Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 5. 2018 12:21

bob222 píše:Mne na bezzrcátkach (a to som majiteľ od čias EPL1 a GF1) vadí jedine to, že stále počúvam ako malý a dobrý systém, ako netreba zrkadlo a ako to vyjde lacnejšie a tie zostavy sú zhusta drahšie ako porovnateľné dslr. Pre človeka čo nepotrebuje kropidlo a video je to drahý špás.
Stále to počúvaš?

Alebo si to ty (a tebe podobní), ktorí to tu donekonečna omieľajú "že to malo byť a nie je" (aj keď je opak pravdou) :hm

bob222 píše:Keď už raz poviem že EVF je podstatne lacnešie ako hranol, tak by som chcel vidieť aj cenový odstup.
Nikto to nehovorí! (aspoň ja o nikom neviem)
Tak s tým konečne prestaňte argumentovať!!! >:-(

No a cenový dostup tam tiež je: A6000/E-M10III/X-T20 sú lacnejšie ako 80D/D7200 (nižšie modely nemajú hranol).
Sony A7 je najlacnejší FF, A9 je lacnejší ako D5/1DX rada, atď...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 17. 5. 2018 12:30

bob222 píše:Ono u tých ohnísk pri prechode z apsc na ff je to dosť rozdiel, ono aj tá 70-200 sa poznateľne skráti, hlavne na dlhom ohnisku. Ten rozdiel medzi 300 a 200 tam už skrátka je. Samozrejme dnes je z čoho rezať.
Ale zo "skoro portrétnej" 75 máte zrazu pre niekoho "nudnú" padesátku. Samozrejme iní si to ohnisko nevedia vynachváliť...
Ale zas aj taká 28 má na FF iný šmrnc.
Chce to skrátka ten prechod uvážiť, či to prinesie to čo sa očakávalo...
Podľa mňa pemare tebe by dosť vadilo skrátenie ohnísk, fotievaš dosť aspoň podľa prezentovaného dosť "naďaleko".


To je přesně ono, pamatuji si, jak se mi to líbilo, když jsem přešel z kinofilmu na D50. S D850 bych se mohl snadno kdykoli “vrátit” a jako bonus bych zajímavější fotky na krátká ohniska.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 17. 5. 2018 12:31

Tak ona i ta A6300 je levnejsi nez 80D a pritom nabizi o mnohem vice v nekterych oblastech. Kdo resi video, tak jednoznacne, kdo potrebuje rychlehjsi burst, tak take.

Nicmene CaNikon vede porad v cene skel i kdyz nektere kouky jsou oproti Sony na tom treba bidne viz Canon 85/1.8 a nasly by se dalsi skla. Sony zase cena 70-200 at je to F4/F8 je nekde jinde. Ale da se to resit Canon sklem na Sony. Nedivil bych se kdyby ke konci roku, zacatek pristiho predstavil Sigma/Tamron nativni FE verze svych Canikon zoom skel.

Nikon pochybuji, ze nasadi nejake bezzrcatko s konkurecni cenou oproti Sony. Tam to bude urcite vice penez za mene. Canon bych se nedivil kdyby byl schopny cenove valcit. Oba nicmene nebudou mit neco drive nez pristi rok, tipoval bych nekde duben-kveten.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 17. 5. 2018 12:42

Ale jedna vec je pravda. Ak máte vypnutého ganca, diskusia má hneď iný šmrnc.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 5. 2018 14:05

Tak tak, len bezo mňa je to "to správne" poklepkávanie po pleciach:
- zásada 1: je nakloniť si toho druhého, teda pochváliť mu jeho nákup posledného modelu DSLR
(alebo v prípade staršieho modelu ho uistiť, že spravil dobre, lebo snímače sa moc dopredu nepohli)
- zásada 2: v diskusii o bezzrkadlovkách a APS-C DSLR má FF vždy navrch
(pemar ti potom nenapíše, že tvoj foťák má slabučký DR, lebo máš FuulFrejm a on nie)
- zásada 3: je kopnúť si do spoločného nepriateľa, alebo ho ohovoriť
(napr. že výrobcovia bezzrkadloviek sú zdierači, lebo svoje najvyššie modely nepredávajú za cenu lowend DSLR)
=> no a keď ste už ste takto "zbratrení", tak ti už každý bude na všetko už len prikyvkávať

Ešte si s Grimjaurom ponadávajte na európsku úniu, keď už si si ponadával na ceny bezzrkadloviek, určite sa pridá.
No a môžeš ísť s kľudným svedomím spať, že nie ty máš problém, ale to "systém je nespravodlivý".
A že si všetci myslia to isté čo ty, keďže ti nikto neodporuje...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 17. 5. 2018 14:29

Ganec: hovorí z teba pocit nespravodlivosti, ze si nemas s kym potlapkat po pleci :) .. otazka je, ako vyzerala diskusia Ganec vs. Ganec
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 5. 2018 14:35

Asi tak jako mezi Rimmerem a Rimmerem.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 5. 2018 16:55

Ach Ganec. Roky sa sprava ako idiot a potom place, ze sa s nim nikto nechce hrat ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 18. 5. 2018 07:30

Devil007cz píše:Tak ona i ta A6300 je levnejsi nez 80D a pritom nabizi o mnohem vice v nekterych oblastech. Kdo resi video, tak jednoznacne, kdo potrebuje rychlehjsi burst, tak take.

Nicmene CaNikon vede porad v cene skel i kdyz nektere kouky jsou oproti Sony na tom treba bidne viz Canon 85/1.8 a nasly by se dalsi skla. Sony zase cena 70-200 at je to F4/F8 je nekde jinde. Ale da se to resit Canon sklem na Sony. Nedivil bych se kdyby ke konci roku, zacatek pristiho predstavil Sigma/Tamron nativni FE verze svych Canikon zoom skel.

Nikon pochybuji, ze nasadi nejake bezzrcatko s konkurecni cenou oproti Sony. Tam to bude urcite vice penez za mene. Canon bych se nedivil kdyby byl schopny cenove valcit. Oba nicmene nebudou mit neco drive nez pristi rok, tipoval bych nekde duben-kveten.


Tak ono faktom je, že najlacnejší a vôbec nie najhorší FF je jednoznačne sony, to je bez diskusií. A fungujúci AF s canon sklami je príjemný bonus. Samozrejme to nie je pre profíka šporťáka, ale inak pre bežného aj lepšieho cvakala je to super.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 5. 2018 08:45

Souhlas :). Ja budu pouzivat A7 III jako amatersky sport fotak.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 5. 2018 09:03

Osobne teraz nemám problém, mám dva systémy a všetko šlape, ale ak v priebehu budúceho roka nepríde canon s niečím za rozumné prechy, tak určite zoberiem A7, halt budem musieť tú ergonomiu prekusnúť, snáď bude bohatá ponuka gripov z číny a podobne...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 5. 2018 09:52

On si člověk asi za nějakou dobu na horší ergonomii asi zvykne, ale třeba já jsem si první Nikon koupil hlavně kvůli ergonomii (byť určitý “dream factor” z doby mého mládí také asi hrál svoji roli).

Jak se Sony přibližuje, to jsem viděl minulý týden v té Troji na těch kanoistickych a kajakářských závodech, Micina tam sdílela fotoplac s nějakým borcem, který měl Sony A9 s top výbavou.

Kdybych měl doma výbavu od Sony, A9 bych koupil, pokud mám všechno od Nikonu, tak vidím jako lepší řešení koupit D850/D5 s tím, že za 2-3 možná Nikon bude mít nějakou špičkovou bezzcadlovku a pak na ní přejdu. Každopádně mne ta ergonomie Sony štve pokaždé, když vezmu Sony do ruky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 5. 2018 09:53

Chapu. Na jedne strane konkurence bude dobra, ale pokud si Canon bude drzet stejnou strategii, mam pocit, ze to neco extra nebude. Spise vice penez a malo muziky. Ale treba Canon prekvapi. Sony A7 III jak prijde, tak zmizi.

Me zase prijde A7 III telo obrovske pro me zbytecne, s tim se zase budu muse opacne szit ja :D. Jinak gripy a ruzne extension plates jsou uz ted.

Pemar:
horsi pro tebe, pro nektere je to vporadku ;)
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 5. 2018 09:59

Mně teda vůbec nepřijde, že by Canon nebo Nikon za víc peněz dávali méně muziky. Sony je dražší systém.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 5. 2018 11:28

Ona velikost těla by měla být proporcionalní k objektivům, já mám většinou 1 kg těžké objektivy s průměrem 77mm a více, pro ty je i tělo D7100/D750 proporčně malé, D500/850 jsou hmotnostně a rozměrově vyváženější.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků