Sigma @ CP+ 2017 - nové Art objektivy

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 8. 5. 2018 12:13

Bob: Tak nakonec ma Nikon i vyhodu ne :) Nikonisti si pockaj na nativni telo.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 5. 2018 12:26

Tu divnu farbu pleti vidim aj ja a to je popravde asi 1x v zivote co take nieco riesim :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 8. 5. 2018 12:56

Ta fotka předtím je teda viditělně žlutější, tahle poslední mně přijde celkem v pohodě.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 5. 2018 13:22

Vidím to i na iPadu. A nejen u té poslední.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 8. 5. 2018 13:38

Vlastně nevím co řešíš, vzhledem k tomu osvětlení..To asi těžko bude podle něčích představ.
Naposledy upravil hoax dne 8. 5. 2018 13:47, celkově upraveno 1
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 5. 2018 13:47

Řešilo, že ta automatika zvládá barvy o něco lépe.

Lépe možná, ale dobře to pořád ještě není. Ono spoléhat za takového světla na automatiku ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 8. 5. 2018 13:51

Při tomhle světle to prostě bude ošklivé tak jak tak. Takže pak ti zbývá jen postproces, který tě stejně nebaví, takže ve výsledku bys nic lepšího stejně nepředved :) Dál je to bezpředmětný.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 5. 2018 14:15

Tohle je třeba s minimálním postprocesem, navíc na ISO 3200, vyvážení bílé na automatiku, dnes již v tomto směru překonaný Nikon D7100:

Obrázek

Obrázek

Chápu, že někdo nemusí vnímat jemné rozdíly, ale pokud je to odstín citrón-krokodýl, tak už je někdy těžké to nekomentovat a tvářit se, že je to úžasné.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 9. 7. 2018 23:48

Jeden z prvních YT testů nové Sigmy 105/1.4. Porovnání se stejným Nikorem na D850...
http://www.youtube.com/watch?v=MXY938gHDdc
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 7. 2018 07:21

Já mám ten Nikon, koupil jsem ho v době, kdy tahle Sigma nebyla a znovu bych mu dal přednost před Sigmou. Ten Nikon je samý plast, vyrobený někde v Číně tuším, díky tomu si ale drží ještě přijatelnou hmotnost, byť žádný lehký kousek to není. Další nevýhoda, která se v praxi ukazala nakonec jako výhodou, je konstrukce ostření. Na rozdíl od Sigmy nemá prstencový HSM motor, ale klasický (plastový) převod. Kvůli tomu jsem ten objektiv málem nekoupil, protože si o životnosti plastových převodů myslím své a protože jsem čekal pomalejší AF. U portrétu by to nevadilo, ale já jsem ten objektiv chtěl v kombinaci s D500 i jako náhradu za kombinaci FF+200/2 do haly na sport. Nasimuloval jsem proto test ostření na “řasu” na protijdoucí modelku a k mému překvapeni se ukázalo, že Sigma v tomto testu neuspěla a Nikon ano. Přesné ostření s D500 jsem si pak potvrdil v praxi v hale. Teoreticky měla být Sigma u fotek nad 3m výrazně rychlejší díky delimiteru, v praxi se dost často motor Sigmy rozběhl na druhou stranu a výsledný čas zaostření nebyl kratší. Tehdejší kusy na 2 prodejnách měly zjevně komunikační problémy s D500 tělem, možná to vyřešil nějaký update firmware od Sigmy, ale mezitím také i Nikon D500 změnil firmware, takže nemám potuchy, jaká je aktuální situace.

Nikon v tom videu Matta Grangera vidím jako ostřejší a s příjemnějším podáním barev, ale výsledek je proti Sigmě o kousek tmavší, jakoby Nikon byl spíše f1.6. Na pár fotkách ze Sigmy vidím trochu nepřesné zaostření, tenhle problém ale s D500/D850 prakticky přestane existovat.

Ta Sigma je naprosto parádní, ten Nikon je ale těžký soupeř, protože ten Nikon se opravdu povedl, překvapilo mne, že Sigma není ostřejší než Nikon, protože Sigma 85mm Art a Sigma 135mm Art jsou neskutečně ostré, na tom testu mi chybí praktický test bokehu, to je u toho Nikonu parádní disciplína na úrovni 200/2, pro Nikon hovoří lepší kompatibilita s Nikon tělem. Já mám na svojí Sigmě Art poměrně značné korekce AF, to jsem zaznamenal i na jiných Sigmách, které jsem zkoušel, Nikon (přestože je to takový plasťák) prakticky nepotřebuje na mých tělech korekci. Na Nikonu se my též líbí, že má více “charakter”. Našel jsem jen jednu větší slabinu Nikonu 105/1.4, fotografie hodně nablízko.

Pokud bych ten objektiv měl hlavně na portrét nebo jsem měl finanční omezení, volil bych Sigmu. Já jsem si ten Nikon koupil původně jen z rozmařilosti a abych trochu finančně podpořil Nikon, dokonce za plnou cenu, ale pak se z něj stal na mnoho měsíců můj nejoblíbenější objektiv na D500. Výjimkou jsou jen Food festivaly, u kterých vyzní fotografie ze Sonnaru 135/2 lépe, dělá to to pro Zeiss typické barevné podání a ty přechody mezi ostrým a neostrým, v tom podle překoná i Sigmu 105 mm Art.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 10. 7. 2018 08:30

Hlavně tahle Sigma už je velikostí a váhou extrém, praktičnost takového skla je dost pochybná. Proti Nikonu mně přijde až směšná.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 7. 2018 09:02

Tak ono tie nové art sigmy sú všetky tak trochu otesánkovia. No ak to má byť bez kompromisov, tak to asi inak nepôjde. Ja osobne nie som moc nadšený z tohoto smeru, pár dekov mi nevadí, len keby niekto urobil návrhy pre sklá ako napríklad 24/2,0 alebo kľudne 24/2,8, 20/2,8, 135/2,8 a tak ďalej v top kvalite a primerané k dnešným čipom v malom kompaktnom rozmere, bol by som možno aj radšej.
Len tam by sa nedala zavesiť cenovka 1000 euro +++
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 7. 2018 09:18

24/1.8 má už dnes Nikon a je to fajn sklo, dokonce pod těch 1,000 Euro, ale fakt je, že fotky z 24/1.4 vypadaly na D750 o dost lépe, na D850 by to mohlo být ještě lepší.

Ty Sigmy Art kreslí špičkově, ale co objektiv, to kilogram hmotnosti navíc, to pak nějakých 300g úspory na hmotnosti těla už nezachrání, pokud bych měl pět takových cvalíků v brašně. Já jsem dospěl k tomu, že pro 14-24mm, 40-50mm a 85-135mm mám kromě kilového cvalíka vždy ještě jeden lehký objektiv na cesty a teleobjektivy mám jen ty nejlehčí možné, byť na úkor světelnosti.

Tak to dělám a zatím mi to vychází, ale také se mi samozřejmě občas stane, že doma zůstane objektiv, který by se mi zrovna mohl hodit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod qq_sk 8. 9. 2018 10:26

Este sa vratim k Sigma 135 Art, aj ked uz nie je novy. Mam s bajonetom EF a teda volbu na ktorom tele, ak si este niektorinechavame Canon zrkadlovky ;-), v dnesnych prilohach to bude cez MC-11 na Sony A7iii, ale mozno raz na EOS-R.. Objektiv je to naozaj relativne velky a tazky, ale zase bez ohladu na pouzitu clonu ostry, prijemny bokeh a prevazne vyborne skrotena aberacia.

-- 8. 9. 2018 11:33 --

Kedze je Sigma 135 Art ostry uz od 1.8 a sucasne prijemny bokeh zostava aj pri vyssich clonovych cislach, je to na fotografovi, co chce mat ostre a co v pozadi/popredi nakolko 'rozmazane', atmosfere casto prida ked sa foti 'cez divakov', ale nie vzdy je to optimalne..
Přílohy
sigma135_cl28.jpg
clona 2.8
sigma135_cl35L_cl22R.jpg
podvecer uz zacalo mat vplyv 'umelecke' prisvietenie
qq_sk
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron