Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 12. 6. 2018 07:41

Ono je to fakt čisto individuálne. Mne sa napríklad canony držia lepšie ako nikony, u sony mám problém s tým tvarom gripu, vadil mi na NEX-ovi aj na Alphe. U tej alphy som si to odskúšal s gripom a potom je to znesiteľné, v každom prípade by bol u mňa v prípade kúpy grip povinná výbava.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 6. 2018 07:50

Jasne, Canon je u mna v tomto uplna spicka. Mne osobne sa napriklad D7200 drzi vylozene zle a aj E-M1 (s gripom) mi sedi podstatne lepsie. D750 a D500 ... je tam nejake zlepsenie, ale stale nic moc. Jediny Nikon ktory sa mi drzal dobre bol D3 (D4 a D5 asi tiez, ale nikdy som ich v ruke nemal). CSC ktore sa mi zatial drzalo nalepsie je Panasonic G9. Tam vidim istu inspiraciu Canonom a to nie len v gripe :-) A7 mi nevadila mozno preto, ze som ju mal s tym 28-70 setakom a tam to clovek este tak neciti. Aj ked teda na nejakej akcii v BA som mal v ruke A7R II so 100-400 a tiez som mal z toho dost dobry pocit ... neviem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 6. 2018 07:54

bob222 píše:Inak čo sa týka nosenia, fuji mám v koženom puzdre voľne pohodené, olympus má vlastnú brašničku aj na opasok
Toto ma zaujíma .. akú? .. Ja mám na opasok len kapsičku na kopaktík .. ale už dlhšie pokukujem po cosyspeed.
Len som ešte "nenapísal Ježiškovi" :'(
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 12. 6. 2018 09:48

Stylově vypadá toto: https://www.reddotcameras.co.uk/q-acces ... black.html

Jen nevím, jestli se něco takového dělá i na Olympus. Na ten opasek bych to nechtěl, padaly by mi kalhoty.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 12. 6. 2018 09:59

Ja som zobral z aliexpressu niečo za pár šupov. Pomeral som, rozmery sadli. No problém, ak bude treba tak za pol roka objednám ďalšie, aspoň mi nebude ľúto vyhodiť keď sa ošúcha. Inak pútka na opasok to má, ale ja to na opasku samozrejme nevláčim.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 12. 6. 2018 11:13

2 Pemar. Inak na olyho je samozrejme kožených obalov a podobných serepetičiek plno, ale ja tie kožené obaly moc nemusím. Mám to na fuji z nutnosti lepšieho úchopu, ale inak mi to dosť vadí, radšej mám moderné materiály. Koža je na opasok a podobne, na foťáku mi nesedí už od čias zenitu, keď sa dalo dával som to dolu...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 12. 6. 2018 11:31

Já to právě také znám ze Zenitu EM a z Praktiky LTL 3 a připomíná mi to staré časy :-).

Kůže, sklo, poctivý kov atp. jsou mi mnohem sympatičtější, než umělé hmoty.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 6. 2018 13:38

dadajax píše:Jsem se teď připravoval na středeční zakázku, kdy budu fotit skoro celý den na Moravě. ..
Obrázek
To si si odtrhol grip z X-E2? :--

Nechýba ti náhodou sieťový kábel na nabíjačku?

Mimochodom, tie puzdierka na SD karty sa dajú niekde kúpiť?
(sa mi nejako nakopili .. a zistil som že na niekoľkých kartách mi chýbajú)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 12. 6. 2018 14:02

Grip z x-e2 mi odpadl už dávno, nakonec jsem se vykašlal na posílání do servisu, stejně ten foťák už používám jen jako zálohu a občasné těžítko :D Nabíječka je na USB. A ty pouzdra na SD karty nevím jestli se dají sehnat, na dvě karty mi chybí, ale dvě karty mívám skoro pořád ve foťáku, takže to zatím neřeším :)

Jo a nakonec jsem dnes k té výbavě z fotky ještě přihodil nějaké jídlo, pár osobních věcí a nabíječku na baterky do blesku. Sice už batoh nezapnu na tu nejspodnější příčku, ale i tak se to tam vlezlo v pohodě :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 6. 2018 15:33

Dotaz na krabicky na pametove karty je roztomily. Obzvast od nekoho, kdo se snazi psat blogysek o pokroku technologii a v kazdem druhem prispevku odkazuje na to, co mu vyplivl internetovy vyhledavac. Samozrejme nepriznane.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 12. 6. 2018 17:42

Petře vidím to na převratný Glogísek o pouzdrech na SD karty a možná k objevení šopů na Alíkovi
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 13. 6. 2018 03:31

Solidní výrobci (Sony, SanDisk, ...) mi dodávají karty i s krabičkou, pokud někdo kupuje kartu ve slevě nebo v supermarketu, tak by třeba mohla cena krabičky překročit cenu karty :-). Kromě toho, ve fotobrašnách i ve fotobatohu snad každý výrobce dělá speciální kapsičky na paměťové karty.

Mne spíše zaujalo v té dajadaxově výbavě, kolik místa mu tam zabere ten fotodiox.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 13. 6. 2018 06:54

Harampádí tohoto typu objednávam na Aliexpresse, ak treba. Spravidla to spláchneme naraz so sestrou, čo si tam kupuje voloviny na nechty...

Jo jo, Dadajax toho navláči dosť aj s beznosorožcom, ale to je údel toho, kto sa tým živí.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 13. 6. 2018 08:36

Nemusel by tolko vlacit, keby sa riadil gancovkami :D .. ups, ale Dadajax sa zivi fotenim, to by mohol byt problem :hm :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 6. 2018 09:04

V zásade nechcem rýpať, ale v prípade profi výbavy na TENTO TYP FOTENIA nie je veľký rozdiel medzi FF a APSC.
Samozrejme podstatný rozdiel je to v prípade wildlife, športu a nejakých tých dlhých rúr, tam sa to pozná.
Ale s tromi prime sklami by tá výbava pre FF vypadala podľa mňa obdobne.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků