Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 4. 2018 12:55

Dostane se někde aktuální verze Ignore listu, abych měl jistotu v pravidlech diskuse a poznal, které otázky je nutno citovat a které ještě nebyly zpracovány, ale jsou v pořadí?
Naposledy upravil Dolgor dne 16. 4. 2018 12:56, celkově upraveno 1
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 12:56

Dojem postupně přerůstá v jistotu, viz jeho poslední příspěvek.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 4. 2018 13:13

Dolgor píše:Dostane se někde aktuální verze Ignore listu
jaj .. príspevok kde som ich vymenoval som neodoslal .. tak tu je:
n3pi píše:mám silné podezření na to, že jsem již nějakou dobu na ignor listu zapadlý :-D
Neboj. Nie si. :-)

Tam sú len tí, čo sa nevedia slušne správať na internete.
(čo im nejde o diskutovanie, ale .. ako by som to .. "potrebujú si voľačo dokázať" :eh )
Nikto s nimi nič nerobí (iba admini mažú ich najvulgárnejšie príspevky) a nedá sa im dohovoriť argumentami
=> preto nutne potrebujú lekciu. A ignore list je na nich presne to pravé :twisted:

Našťastie ich je len zopár: BigglesO27, Fidko, landov, ltokar a Petr Luňák.
(možno ešte pár ďalších by si zaslúžilo - keďže preberajú ich maniere - ale tí sú už normálnejší)

Vďaka ignore listu potom pekne vidno, že o ich príspevky nie je záujem, keďže na nich len málokto reaguje.
(teda .. keďže oni útočia hlavne na mňa .. tak ich ostatní citujú zvyčajne až sa chcú za niečo pomstiť, ako nedávno pemar)
Očividne ich aj ostatní považujú za trollov. A na trollov sa nereaguje.
Naposledy upravil Ganec dne 16. 4. 2018 13:47, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 16. 4. 2018 13:42

Pobavilo :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 16. 4. 2018 13:59

Takže Ganče, co je za trollování zeptat se tě, jestli si viděl to video? Pokud bys ho totiž viděl, pochopil bys, že meleš z cesty. Takže viděl?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 14:04

Narazil jsem na docela objektivní porovnání Sony A7rIII a Nikonu D850:

https://www.lightandmatter.org/2017/equ ... d-you-buy/

Souhlasím s pozitivní zkušeností s NPS a špatnou zkušenosti se pozáručními zkušenostmi se Sony, to mohu potvrdit. Na druhou stranu, Nikon mne štve, jak hází klacky pod nohy výrobcům třetích stran a ten buffer D850 je tragédie, o to horší, o kolik se hodnoty v praxi snižují při současném zápisu na XQD a SD. Další tragédie je rychlost přenosu dat do počítače, pokud zvolím u Nikonu menší soubory, zpomalím procesing, pokud ne, trvá přenos dat dlouho, to není na kafe, ale rovnou na celý oběd, možná i se zákuskem. Přes SnaBridge to jde dobře, ale kapacita baterky se tím sníží tak na půlku. Nikon D850 by měl mít nativně 10fps, těch 9fps s předraženým gripem je drzost od Nikonu a opruz.

Na Sony se mi nelíbí výběr skel, cca 25 proti 400 je docela podstatný rozdíl, i když ve finále by mi stačilo pár ohnisek: 14-24mm, 35mm, 50mm, 85mm, 105mm, 135mm, 70-200mm, 300mm a do budoucna možná ještě 200-500mm nebo 400mm. Šlehačka na dortu by byl objektiv 200/2, ale hmotnost a cena tomu vystavují stopku, raději bych asi upgradoval cestovní zoom 70-200 na 2.8 verzi.

Jinak BigglesO27 se ptá Gance, jestli viděl to video :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 16. 4. 2018 14:17

Mne sa na A7 páči tá možnosť canonírskeho zasklenia.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 4. 2018 14:21

bobe to mě taky. Jestli to bude fungovat bez problémů tak není o čem
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 4. 2018 14:28

A mě A7III zase vůbec neláká. Mám D750, který je skvělý a nikdy mě nezklamal. ...Je to osvobozující pocit, když mám doma tak dobrou výbavu, že mě zbytek světa nechává v klidu.
Naposledy upravil Dolgor dne 16. 4. 2018 14:39, celkově upraveno 1
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 4. 2018 14:32

buď rád dolgore D750 je fajn stroj
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 4. 2018 14:38

...jediné, co teď asi budu výhledově řešit je výměna domácí Olympus výbavy za něco jiného. Sestra o víkendu fotila s mým Nikonem a Fuji a postěžovala si, že mají mnohem lepší barvy než Olympus E-M10, který má. Není to poprvé, takže asi nazrál čas na foťák, který umí dobře fotit i na auto do jpegu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 16. 4. 2018 15:32

Ganec píše:Vďaka ignore listu potom pekne vidno, že o ich príspevky nie je záujem, keďže na nich len málokto reaguje.

A hadajte, kto hned zareagoval a tym si nabehol na paradne vidle ? :D Ano, spravne:
Ganec píše:
landov píše:Horsie je to s BIF - trafit do hladacika vtaka za letu pri EQ750 nie je sranda
Požičiam ti Olympus EE-1? S ním to nie je problém


-- 8. 4. 2018 16:35 --

Tak ma napadá .. pri fotení takýmto štýlom prestáva mať optický hľadáčik zrkadlovky zmysel...

No a odtial sa zacal teater, ktory vyrobil G osobne a kedze uz nevie kudy-kam, tak zase blekota o ignore liste...ach to je take Gancovske: krivak kazdym coulem :-P

No a kedze sa robis zase nechapavym,ze akoze kde je otazka ked smikoto odcitoval moj post, tak som ti ju zvyraznil a cakam na tvoj BIF.
landov píše:
Ganec píše:
landov píše:Horsie je to s BIF - trafit do hladacika vtaka za letu pri EQ750 nie je sranda
Požičiam ti Olympus EE-1? S ním to nie je problém ;-)
Ano, Landov píše není to sranda = Je to problém. Ty píšeš, že to není problém
Tie dve vety dohromady hovoria: "S Olympus EE-1 nie je problém trafiť ftáka do hľadáčika aj so 750mm EQ sklom"


Ganec píše:
pemar píše: máš tú najlepšiu APS-C uzávierku na DSLR, no predsa jej namerali len 10.2 fps
Určite bola jej výroba drahšia ako mojej, ktorá zvládla 10,5fps - napriek tomu že nepatrí medzi špičku


Takze podme teda na tie BF, kedze mesiac sme uz doriesili - PL ta zotrel lavou zadnou :D
Mas len same vyhody na celendz:

- EE1
- lepsie fps
- ziadne roztrasenie zaberu zrkadlom atd.
Takze podme na to - max.zoom a plna diera EXIF prilozeny:

Obrázek

No a teraz ides ty !?

P.S.: keby si nahodou popri ceste niekedy prikrmoval srnky, tak potom mozes ist kludne fotit WL a prist nas zase o niecom poucit :D :D :D
Naposledy upravil landov dne 16. 4. 2018 15:36, celkově upraveno 1
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 16. 4. 2018 15:36

Na kompatibilitu těl a skel Nikon a Sony mohu prakticky zapomenout.

Pokud vezmu D 850 a moji sestavu nejužívanějších objektivů, tak Sony Alpha A9 tělo, Sony FE 12-24mm f/4 G, Sony 24mm f/2,0 Distagon T* SSM, Sigma 50mm f/1,4 DG HSM Art, Sony FE 85mm f/1,8, Sony FE 100mm f/2,8 STF GM OSS, Sony 135mm f/1,8 ZA Sonnar T a Sony FE 70-200mm f/4,0 G OSS by stály v ceníkové ceně necelých 400,000 Kč (u Nikonu cca o 50 tisíc méně, kdybych vše pořizoval znovu) a úspora hmotnosti u Sony je nějakých 300 gramů, z toho nejvíce dělá nežádoucí úspora na těle).

To neřeším fakt, že 12-24mm má světelnost jen f/4 a a že u Sony 100mm f/2,8 považuji vyšší světelnost za důvod to nekoupit. Dále neřeším fakt, že Sony nemá ekvivalent 300/4 PF, což je pro mne ideální cestovní teleobjektiv.

K té Sony A9 bych totiž musel přikoupit grip, to je s baterii cca 397 gramů, bez toho by to bylo nevyvážené na předek a získal bych parádní pokrytí ostřícími body a rychlejší snímání (s horší konzistencí). Sestava s D5 by byla o 700 g těžší, než sestava Sony a zhruba za stejnou cenu jako sestava Sony.

Takže stojí to za ty trable? Mně zatím ne.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 4. 2018 15:42

Dolgor píše:Mám D750, který je skvělý a nikdy mě nezklamal. ...Je to osvobozující pocit, když mám doma tak dobrou výbavu
Ty si snáď investoval do akcií Nikonu a takýmto štýlom sa snažíš o zvýšenie ich ceny.
Takýto "optimizmus" fakt nevyzerá normálne ;-)

-- 16. 4. 2018 16:43 --

pemar píše:Na kompatibilitu těl a skel Nikon a Sony mohu prakticky zapomenout.
Prečo? Veď pár adaptérov už existuje, pokiaľ viem... :kuk:

-- 16. 4. 2018 16:45 --

pemar píše:Sestava s D5 by byla o 700 g těžší, než sestava Sony a zhruba za stejnou cenu jako sestava Sony.

Takže stojí to za ty trable? Mně zatím ne.
Ak ti ide o úsporu hmotnosti a ceny, tak skús Oly 8-)

-- 16. 4. 2018 16:47 --

Dolgor píše:Sestra o víkendu fotila s mým Nikonem a Fuji a postěžovala si, že mají mnohem lepší barvy než Olympus E-M10, který má. Není to poprvé ..
A čo takto pozrieť tie jej fotky, že kde je kuťa zakopaný?
Čo keď si len omylom nastavila blbú WB? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 16. 4. 2018 15:47

Nezakecavaj zase a chod skusit zobrat fotak s EE-1 a nafotit BIF, kedze s tym mas skusenosti a s nim to nie je problem.
Toto za teba strejda Google ani Wikipedia nevyriesi !
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků