Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 7. 5. 2018 13:45

lukas_HE
co máš teď za skla na A7?
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 5. 2018 17:02

S AF akorát Sony FE 28/2 a Zeiss 55/1.8 a pak bez AF starší Zeiss 135/2.8 a 28/2.8. Ale tak furt k tomu mam ještě 6D s Lkama (17-40, 24-70, 70-200). Do Canonu už neinvestuju, ale pouštět to zatim nechci do doby, než budu mít nějaké bezzrcátko, co bude zvládat i sport...

Jinak mi chybí hlavně něco jako 125 event.135/2.8 s rozumnými rozměry a AF. A případně nějaký pancake, ideálně 28 nebo 35 mm.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 8. 5. 2018 15:56

Dnes vysiel novy FW pre A7R3: https://www.sonyalpharumors.com/sony-re ... ny-a7riii/
Je tam nejaka oprava jasu hladacika a zlepsenie Eye AF, co moze byt uzitocne.

Moje fotaky maju za sebou tretiu svadbu, tentokrat mam uz (po par mesiacoch cakania) aj nahradnu bateriu. Priemerna vydrz sa mi ustalila na 3000 fotkach. Teraz som mohol priamo porovnavat s 1DXII + 24-70/2.8LII a na moje prekvapenie preostrovala kombinacia A7R3 + 35/1.4 citelne rychlejsie a pohotovejsie, no mozno by to vonku bolo naopak.

Na Sony mi trocha chyba moznost prepinania elektronickej uzavierky, mechanickej a el.prvej lamely na jednom tlacidle - vonku som kvoli tomu casto fotil s elektronickou uzavierkou a sem tam to vadilo pri mojom prudsom pohybe. Elektronicka prva lamela kazi bokeh s kratkym casom aj pri A7R3...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 16. 5. 2018 13:22

Zdravím, rád bych poprosil o názor, nebo přímo zkušenost. Mám 7R první generace. Jsem s ní spokojený, fotím hlavně krajinky na stativu, sem tam architekrutu. Až do teď nemám sebemenší problém a tělo mi maximálně vyhovuje. Také ale fotím své dítě, mimo jiné také v akci a tady už se přirozeně projevuje pomalejší ostření. Druhá věc je absence stabilizace v těle. Na ty krajinky je mi samozřejmě ukradená, když fotím ze stativu a při focení dítěte v pohybu je mi asi také k ničemu. Takže její využití vidím asi jen u příležitostného focení statických objektů, kdy už je málo světla a nemám sebou stativ. A takových příležitostí zase tak moc nezažiju. Ale přesto mě to trochu vrtá hlavou, co by mě přinesla změna 7R první generace za obyč. 7 druhé generace. Lepší ostření a stabilizace za cenu ztráty obrazové kvality. Spíš si myslím, že bych si měl nechat co mám, ale přesto ze zeptám na zkušenosti a přínos stabilizace a jestli má někdo přímé srovnání o kolik je lepší a rychlejší AF. Na cokoli třetí generace momentálně nejsou finance. Jinak bych neváhal : ) Předem díky každému kdo by měl k tomuto nějaký postřeh nebo zkušenost. (mám jen pevná skla 15, 28, 55, 85)
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 5. 2018 13:49

sesty: já ti praktickou zkušenost nedám. S 7RI jsem fotil jednou pár cvaků a 7II sem nedržel vůbec. Nicméně si tím upgradem podle mě moc nepomůžeš. AF-C na 7II je podle vyjádření kolegu nic moc. 7II bude mít o něco horší obrazovou kvalitu kvůli LP filtru. Ochudíš se o možnost výřezů z 7R, protože míň Mpx na 7II.
To už možná 7R na 7RII? V bazarech jsou za slušnej peníz. Ondra ti je určitě srovná lépe.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 16. 5. 2018 14:09

smikoto díky. O to právě jde, jestli ten stabilizátor je taková bomba (a o něco lepší ostření), že by to stálo za ústupek v horší obrazové kvalitě.

7R II je bezesporu dobrá volba, ale také trochu přes současný rozpočet.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 5. 2018 14:49

Když si psal, že stabilizaci bys vlastně moc nepoužil tak...? :-).
Já sem bez ní žil doteď úplně v poho. Co se mi líbí je stabilní obraz v hledáčku když fotím s 135mm :-), jinak ji sice mám zaplou, ale nefotím moc věcí časem kde bych ji využíval.


BTW angličtináři. Já jsem slabej. Nechcete nastudovat jak je to s AF-C (A7III) u nízkejch clon pod f2? Jestli jsem to pochopil tak tyhle světelné objektivy se neotvírají při AF na plnou díru a může (dochází) k nepřesnému zaostření. Je pak lepší (nutné) použít AF-S pokud se fotí třeba na f 1,8?
Pochopil jsem to z té recenze na dpreview správně?
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 5. 2018 15:16

Nevztahuje se to jen k seriovému snímání s kontinuálním AF? V tomto režimu Sony bezzrcadlovky zacloní na pracovní clonu (nastavenou uživatelem = obvykle víc zacloněno, než je světelnost objektivu) a může docházet k nepřesnostem kvůli nedostatku světla.

-- 16. 5. 2018 16:55 --

Edit - mrknul jsem na dpreview a platí s kontinuálním AF, jinak ne.
Naposledy upravil Dolgor dne 17. 5. 2018 10:11, celkově upraveno 1
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 5. 2018 08:23

A7II je velmi podobna prvej generacii - navyse ma najma stabilizaciu a lepsie drzanie.
A7RII je uz vyrazne lepsia - ci uz funkcnost a rychlost AF, moznosti nastavenia alebo aj obraz (DR a sum na vysoke ISO).

Stabilizacia z mojho pohladnu nie je velmi ani o udrzani sialene dlhych casov (na istotu sa mi dari drzat cas 1/25s pri 50mm aj 85mm). Skor mam pocit, ze stabilizacia spolu s elektronickou prvou lamelou riesi ostrost fotiek pri beznom foteni.
Prve vysoko-megapixelove fotoaparaty nemali pri foteni z ruky ani z daleka tak dobre fotky, ako lezu z A7R2. Fotografi potrebovali stativ, samospust alebo preventivne kratsi cas.
S A7R2 si fotim na cas aky sa mi zachce (podla motivu) a neriesim to, ci som urobil "vsetky opatrenia" pre dostatocnu detailnost hotoveho zaberu, lebo viem, ze to bude dobre.

Co sa tyka clony, ak pri AF-S sa objektiv otvori aby fotak v pohode zaostril, s AF-C ostane pricloneny a byva to problem nad f8. Sony mam ale najma kvoli perfektnej funkcnosti s otvorenymi sklami. AF-C je lepsie s otvorenymi sklami, pri AF-S je to jedno. AF-S prakticky vobec nepouzivam (to platilo aj predtym pri zrkadlovke).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 17. 5. 2018 09:59

Díky moc, tak je to myslím jasné. Ještě chvilku si budu užívat s "eRkem" první generace a až našetřím tak upgrade na A7RII.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 17. 5. 2018 12:35

Obcas se objevi pouzita A7RII na Paladixu nebo Sony Gang trade center/Sony fotobazar skupine na facebooku za 36-38 ;)

-- 17. 5. 2018 13:36 --

Btw. ted behem Alpha dnu u Megapixelu pujdou poridit Sony objektivy s 20 procetni slevou + pujde jeste uplatnit Sony cashback. To u nekterych skel nabidne hodne zajimavou cenu.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 5. 2018 12:52

Ja predavam moj A7R2 za 1500, no vidim to tak, ze este nizsie budem musiet ist s cenou... ale je mi to tak nejak jedno, sluzil vyborne a zarobil na A7R3 (tie si planujem nechat dlshie).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcelh 17. 5. 2018 15:03

Ja mam asi rok A7II a fotim obcas synove sportove aktivity, zavody, zvycajne pevna FE 85/1,8 alebo FE 70-200/4 a v zasade nemam problem s rychlostou ostrenia, dokonca som bol prekvapeny aky maly odpad som mal z dovodu zleho zaostrenia, pritom predtim som mal nikon D700. Ja si A7II stale pochvalujem oproti Nikonu, samozrejme rychlejsie by to mohlo byt, ale najviac ma stve mala kapacita baterky, ja neurobim viac ako 250-350 fotiek a to nepozeram priebezne na fotky a displej tak neviem co mozem mat zle nastavene ked tu citam, o tich poctoch aj cez 1000 foto...
marcelh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 5. 2018 07:28

Nejnovější generace má dvojnásobnou baterii.
Vysokých počtů se obvykle dosahuje s kontinuálním snímáním, kdy se v krátkém čase exponuje mnoho snímků.
Rozvážní fotografové, kteří stráví hodně času komponováním, zaostřováním, laděním expozice..., než zmáčknou spoušť, nafotí méně.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 18. 5. 2018 08:12

Presne tak, zalezi od vyuzitia - na "pomalych" foteniach som maval s A7R2 cca 250-400 fotiek, pri akcnejsich (reportaze, sport) medzi 700-1000. Sony A7R3 vydrzi viac - od 600 do 4000 fotiek na jednu bateriu podla vyuzitia (niekomu vraj az do 8000, no u mna bolo maximum zatial necelych 4000)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků