS ve fotbale dokázalo, jak je důležité mít dobře utěsněné náčiní. Snažil jsem se nějakého zahlédnout, ale všichni kluci se Sony se asi raději schovali ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 7. 2018 04:28

Cize uz zase budu k dispozicii len luckyshoty :/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 16. 7. 2018 07:37

Ako chlapi, tiež mávate fotoabsťák?
Ja som teraz prerábal kúpeľňu, potom riešil niekoľko záležitostí naraz, tak nejako som padal na hubu. Včera večer som už mal taký absťák, že som uvažoval že večer skočím do auta a pôjdem pofotiť niečo - čokoľvek! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 7. 2018 07:54

Já mám kvůli fotoabsťáku milion fotek hradu Veveří.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 16. 7. 2018 08:00

Absťák se teprve dostaví u mě. Resp. klub, ve kterém jsem od loňského září pravidelně fotil každý koncert či akci (soudě dle počtu složek to vychází na 64 akcí), došel do kritické fáze, kdy je před zavřením. Klasika - nejsou prachy na výplaty, náklady provoz, nájemné, dramaturg se zdekoval jinam, kuchyň v hrozném stavu... :D
Na velké festivaly kašlu...

Blíží se mi dovolená, už jsem dal dohromady kolo a budu jezdit po krajích. Klasicky s foťákem a 1-2 skly v batohu. Odpočinu si, a hlavně budu fotit něco jiného. A na street nemám náladu. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 16. 7. 2018 08:51

Dolgor píše:Já mám kvůli fotoabsťáku milion fotek hradu Veveří.


Jo jo, ja mám takto stohy fotek rieky Moravy a okolí (mám to za barákom)...
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků