Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod smikoto 28. 5. 2018 10:12

Jojo bobe taky sem si toho všimnul :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 28. 5. 2018 14:09

Smikoto,
Kouknu az budu doma, ale me osobne sly funkce nastavis na vsechny funkcni tlacitka. Nemas nahodou omylem nastaveny APS-C mode kdyz ti to dela?
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 28. 5. 2018 18:29

Tohle to dělá když zmáčku C3. Asi to budu muset dát do továrního a zkusit znovu nastavit.



Obrázek
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 28. 5. 2018 19:34

jop tak už sem na to přišel, ono to funguje jen při MF. :D
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 5. 2018 11:03

Mas to len zle nastavene,
Bright Monitoring sluzi na manualne zaostrenie vo velkej tme (ak chces na chvilku rozjasnit displej/hladacik).
Monitor Brightness je na nastavenie rezimu vysokeho jasu pri foteni pocas slnecneho dna - to si nastav na C3 :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 29. 5. 2018 11:27

Vidíš to a taková blbost :-) Dík
Ještě dotaz. Moc mi nevyhovuje lupa že naskočí při MF když otočím prstencem. Chtěl jsem si ji dát na tlačítko, ale tam zase musím 2xstisknout. poprvé dostanu zvětšení 5,6 a po druhé 11 a po třetí ji vypnu. Asi to nejde nějak odrbkat abych ji jen jedním stiskem zapnul třeba na těch 5,6 a druhým stiskem vypnul.
To jen aby řeč nestála :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 29. 5. 2018 16:57

bob222 píše:Pekné, len tá ruka vpredu tam pôsobí dosť mohutne...

OT: Ta slečna měla mít tu košili víc rozhalenou, pak by sis ruky asi ani nevšiml :-D :-D :-D
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 30. 5. 2018 09:28

Smikoto,
jde to nastavit presne v menu, ze to rovnou zvetsi na tech 5.6. Mela by to byt prvni zalozka a predposledni stranka.

 Initial Focus Mag.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 30. 5. 2018 09:36

Tak to nastavené mám, ale tak mi to fungovalo jen na ostřícím prstenci. Na tlačítku sem musel zmáčknout 3x
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 5. 2018 10:37

Lupa ide vzdy tak - prve stlacenie ukaze stvorcek (ten sa da premiestnit pomocou joysticku), druhe stlacenie ten vyrez zvacsi a tretie este viac. Natlacenie spuste alebo stvrte stlacenie lupu zrusi.
Skusal som prepinat to zvacsenie, no netusim na co sluzi... aj mne by stacil len jeden rezim zvacsenia.

Elektronicka uzavierka vs. Dron (Phantom 4 Pro)
IMG_0319fb.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 30. 5. 2018 14:15

Ondro,
to zvetseni jde nastavit tak ze zustava i po namacknuti spouste. Zrovna vcera jsem si s tim hral.
Jinak elektronicka zaverka na A7III/A7RIII je pomala a presne tohle muze zpusobit, to vime :). u A9 je tomu jinak co jsem videl.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 31. 5. 2018 19:52

Nevím zda to tu již zaznělo, ale Megapixel pořádá v Praze/Brně workshop s A7R3 a A73, účastníci získají 10% slevu na obě zmíněná těla...
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beny. 1. 6. 2018 13:24

Ahoj. Zrovna včera jsem se zastavil na Ostravské pobočce Megapixelu, kde A7 III nemají, ale bylo mi sděleno, že právě v Brně bude předváděčka 12.6. Od 14hod. Jsem z OL tak je mi celkem jedno jestli pojedu do Ostravy nebo do Brna. Už se těším.
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 6. 2018 10:51

No musim rict, ze po tech letech s A7 mam jasno, ze A7 II preskakuju, ale A7 III me vazne laka. Jen teda zkusim vydrzet co nejdele s A7 a uvidim, co to v te dobe s cenou A7 III udela. Precejenom mam to uz jen pro zabavau a zadny zakazky nefotim, jako driv :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Devil007cz 2. 6. 2018 17:51

Do konce roku slevi tak o 5 max. Pristi rok zalezi s cim prijde Canon/Nikon. Pokud dobra konkurence cena pujde dolu rychleji. Pokud to moc neohrozi A7III, tak Sony nebude asi kam tlacit s cenou dolu tentokrat tolik.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků