Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 12. 7. 2018 09:40

f2 Fujicrony a velká skla? Aha... :D Některým se prostě nezavděčíš, ani špičkovým WR sklem co váží sedmnáct deka.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 12. 7. 2018 15:23

Je důležité zmínit že u stovkové řady je objektiv zapuštěn hlouběji do těla foťáku, proto z venku nevypadá tak velký.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MeddlinG 14. 7. 2018 16:46

Ten 15-45mm setak fakt neni spatny sklo. Dneska jsem ho zkousel v Konepruskych jeskynich, kde je skoro tma. Na ISO 3200/6400 vychazela zaverka cca 1/10s, se zapnutou stabilizaci jde v pohode udrzet i na nejdelsi ohnisko. 22,5mm ekvivalent na sirokem konci je hodne prijemny oproti klasickym 27mm u setaku. Sem uz se vejde fakt dost.

Obrázek

EDIT: nejak nevim, jak vlozit tu fotku velkou, kdyz mi nekdo poradi, dam vetsi
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 7. 2018 17:45

Daj ju do galerie a sem daj link.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MeddlinG 14. 7. 2018 19:10

Obrázek

Tady je, dík.
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 14. 7. 2018 20:07

Úplně v pohodě kresba. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noldo 14. 7. 2018 20:53

Len na rýchly premrk na noťase sa mi zdá byť pravá strana sa mi zdá byť trošku slabšia ako ľavá . To by mohlo vyriešiť priclonenie. Myslím, že toto môže hravo konkurovať aj veľkým seťákom. Na dané svetelné podmienky(3200 iso) prekvapivo veľa detailov a minimum šumu. S X-T100 to vyzerá byť veľmi fajn stroj, len ma mrzí, že ovládanie je trošku iné ako u vyšších fuji.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MeddlinG 14. 7. 2018 21:10

To ovladani je jine, ale neprijde mi ze horsi. Respektive, lepsi ovladani ma x-t# rada, ale jestli ma lepsi x-t## rada, o tom uz bych spekuloval - to, ze tady na levy kotouc namapuju ISO vidim jako takovy klad, ze bych skoro rekl, ze toto ovladani preferuji pred x-t## ovladanim.

-- 14. 7. 2018 22:59 --

Jeste jedna, tentokrat F8 a ISO 200, pro srovnani.

Obrázek
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 7. 2018 21:51

Tak asi by bylo divné, kdyby jej ve Fujifoto nechválili. :D
Lepší než jsme doufali? Novinka Fujifilm X-T100
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MeddlinG 16. 7. 2018 07:50

X-T100 - 24Mpix Bayer senzor, kompatní, lehký


Jo, ale zapomněli dodat, že po x-t1 a x-h1 jde o nejtěžší Fuji foťák.

Digitální šum X-Transů je monochromatický a Bayerů je barevný.


Tak to mi tam asi omylem dali X-Trans. :)

Obrázek
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 18. 7. 2018 14:13

Tak jsem od včerejška taky majitelem X-T100 se seťákem. No, ale první pocity zase tak nadšené nejsou ... V podvečer jsem pod pergolou vzal do ruky Fujinu a svoji "starou" N D7100ku a pocit, kdy člověk přehlédne z hledáčku D7100 do LCD Fuji není tedy zrovna příjemný. Ten rozdíl ve věrnosti toho, co člověk vidí je propastný. Naštěstí se nekoná lagování nebo něco podobného, ale rozdíl v barvách a celkovém pohled na scénu je značný - ve prospěch obstarožní zrcadlovky. To stejné se dá říct o prvním pohledu na výsledek. Prokreslení tmavějších míst, detailů, ostřejších přechodů mezi světlem a tmou atd. je výrazně ve prospěch nikonu. Ergonomie ovladačů taky dost kulhá. Např. malý roller vzadu je chlapskou rukou téměř nepoužitelný a roller nahoře jde tak z tuha, že to jedním prstem skoro nejde. A co je, IMHO děs, tak je elektronický zoom objektivu. Navíc nelze nijak poznat, jaké je zrovna na objektivu nastavené ohnisko.
Ale pro někoho, kdo chce rozumný systémový foťák a nemá zkušenosti s ničím jiným, tak asi OK, ale na mně první dojem moc neudělal. Třeba je to jen o zvyku.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 7. 2018 15:07

Jako že z hledáčku D7100 se mrkneš na LCD panel X-T100?
OLED viewfinder v hledáčku X-T100 ignoruješ? Jinak se obraz v hledáčku i na LCD dá v nastavení upravit k obrazu svému. Já osobně využívám v hledáčku nastavení obrazu vycházející ze simulace PRO Neg Std s úpravou korekcí zde:
Obrázek
Jestli tedy něco takového X-T100 nabízí... ale je to jen pro mé oko, jinak standardně fotím do RAWu, výsledné JPG simulace mě nezajímají.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noxx_cz 18. 7. 2018 15:19

Jasně, myslel jsem EVF na X-T100 vs. OVF na D7100. Fotím taky jenom do RAWu. Pružnost RAWu u té Fujiny je v pohodě, ale už při vzniku fotky je to prostě tmavé a neprokreslené. Tahat to pak uměle je docela opruz a hlavně to snižuje možnosti, když člověk za ty táhla v lightroomu potřebuje zatahat hodně.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 7. 2018 15:33

XF10
https://www.fujirumors.com/leaked-image ... fuji-xf10/

Obrázek
Obrázek

24.2 Megapixel APS-C sensor
Lens: 18.5 mm F 2.8 (converted 28 mm)
Shortest shooting distance: 10 cm
Back LCD: 3.0 type · Touch panel
4K video
Wi-Fi · Bluetooth installed
Size: 112.5 mm x 64.4 mm x 41.0 mm
Weight: 278.9 g
SQUARE MODE with single flick to switch to 1: 1 format
Conversion with Digital Teleconverter Capture at a field angle equivalent to a focal length of 35 mm or 50 mm
All 11 types of “film simulation” and 19 types of “advanced filter” are installed (“Rich & Fine” and “Monochrome [NIR]” are newly added)
Color: Black · Champagne gold
Overseas price: 449 pounds
Naposledy upravil wikxzen dne 18. 7. 2018 19:10, celkově upraveno 2
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 7. 2018 15:54

noxx_cz píše:Tak jsem od včerejška taky majitelem X-T100 se seťákem. No, ale první pocity zase tak nadšené nejsou ... V podvečer jsem pod pergolou vzal do ruky Fujinu a svoji "starou" N D7100ku a pocit, kdy člověk přehlédne z hledáčku D7100 do LCD Fuji není tedy zrovna příjemný. Ten rozdíl ve věrnosti toho, co člověk vidí je propastný. Naštěstí se nekoná lagování nebo něco podobného, ale rozdíl v barvách a celkovém pohled na scénu je značný - ve prospěch obstarožní zrcadlovky. To stejné se dá říct o prvním pohledu na výsledek. Prokreslení tmavějších míst, detailů, ostřejších přechodů mezi světlem a tmou atd. je výrazně ve prospěch nikonu. Ergonomie ovladačů taky dost kulhá. Např. malý roller vzadu je chlapskou rukou téměř nepoužitelný a roller nahoře jde tak z tuha, že to jedním prstem skoro nejde. A co je, IMHO děs, tak je elektronický zoom objektivu. Navíc nelze nijak poznat, jaké je zrovna na objektivu nastavené ohnisko.
Ale pro někoho, kdo chce rozumný systémový foťák a nemá zkušenosti s ničím jiným, tak asi OK, ale na mně první dojem moc neudělal. Třeba je to jen o zvyku.


Zvyknes si :) Mna tiez pohlad fo EVF zo zaciatku hrozne vadil (na Olympuse) a hrozne ma bavilo ked niekto rozpraval o realnom podani farieb v nom. Dnes ma to bavi nadalej, ale prakticky problem v tom nevidim, ze je to skarede uz nevnimam a tych vyhod tam vidim dost.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron