Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chodec80 12. 4. 2018 19:22

smikoto: také to mám v plánu, ale vzhledem k EU cenové politice to budu pořizovat buď z USA nebo šedivka. Skoro dvacet litrů navíc je šílenost... :-(
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 12. 4. 2018 22:11

My co uz uvazujeme (nielen platime) v Eurach tak to preplatime na starom kontinente navyse nie v desattisicoch ale len stovkach :-l
Inak skusim A7III (aspon?) pre zaciatok prevadzkovat paralelne so zrkadlovkou Canon (sa uvidi ktore objektivy ako budu posluchat..)
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 13. 4. 2018 07:36

To by mne zajímalo na kolik vyjde A7III v jiných částech světa. USA a Evropa jsou jasné, ale co třeba Rusko nebo Dubai z těch blízkých a snáze dostupných částí světa a nebo Japonsko, Čína, Jižní Amerika či Austrálie z těch vzdálenějších. Jakou cenovou politiku nastavuje Sony tam?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 13. 4. 2018 08:08

Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 13. 4. 2018 08:32

Akorat, ze kdyz to koupite jako sedivku, tak to tady v servisu vam nevezmou na zarucni opravu ani v prvnim roce. Vse zaplatite ze sveho pripadne a nebo reklamovat pres pul sveta. Moznost je asi mala, ale je tady.

V Australii je to cca 50 tisic, Hongkong 47 za A7III. Ale tam maji jen rocni zaruku.
Tady Sony davalo k predobjednavce +3 roky navic a 50/1.8. Coz po odpoctu dela cca 50 taky. V megapixelu vam daji slevu na 58800 kdyz si napisete :).
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 13. 4. 2018 15:43

fotofanda: v Japonsku to tuším vycházelo na cca 43k. Na Fejsu je skupina Sony A7III, kde lidi prezenzují fotky, uvádějí jejich zkušenosti s adaptovanýma sklama a sem tam hodí i cenu v jejich zemi...
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 13. 4. 2018 16:28

Jeden z nejvetsich kammenych prodejcu v Japonsku prodava za 49 a dalsi specializovany hlavne na used veci cca za 44 .

https://www.yodobashi.com/?word=SONY+a7iii
https://news.mapcamera.com/maptimes.php ... &catid=393

Cena v US je 1998, ale clovek musi pripocist ze domorodci plati vetsinou jeste 8-10 procent dane (vetsinou na konci roku jako zuctovani). Takze US realna cena je cca 48.

Cena u nas je ovlivnena:
- velikoti marzi prodejcu (asi vetsi nez v zahranici, diky mensim prodejum jako vyrovnani).Kdy se clovek podiva treba na zisk megapixelu, tak maji cistou marzi kolem 15 procent v prumeru na vyrobku,
- Dalsi vec je, ze diky mnozstvi a velikosti trhu jim Sony urcite prodava za vic nez treba prodejcum v Nemecku, Polsku, Francii atd.

Proto mi vzdycky prijde usmevne, kdyz se nekdo u nas ohani kolik ceho se u nas proda, takze to tak funguje i v zahranici. My jsem mini trh bohuzel i kupni silou a s tim plynou vsechny dalsi negativa.

P.S.:
uz jse objevili prvni 3rd party baterie za NP-FZ100 pro A7RIII/A7III/A9.
Cena cca 1300 na Amazon.de.
Original stoji cca 2500.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 13. 4. 2018 17:37

Ta cena není IMHO problém jen ČR, ale celé EU (cca 2300€).
1998USD je cca 45-46,5k dle daně. Příplatek cca 13k za delší záruku je už na zvážení každého zájemce.

PS: nechci aby to vyznělo, že nadávám jen čistě na české ceny. Škodě i Megapixelu jsem už nějakou kačku pustil (viz cena Tamrona G2 36k u nás vs 21k šedivka - ale šedivka mi nedala možnost vyzkoušet z více kusů a nedala mi ani 5 let záruku) ;-).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 4. 2018 11:23

Na Sony sa tazko zhanaju aj originalne baterie,... vsetko co pride na sklady hned aj mizne.
Teraz som fotil svadbu len s dvoma bateriami v dvoch telach A7R3, no na stastie to zvladali s velkou rezervou. Dufam ze mi nahradna pride coskoro.
Po prvom mesiaci a nieco vyse 11tis odfotenych zaberov mi vychadza priemerna vydrz jednej baterie na cca 2700 foto. Na svadbe to bolo 3500, na hokeji cez 5000, dovolenkove a ine fotenia, kde viac sledujem kazdy zaber to je okolo 2000 foto. Uvidim co to bude casom, no je to velka zmena oproti inym bezzrkadlovkam.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 4. 2018 11:28

Mě když baterka na foťáku dává 1000 fotek tak si nemám na co stěžovat. Ty hodnoty co píšeš Ondro jsou nadstandartní. Super
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 4. 2018 11:44

Mne sa aj s A7R2 darilo bezne cez 1000 fotiek, priemer mi vychadzal okolo 600. Tieto nove fotaky/baterie su kazdopadne uplne inde...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 16. 4. 2018 12:39

Zatím jsem nefotil akci kde bych dal najednou víc než 1000 fotek/den, takže náhradní baterie kterou jsem dostal při koupi zatím zahálí v brašně. Hodně se mi líbí funkce nabíjení přes USB, stáhnu fotky a do druhého dne nechám připojeno a je připraveno :) Jen se mi bohužel, ani nevím jak, podařilo ztratit očnici :( doufám, že je stejná jako na předcházející A7, zítra si pro ni jedu do MPX za 250,-

-- 16. 4. 2018 13:41 --

Ondrej: vypínáš foťák v mezičasech nebo necháváš zapnutý?
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 4. 2018 12:50

Fotak som sa (od doby A7R2) naucil hned vypinat, takze sa u mna nonstop zapina/vypina.
Rovnako som si po svadbe vypol aj dotykovy displej, ktory som tak nejak nevyuzival a nechyba mi vobec,... baterka mi vydrzi mozno este o par fotiek dlhsie.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 16. 4. 2018 16:34

Ja myslim, ze se to s temi baterkami trosku zvelicuje obcas, protoze je to oblibene tema jak pospinit Sony. Myslim, ze Sony je tady hodne pesimisticke s temi cisly co uvadi at jsou to FF nebo APS-C tela. Bezne je to 2x nasobek.

Treba takovy Canon 5DS R ma oficialne pri foceni jen pres displej 200 snimku jenom, co jsem cetl. Nevim co je na tom pravdy. Takze asi tak, jakou ma tady Canon vyzvu co se tyka vydrze. Staci se podivat na posledni M50, ktera je pod prumerem s vydrzi oproti konkurenci.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 4. 2018 09:59

Hej, vsetko ostatne je o dost horsie - ci uz ine bezzrkadlovky, alebo zrkadlovky pri LV a videu.
Podla skusenosti z Canonu mi teraz vychadzaju Sony trocha lepsie co sa tyka vydrze na bateriu.
Canon DSLR mi pri foteni vydrzali vacsinou medzi 1500-3000 (rekord na 6D mam 4000, na 1D4 okolo 5000, 5D3 a 5D4 sa mi zdaju byt slabsie).
Sony bezne vydrzia dlhsie o cca 500-1000 fotiek a obcas aj viac (uvidim kolko dam ked nebudem tolko sledovat fotky - pri seriovom snimani by 6000-7000 foto nemal byt problem).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků