Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 13. 3. 2018 17:41

Tak představí Nikon tu bezzrcadlovku nebo ne?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 3. 2018 18:20

wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 13. 3. 2018 18:46

kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 13. 3. 2018 19:22

Zajímavý srovnání:
https://camerajabber.com/nikon-d850-vs- ... omparison/
U těch portrétu je 105ka nějaká měkká, jako by ostřila trochu mimo.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 3. 2018 20:12

No, já jsem nadšený ze všech snímků (Flickr). Bez ohledu na značku a model. Ale tak dobře, šel bych klidně do Fuji GFX systému (šéfovi v tiskárně navrhnu nákup v rámci chystaného projektu, třeba kývne hned). :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 14. 3. 2018 05:56

Tyhle porovnání s neseřízeným objektivem mne fascinují, je to, jako kdyby si dvoumetrový motonovinář neseřídil sedadlo u auta a pak si stěžoval, že má za volantem málo místa, když před tím tam seděla 150 cm vysoká slečna, co jezdí s prsama na volantu. Je to chyba i toho, kdo ten Nikon s objektivem půjčuje, ten objektiv 105/1.4 mám, ostrostí je to jeden z nejostřejších objektivů na trhu a mám vyzkoušenou i tu kombinaci s D850, funguje výborně a zaostřuje naprosto přesně.

Ta Fuji s adekvátním objektivem kreslí o kousek lépe, ale autofocus má o hodně horší, takže ideál je takové to studiové nebo stativové focení. Pokud budou fotka z Fuji a Nikonu vedle sebe, tak poznám rozdíl (look, vykreslení detailů), ale pokud nebudu mít přímé srovnání, tak rozdíl nepoznám.

Když nebudu řešit cenu, tak ta Fuji je z mého pohledu sice moderní bezzrcadlovka, která je ale mnohem méně pohotová a univerzální, než D850. Na sport nebo momentky je D850 o mnoho lepší, dal bych jí přednost i na wildlife. Tu Fuji bych uvítal na portréty, jídlo, krajiny nebo architekturu (byť nevím, jestli se k Fuji dodává třeba tilt shift objektiv).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod smikoto 14. 3. 2018 08:48

No taky nevěřím že by ta 105 na Nikonu zacloněná na 2,8 vypadala takhle.
Navíc k čemu je srovnávat MF s FF a každej v řádově jinejch cenovejch relacích.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 14. 3. 2018 09:59

A chápete někdo, proč má tady Fuji jiné zkreslení (širší obličej) ? Je to v přepočtu 85mm.
https://i1.wp.com/camerajabber.com/wp-c ... C682&ssl=1
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 14. 3. 2018 14:45

Inspirace pro PL :)

kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 3. 2018 14:57

Ja jsem tak mimo obor, ze jsem nepochopil o cem to je, teda s vyplym zvukem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 14. 3. 2018 15:16

Krátce jsem uvažoval o stredoformátu od Pentaxu, dostal jsem na něj kdysi opravdu dobrou nabídku.

Aktuálně jsem dostal docela zajímavou nabídku na D5 a Leicu SL v akci, ale ta Leica mne nezaujala a u D5 mi vadí ten integrovaný bateriový grip.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 14. 3. 2018 16:34

To je dobrá diagnóza, teda (myslím pány z motorkářských videí).
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 3. 2018 16:55

Tá SL je teraz tuším za 99*. Ale cena skiel to hravo dorovná...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 14. 3. 2018 19:17

Ta Leica SL je docela i macek, velikost a váha je hodně blízko zrcadlovce, což mimochodem neberu jako nevýhodu. Jsou k ní pokud vím i adaptéry, minimálně na různé řady od firmy Leica. Dále se mi líbí zpracování, to je parádní. Nicméně, s D5 nebo D500 se mi fotí o hodně lépe.

D5 je na moje účely moc velká a těžká, s objektivem 105/1.4 cca 2,5 kg a to se pronese. Kdybych měl ale 300/2.8 nebo 400/2.8 nebo 500/4, tak není co řešit, nicméně já budu spíše preferovat 400/4 PF a 500/4 PF, pokud mne ceny neodradí a dojdu k tomu, že je potřebuji.

Můj ideál by byl nástupce D750 s AF modulem z D5/D500, jediné riziko vidím v konstrukci, aby se nezopakovaly problémy s olejem na snímači.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 14. 3. 2018 19:27

V Canonu si konecne uvedomili, ze je potreba udelat poradnou FF bezrcadlovku? No tak to ti nejmensi hraci budou mit opravdu tezke s tema cenama. Ovsem nejtezsi to ma ted asi Nikon.
AwwA
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků