Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod soowa 23. 6. 2018 07:14

Mám ten Samyang. Je to skvěle praktický objektiv, nicméně ostrost se určitě nevyrovná např. 55/1.8 a taky má hnusnej bokeh. Každopádně když se mi nechce tahat někam víc skel, je pro takovou tu "soukromou reportáž" dobrej.
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qq_sk 23. 6. 2018 07:45

vdaka za realisticke zhodnotenie, takze v tejto kategorii mozno aj zostanem pri Canon EOS-M + EF-M 22mm f/2,0 STM, kde to zase nie vzdy svizne ostri. Alebo je sanca k A7iii vybrat (mozno zohnat nieco starsie?) okolo 35 mm nieco s manualnym ostrenim, asi cez adapter?
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 23. 6. 2018 08:35

Proto mě nezlákala ani A7III, když vidím ten výběr skel. U Nikonu mám lehkou 28/1.8 (nebo 35/1.8 ) a zrovna tak 58/1.4 má 380g. Cihlu typu Sigma Art bych na to malé tělo nechtěl dávat už z principu. Jediný co mě štve je ten Eye AF :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 6. 2018 10:52

chodec80 píše:netušil jsem (ani si toho při testech nevšiml), že je doteková plocha aktivní i na vypnutém displeji. I tak nechápu smysl takové možnosti...
Zrejme kvôli šetreniu batérie, lebo pri fotení cez hľadáčik fakt netreba aby bol ten displej zároveň aj podsvietený.
Je teda logické ho vtedy mať vypnutý.

-- 23. 6. 2018 12:10 --

hoax píše:Proto mě nezlákala ani A7III, když vidím ten výběr skel. U Nikonu mám lehkou 28/1.8 (nebo 35/1.8 ) a zrovna tak 58/1.4 má 380g.
Ale nemajú stabilizáciu O:-)
Cez redukciu ich nasadíš - ak by ich naozaj bolo treba - takže už žiadne výhovorky! ;-)

Ale zjavne stačí kombo maličká f/2.8 + veľká f/1.4. Prípadne F2, ktorá je napríklad u 28-ky.
(mimochodom, ľahká 50/1.4 je aj na Sony A systéme, ktorá sa tiež dá použiť)

-- 23. 6. 2018 12:14 --

qq_sk píše:pre mna zda prijatelnejsie cez MC-11 (ktory uz mam) nasadit Canon EF 35mm 2.0 IS USM. Akurat je paradoxom, ze ked som fotil len na Canon tak mi tento objektiv nepripadal zaujimavy..?!
to je možno tým, že na bezzrkadlovkách sa dá vďaka LiveView s kratšími objektívami celkom pohodlne "zoomovať"

Keď si predstavím, ako občas s"dolaďujem kompozíciu" (alebo len skúšam), tak s okom na hľadáčiku by som sa určite toľko nenakláňal...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 23. 6. 2018 13:11

Tak Samyang 35/1.4 FE AF doma. Zatim co se tyka optiky to vypada nadejne, nebylo cas fotit, zvlaste pri tom destivem pocasi. Zkusim to dneska vzit na soukromou akci.

Zpracovani perfektni. Libi se mi ten jednoduchy sleek design. Kdyz se podivam na nektere Canon a Nikon skla, tak designove to vypada jak stare vykopavky, ale to jen jen muj subjektivni pohled.

Co se tyka AF, tak se to chova jak nativni sklo a vecer v mistnosti osvicene jen televizi to fungovalo perfektne.

Koupil jsem pres hranici za 15tisic a navic je tam 5 let zaruka. Nechtelo se mi davat 17-18 ve Fotoskoda/Megapixel.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 24. 6. 2018 06:43

Urcite viaceri pouzivame na A7iii 'starsie' objektivy povodne na Canon, pri pouziti MC-11 najlepsie vysledky/moznosti AF su pri Art objektivoch zn. Sigma. Zacali teraz dodavat ich variacie priamo s bajonetom pre Sony, co pre niekoho kto uz nechce pouzivat telo Canon vyzera ako rozumne riesenie s prislubom optimalizacie prave AF. Avsak su skusenosti, ze to nemusi tak byt, zvlast pri Art 35 mm..
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 3. 7. 2018 18:20

Tak jsem vyměnil Kingston (80MB/s) za Sandisk Extreme Pro (95MB/s) a čas zápisu je okamžitě třetinový. Buď si Sony s Kingstonem nerozumí anebo je za ty roky v Canonu v háji.

edit: tady je zajímavý test rychlosti zápisu karet. Ten výše zmiňovaný Kingston je v testu na druhém místě UHS-I karet :-(.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 3. 7. 2018 21:58

chodec80 píše:Tak jsem vyměnil Kingston (80MB/s) za Sandisk Extreme Pro (95MB/s) a čas zápisu je okamžitě třetinový. Buď si Sony s Kingstonem nerozumí anebo je za ty roky v Canonu v háji.

edit: tady je zajímavý test rychlosti zápisu karet. Ten výše zmiňovaný Kingston je v testu na druhém místě UHS-I karet :-(.

Záleží který Kingston. Jsou dva jeden zapisuje 45mb/s. Druhý dá skoro 80MB/s.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 4. 7. 2018 05:46

Ten rychlejší.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zibin 4. 7. 2018 07:09

Dobrý den, měl bych možnost za cca 5000 zakoupit nový Sony 50/1,8. Jaký je, stojí to za to? Děkuji
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 7. 2018 07:29

Nie je zly, aj ked je pomerne hlucny a lenivejsi. Ak mas adapter, tak je dobra moznost aj Canon 50 STM - ten je aspon tichsi.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 4. 7. 2018 07:49

Ten Canon je opticky stejný, jediný problém je, že nefungují ke kraji ostřicí body. Chyba skla. Kolem středu funguje výborně.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 7. 2018 07:55

Keď už s redukciou, poobzeral by som sa aj po starej minolte 50/1,7 alebo 50,1,4. Sklá za lacno a nezahanbia ani dnes...
Ja som používal na Alphe 500 minoltu 50/1,7 (samozrejme autofocus verzia) a bol som s ním nadmieru spokojný. Malé ľahké.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zibin 4. 7. 2018 08:25

Díky.
Do konce týdne už to musím rozstřihnout. Už jsem byl rozhodnut pro A7II, ještě v záruce, ale zase mne nahlodala nabídka A7 plus ten 50/1,8, vše úplně nové se zárukou, za cca stejnou cenu jak ta A7II. Proto ten dotaz, jelikož by se mně celkem líbilo, mít nativní objektiv. Z druhé strany zase ta dvojka má stabilizaci. A mnohem lépe se mi drží, má jiný úchop než jednička. Tož babo raď:-)
Jinak budu používat adaptéry. Především manuály. Manuálně fotím už teď, ale očekávám zlepšení v zaostřování.
A jak bych se měl rozhodnout v případě AF adaptérů?. Je ta Sigma , myslím MC_11 a Viltrox pro Canony a ještě te Sony LAEA. A pro ty minolty je jaký?
Doposud jsem používal manuální na Pentaxu - M42 a P6. Bylo to trochu pracnější, to nasazování, hlavně na M42 to byl někdy i opruz, s P6 lepší. Jestli to dobře chápu tak ten sigmácký a Viltrox spolupracují s AF objektivů. Ale asi to dost zvětšuje celou soustavu. A jak se s tím manipuluje? Je to o moc víc úkonů v porovnání s E bajonetem?
Zdravím
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 7. 2018 08:36

Ak chces AF adaptery, tak premyslaj iba nad A7II a novsimi.
Obrazovo a celkovou lenivostou su si A7 a A7II dost podobne. Stabilizacia je uzitocna, bez nej by som fotak uz nebral - aj MF ostrenie to vyrazne ulahcuje.
AF adaptery funguju podobne, ako nativne skla, obcas prides o zaostrovanie na oci ci sledovanie objektov (ktore A7II vlastne aj tak nezvlada tak ako A7R2 a novsie). Obcas sa stane, ze hladaju zaostrenie, obcas nezaostruju az ku krajom (ako je spomenute vyssie - A7II sa to netyka, ten nema tak siroky AF), inak je fungovanie celkom dobre a narozdiel od DSLR aj velmi presne.

Ja by som bral telo A7II, prip. A7 iba kym by som si nedosetril na nepomerne lepsi A7III (uplne lepsi vo vsetkom - dost vyrazne)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků