Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 15:48

Proč Olympus, když mám iPhone?

-- 16. 4. 2018 16:50 --

landov píše:Nezakecavaj zase a chod skusit zobrat fotak s EE-1 a nafotit BIF, kedze s tym mas skusenosti a s nim to nie je problem.
Toto za teba strejda Google ani Wikipedia nevyriesi !


Jinak já bych na tvém místě nezdržoval a dal se do toho ! S chutí do toho a půl je hotovo !

Pak třeba odvolám to s tím iPhonem :-) :-) !
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 16. 4. 2018 15:55

pemar píše:Na Sony se mi nelíbí výběr skel, cca 25 proti 400 je docela podstatný rozdíl,


400 jich muze byt, ale kolik bude pouzitelnych na takovem rozliseni a ani nemluve kolik tech starsich skle silene aberuje na plne otevrene clone ci ma pomaly AF atd. Tech skel realne pouzitelnych bude kolik 50-70?

25, ale jsou vsechna nova max 4 roky a nastavene na mnohem vyssi rozliseni atd. Plus kdyz pripocteme Sigma ART skla s nativnim FE bajonetem, tak jsem na 35 minimalne. A to nepocitam A-mount skla, ktera funguji s jistym omezenim, nicmene na nektere typy foceni, to nemusi by takove omezeni.

Tim nerikam, ze Sony stale nechybi skla.

Me chybi citelne asi tyto:
135/1.8 (nicmene resi Sigma v nativnim bajonetu)
300/4
100-400 (ne v te silene Sony cene za 80 :D)
70-300/4.5-5.6 (stavajici sklo je prujem na konci)

Pak urcite pro sportaky
400/2.8 (prijde v lete) nebo 4.
600/4
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 16:12

Já to také beru s rezervou, proto jsem udělal ten přepočet na moji sestavu. Dost mne překvapilo, jak malá úspora to nakonec je a není tam přitom ekvivalent k všem těm objektivům, které jsem si velmi oblíbil.

Mně by nejvíce chyběl 14-24/2.8, Sigma 50/1.4 Art a hlavně ten Nikon 105/1.4, se kterých chodím fotit do haly a 300/4 PF, což je super objektiv na cesty. Ta Sigma Art je zajímavá tím, že je to extrémně vydařený kus, kolega mi už za něj nabízí výměnu z jeho fototechniky v hodnotě cca 120 tisíc korun, nabídku stále zvyšuje, moc by ho chtěl. Není jisté, že Sony verze by byla podobně ostrá a bez optických vad. Mám také výborný Apo-Sonnar 135/2, opticky ještě o kousek lepší, než skvělá Sigma 135/1.8 Art, místo které jsem koupil ten Nikon 105/1.4.
Naposledy upravil pemar dne 16. 4. 2018 16:27, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 4. 2018 16:20

pemar píše:
landov píše:Nezakecavaj zase a chod skusit zobrat fotak s EE-1 a nafotit BIF, kedze s tym mas skusenosti a s nim to nie je problem.
Toto za teba strejda Google ani Wikipedia nevyriesi !


Jinak já bych na tvém místě nezdržoval a dal se do toho ! S chutí do toho a půl je hotovo !

Pak třeba odvolám to s tím iPhonem :-) :-) !
pemar, nezakecávaj :pozor , ja čakám na tvoj mesiac na 300mm ohnisku :!:
=> až potom tu dám svoj BIF

A landovovi odkáž, nech si dobre prečíta čo som mu napísal.
On snáď ten vtípek nepochopil, ani keď som ho vysvetlil :D

pemar píše:Proč Olympus, když mám iPhone?
Už si skúšal ten mesiac nafotiť iphonom, keď ho považuješ za ekvivalent iphonu? :--
Lebo už tvoj pokus s iphonom na pinpongu preukázal, že to žiaden ekvivalent nie je... ]:-<

pemar píše:Jinak BigglesO27 se ptá Gance, jestli viděl to video :-).
jj, už dvakrát som napísal, že som ho videl a predsa sa na to pýta ešte tretí krát!!! :oops:
Už ti je určite jasné, prečo ho mám v ignore liste
(a prečo na podobné provokácie nereagujem)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 16. 4. 2018 16:27

pemar píše:Já to také beru s rezervou, proto jsem udělal ten přepočet na moji sestavu. Dost mne překvapilo, jak malá úspora to nakonec je a není tam přitom ekvivalent k objektivům, které jsem si velmi oblíbil.


Vpoho, me nekdy prijde jen trosku usmevne s operovanim tech stovky skel. Nic vic. Ale jak jsem rikal, Sony ma jeste diry.

A ty chces jit do Nikonu mirrorless pripadne? Jen se ptam ze zvedavosti.
Co by si delal, kdyby se nakonec potvrdila divoka spekulace o E-mount na Nikon MILC :D :D :D
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 16:50

S focením měsíce na mne nechoď, nebudu kvůli tobě vybalovat stativ a čekat na úplněk, v tom smogu u nás bych mohl čekat dost dlouho na rozumné světelné podmínky, nebydlíme v přírodě, ale v centru velkoměsta. Kromě toho, Petr Luňák ti tu fotku měsíce už ukázal a ty jsi zatím nepodal tu přihlášku na Nobelovu cenu za astrofotografii, že se měsic má nejlépe fotit malým snímačem.

Ale jestli chceš fotografickou soutěž, nabízím, že také vyfotím nějakého ptáka v letu, i když to také není moje parketa, snad se mi třeba někdy o víkendu ve Stromovce nebo v jiném parku nějaký pták zvedne do vzduchu a poletí. Ale až po tobě, až ty nafotíš něco, co nebude v oblasti BIF fotografická hvězdná pěchota (jako zatím doposud).

Devil007: Úplně Nikon FF CSC nezavrhuji, ale muselo by to být v těle D500 a muselo by to mít pokryti AF body do krajů a buffer by musel být na 200 snímků a pokud možno F-bajonet (nebo nějakou geniální redukci z toho Z-bajonetu). Jak to bude vypadat jako Sony nebo Leica, tak moje nadšení opadne. Na E-bajonet zatím nevím o objektivech, které bych chtěl, Loxia a Batis nejsou špatné, ale mám aktuálně stejné nebo lepší skla.
Naposledy upravil pemar dne 16. 4. 2018 18:07, celkově upraveno 2
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod BigglesO27 16. 4. 2018 16:57

Takže když si ho, Ganče, viděl. Jsi si jist, že potvrzuje to, co tu o EE-1 píšeš? Co tě k tomu vede?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 4. 2018 17:34

U novinářů zrcadlovky zatím vedou, uvidíme za dalších 5 let;-)
https://nikonrumors.com/2018/04/16/most ... 83-5.aspx/
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 17:43

Těch bezzcadlovek je docela dost. Uvidíme, příště jich bude možná už většina.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 16. 4. 2018 18:22

Ganec šel právě ven házet kačkám žemli, ale možná po cestě potká ještě nějakou srnečku u kyblíku. Držte palce.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 16. 4. 2018 19:45

Dolgor, pemar: až se Ganec vrátí od kaček, tak nám to správně politicky vysvětlí. Určitě se dozvíme, že kdyby nebylo zákeřné zrcadlovkové loby, tak Olympus obsadil 1. - 99. místo.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 20:36

Mne rozesmál tím politickým vysvětlením, jak ten jeho Olympus i Nikon D500 mají 10 fps (Olympus dokonce 10.5 proti Nikonu a 10.1) a “zapomněl” si položit otázku, jaká je konzistence zaostření v režimu AF-C? Náhoda? Nemyslím si.

Uvidíme, s čím pobaví příště.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 4. 2018 20:44

Pemar, presne toto ma hneď po jeho vyGrcku napadlo, ale neriešil som :úspešnosť af počas tých 10+ záberov... Ovšem robiť osvetu neumetelovi v otázkach praktických a dokonca aj k teoretických je zbytočné.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 4. 2018 20:48

FoE, a nejspíš bude mít pravdu. Ta statistika je dělaná ze 129 finálových fotografií (z cca 70 tisíc od necelých 5 tisíc fotografů, kteří něco poslali), z nichž 97 mělo exif. ...A jelikož světu vládne DSLR loby, které automaticky ze soutěží vylučuje nežádoucí účastníky, dopadlo to, jak to dopadlo. ;-)

-- 16. 4. 2018 21:57 --

Ganec už na začátku své fotografické kariéry zjistil, že nemá talent. Když nemá talent a nic hezkého by stejně nevyfotil, nemá smysl se zabývat praktickou stránkou focení. Pro kariéru analytika a blogera je důležitý důraz na prověřené pravdivé informace nacházející se v press releasech a zároveň je žádoucí odfiltrovat všechny subjektivní dojmy praktikujících fotografů - ty jsou převážně získávány za nestandardních nelaboratorních a nereplikovatelných podmínek a proto jsou irelevantní pro jakékoli objektivní srovnání.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 16. 4. 2018 21:00

Dolgor : amen, 1* :-D
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků