FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 7. 2018 16:59

Pokud jde o pevné “palačinky”, tak se můžeš ještě podívat na jeden ze dvou níže v odkazu:
https://www.fujivsfuji.com/18mm-f2-vs-27mm-f2pt8/

Modelová X100 řada má vsazen 23mmF2 objektiv.

————————————
Edit:
Jinak zde výborné shrnutí dosavadních “povídaček”:
https://www.fujirumors.com/fujifilm-rum ... nd-lenses/
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MeddlinG 11. 7. 2018 19:00

Skulivert píše:skoda ze je 35mm f2 (po přepočtu) tak velká, kdyby to byla palačinka jako na X100 řadě, bylo by to lepší

Nevim no, mne prijde, ze ve chvili, kdy ten fotak tak jako tak nestrcis do kapsy, uz je jedno, jestli sklo "couha" o trochu vic pred fotak. A porad je tu moznost dobre palacinky ve forme 27mm f/2.8. A porad jde o lehky sklo a navic vypada trochu jako Summicron, coz je rozhodne plus!
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 12. 7. 2018 10:40

f2 Fujicrony a velká skla? Aha... :D Některým se prostě nezavděčíš, ani špičkovým WR sklem co váží sedmnáct deka.
ondrasheq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 12. 7. 2018 16:23

Je důležité zmínit že u stovkové řady je objektiv zapuštěn hlouběji do těla foťáku, proto z venku nevypadá tak velký.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MeddlinG 14. 7. 2018 17:46

Ten 15-45mm setak fakt neni spatny sklo. Dneska jsem ho zkousel v Konepruskych jeskynich, kde je skoro tma. Na ISO 3200/6400 vychazela zaverka cca 1/10s, se zapnutou stabilizaci jde v pohode udrzet i na nejdelsi ohnisko. 22,5mm ekvivalent na sirokem konci je hodne prijemny oproti klasickym 27mm u setaku. Sem uz se vejde fakt dost.

Obrázek

EDIT: nejak nevim, jak vlozit tu fotku velkou, kdyz mi nekdo poradi, dam vetsi
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 7. 2018 18:45

Daj ju do galerie a sem daj link.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MeddlinG 14. 7. 2018 20:10

Obrázek

Tady je, dík.
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 14. 7. 2018 21:07

Úplně v pohodě kresba. :-)
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noldo 14. 7. 2018 21:53

Len na rýchly premrk na noťase sa mi zdá byť pravá strana sa mi zdá byť trošku slabšia ako ľavá . To by mohlo vyriešiť priclonenie. Myslím, že toto môže hravo konkurovať aj veľkým seťákom. Na dané svetelné podmienky(3200 iso) prekvapivo veľa detailov a minimum šumu. S X-T100 to vyzerá byť veľmi fajn stroj, len ma mrzí, že ovládanie je trošku iné ako u vyšších fuji.
Noldo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MeddlinG 14. 7. 2018 22:10

To ovladani je jine, ale neprijde mi ze horsi. Respektive, lepsi ovladani ma x-t# rada, ale jestli ma lepsi x-t## rada, o tom uz bych spekuloval - to, ze tady na levy kotouc namapuju ISO vidim jako takovy klad, ze bych skoro rekl, ze toto ovladani preferuji pred x-t## ovladanim.

-- 14. 7. 2018 22:59 --

Jeste jedna, tentokrat F8 a ISO 200, pro srovnani.

Obrázek
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 7. 2018 22:51

Tak asi by bylo divné, kdyby jej ve Fujifoto nechválili. :D
Lepší než jsme doufali? Novinka Fujifilm X-T100
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MeddlinG 16. 7. 2018 08:50

X-T100 - 24Mpix Bayer senzor, kompatní, lehký

Jo, ale zapomněli dodat, že po x-t1 a x-h1 jde o nejtěžší Fuji foťák.

Digitální šum X-Transů je monochromatický a Bayerů je barevný.

Tak to mi tam asi omylem dali X-Trans. :)

Obrázek
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 18. 7. 2018 15:13

Tak jsem od včerejška taky majitelem X-T100 se seťákem. No, ale první pocity zase tak nadšené nejsou ... V podvečer jsem pod pergolou vzal do ruky Fujinu a svoji "starou" N D7100ku a pocit, kdy člověk přehlédne z hledáčku D7100 do LCD Fuji není tedy zrovna příjemný. Ten rozdíl ve věrnosti toho, co člověk vidí je propastný. Naštěstí se nekoná lagování nebo něco podobného, ale rozdíl v barvách a celkovém pohled na scénu je značný - ve prospěch obstarožní zrcadlovky. To stejné se dá říct o prvním pohledu na výsledek. Prokreslení tmavějších míst, detailů, ostřejších přechodů mezi světlem a tmou atd. je výrazně ve prospěch nikonu. Ergonomie ovladačů taky dost kulhá. Např. malý roller vzadu je chlapskou rukou téměř nepoužitelný a roller nahoře jde tak z tuha, že to jedním prstem skoro nejde. A co je, IMHO děs, tak je elektronický zoom objektivu. Navíc nelze nijak poznat, jaké je zrovna na objektivu nastavené ohnisko.
Ale pro někoho, kdo chce rozumný systémový foťák a nemá zkušenosti s ničím jiným, tak asi OK, ale na mně první dojem moc neudělal. Třeba je to jen o zvyku.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 7. 2018 16:07

Jako že z hledáčku D7100 se mrkneš na LCD panel X-T100?
OLED viewfinder v hledáčku X-T100 ignoruješ? Jinak se obraz v hledáčku i na LCD dá v nastavení upravit k obrazu svému. Já osobně využívám v hledáčku nastavení obrazu vycházející ze simulace PRO Neg Std s úpravou korekcí zde:
Obrázek
Jestli tedy něco takového X-T100 nabízí... ale je to jen pro mé oko, jinak standardně fotím do RAWu, výsledné JPG simulace mě nezajímají.
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 18. 7. 2018 16:19

Jasně, myslel jsem EVF na X-T100 vs. OVF na D7100. Fotím taky jenom do RAWu. Pružnost RAWu u té Fujiny je v pohodě, ale už při vzniku fotky je to prostě tmavé a neprokreslené. Tahat to pak uměle je docela opruz a hlavně to snižuje možnosti, když člověk za ty táhla v lightroomu potřebuje zatahat hodně.
noxx_cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor