Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chodec80 12. 6. 2018 20:35

Zkoušeli jste někdo ladit barevný profil přímo ve foťáku, aby hlavně pleťovka byla krapet “canonní”? Normálně pracuji s RAW, ale výstup z A73 je až na barvy super a ušetřilo by mi to práci.

Jinak Megapixel má/měl workshop na kterém dává 10% slevu na těla. Při platbě v hotovosti další 2%. To už pak cena odpovídá šedivce ;-).

PS: díky Ondro za fotky tvého nastavení. Dost mi to pomohlo se zorientovat v nastavení.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 13. 6. 2018 12:12

JPEG vubec nepouzivam, ale vim ze je velmi kvalitni pri par cvacich. Na portraity bych radsi asi RAW vzdycky. Uz jen jak jde oblicej celkem vyretusovat v LR bez potreby PS.

Ja koupil telo s 2 procetni slevou a prodal pribaleny 50/1.8 a Peak design popruh, takze se to dalo takhle uz od zacatku :). Cca 52 s DPH.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 13. 6. 2018 17:37

Otázky na zkušenější (sorry za trochu krkolomný popis)
1. Při zapnuté automatické rotaci displeje a zobrazení fotky focené na výšku natočením foťáku na výšku vyplní fotografie zcela displej. Jakmile ale stisknu tlačítko lupy (1:1), natočí se fotka o 90°a musím foťák v ruce taky otočit.
Jde nějak nastavit, aby se při stisknutí tlačítka lupy fotka neotočila (mimo vypnutí automatické rotace displeje)?
2. při FTP transféru se kopírují automaticky i RAW, nejde nastavit jen přenos JPG?
3. jde někde nastavit citlivost čidla přiblížení k EVF?

Napsat, že přímo uchc... učůrávám z eye AF a vysokého ISO asi ani nevyjadřuje mé pocity. A to si zatím hraju jen s nastavením a JPG, na možnosti RAW (DR) není zatím čas :-).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 6. 2018 11:37

Jpeg pouzivam v defaulte, tak sa mi velmi paci, o dost viac ako na Canone. Farby mi tiez pridu ako velmi dobre, no uz mam Sony cez 3r, tak mozno aj kvoli tomu.

Bola tu otazka na rychlost citania snimaca u A73:
https://blog.kasson.com/the-last-word/h ... t-shutter/
Je to rovnake, ako u A7R3 - 1/15s pri jednosnimkovom foteni a 1/30s pocas serioveho snimania

Netusim ake su nastavenia ftp, mozes ked tak fotit na dve karty (RAW+jpeg), ako hlavnu zvolit tu s jpegmi a mozno sa bude posielat len z nej. Je to ale iba tip...

Citlivost snimaca EVF sa neda nastavit, mozno by sa dala este viac znizit prelepenim pravej casti ako pri starsich modeloch, no myslim si, ze je uplne idealna.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 14. 6. 2018 15:14

Bobe,
normalne takove veci nefotim, ale dostal jsem nabidku na posledni chvili fotit jeden vetsi jednodenni festival pod otevrenym nebem vecer. Budu mit i pristup na podium.

Myslis, ze je dobra volba s A7III.
Sigma 24-70/2.8
Sigma 35/1.4
Sony FE 85/1.8?

Nebo by si zarazdil neco jineho?
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 6. 2018 18:16

Bob som ja, Ondrej je Bobek! ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 6. 2018 18:44

:-)

Jako z klobouku ...

Ještě k těm závěrkám - zjistil jsem (náhodou), že u elektronické první lamely mám nejkratší čas 1/2000 s (ale u Panasonic). Pokud to má Sony taky (ten limit), tak to je další tak trochu nevýhoda. Resp. je dobrý to vědět.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 6. 2018 08:55

Sony A7R2, A7R3 a A7III maju najkratsi cas mechanickej aj elektronickej uzavierky 1/8000s.
Sony A9 ma elektronicu tusim do 1/32000s.

Objektivy na ten festival su fajn, ja by som mozno nahradil ten zoom niecim pevnym a trocha sirsim.
U mna by to boli 18/2.8 + 35/1.4 + 85/1.8 :)

Bob to napisal aj za mna :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 6. 2018 09:43

Jo, ty časy pro elektronickou a mechanickou mám také krátké, ale specificky pro elektronickou první lamelu je to pouze 1/2000. Proč, to netuším.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Beny. 16. 6. 2018 17:54

Chdec80 dnes jsem vola na pobočku Megapixelu do Brna a netvářili se na to tak, že se slevy sčítají, ale buď -10% nebo -2% za platbu v hotovosti.
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chodec80 17. 6. 2018 17:43

Beny.: řešil jsem to tam osobně v rámci workshopu. Dělal jsem si srandu, že 10 % jim dává Sony a ty 2 % ušetří přímo MP na VISA poplatcích. Tipuju, že tam byl přímo vedoucí pobočky, který si nebyl jistý, ale slíbil mi, že si zavolá (vždy si prodejci tu 2% slevu ověřovali telefonicky). Za chvilku došel s tím, že mi to tak můžou udělat, tj. -10 % na kód pouze na tělo a další 2 % celý nákup (tj. včetně MC11).

PS: velice často se mi stává, že v rámci jednoho focení mi foťák nedovolí prohlédnout část fotek - hlasí, že jsou poškozeny. Když dám opravu databáze, skoro vždy zahlásí chybu a foťák se tváří, že na kartě není jediná fotka. V počítači se karta hlásí v pořádku a zobrazí všechny fotky. Podle netu v tom nejsem sám, dokonce se to děje i na značkových Sony kartách. Jak jste na tom vy?
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ronybert 17. 6. 2018 19:24

Jednou se mi to stalo a od té doby kartu do počítače nedávám stahuji data přes usb přímo z foťáku a zatím v pohodě
ronybert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 17. 6. 2018 20:52

Nevím jestli to tak je, ale mám pocit, že když něco smažu na kartě přes počítač, rozhodí se databáze a foťák část fotek (ty smazané) eviduje, ale nezobrazí je (jsou místo nich otazníky). Mnou popisovaný problém ale nastává při focení na čistou, zformátovanou kartu. Posledně jsem měl mezi focením hodinu pauzu a po zapnutí foťáku jsem zjistil, že část fotek nejde zobrazit.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ronybert 17. 6. 2018 23:56

Chce to vyzkoušet na jiné nové kartě, může být více problémů ,pokud se v počítači zobrazí a ve foťáku ne jedná se nejspíše o narušenou kompatibilitu která se nechá odstranit vymazáním nežádoucích souborů z karty ( jsou to skryté soubory ) určit které jsou to není lehké vysvětlit na pár řádkách nehledě na to že se musí vyhledat i v počítači .
pokud je čistá karta naformátovaná přímo ve foťáku a nezobrazí se se nafocené snímky pak je chyba v programu.(určitá série přímo od Sony,ale není mi známo,o ohlášené chybě v operačním systému) jsou dvě možnosti vyjmout baterku -tovární nastavení - a znovu vyzkoušet nejlépe novou kartou a druhá ta nejhorší reklamace (nahrají nový program) .Jen tak pro zajímavost zobrazují se video soubory nebo také nejsou vidět
ronybert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 18. 6. 2018 08:54

Kartu po každém přesunu fotek do počítače formátuji přímo ve foťáku.
Do továrního nastavení se mi jít nechce - jsem rád, že jsem se prokousal nastavením a nerad bych to dělal znova (i když - nejde exportovat/importovat nastavení přes SD kartu?).

Ad videa - netuším, netočím videa a jelikož se to děje nahodile, těžko zkoušet.

Stejně jsem chtěl zkusit sehnat nějakou fakt rychlou kartu, tak bych zabil dvě mouchy jednou ranou :-). Karta s 90/80 MB/s je nějaká líná :-).
chodec80
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků