Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chodec80 9. 3. 2018 21:28

qq_sk píše:a niektori uz sme zacali setrit a uvazovat co predat ;-)

A někteří už i ví co prodat :-D. Těšil jsem se na 6Dm2, ale po jeho uvedení jsem byl rozčarovaný a tadle Sonka se mi moc libí (a je za stejné peníze) ;-]
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 3. 2018 21:52

chodec80 píše:
qq_sk píše:a niektori uz sme zacali setrit a uvazovat co predat ;-)

A někteří už i ví co prodat :-D. Těšil jsem se na 6Dm2, ale po jeho uvedení jsem byl rozčarovaný a tadle Sonka se mi moc libí (a je za stejné peníze) ;-]

Ak máš dobré canon sklá, tak využiješ!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 3. 2018 07:44

Celkom by ma zaujimalo fotenie akcnejsich situacii s Canon sklami, ale uz to ostrenie na oko vyzeralo celkom presvedcivo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 10. 3. 2018 09:56

Fidko píše:Celkom by ma zaujimalo fotenie akcnejsich situacii s Canon sklami, ale uz to ostrenie na oko vyzeralo celkom presvedcivo.

Zaujímavé info mám od jedného používateľa, 16-35 šlape jak hodinky a 70-200 mu blblo. Na a7R2. Že by tam hral rolu aj vek skla? Skúsim zistiť viac.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 3. 2018 10:18

Zalezi to od adaptera, tela a skla. Cim novsie/aktualnejsie, tym lepsie. To co ide horsie na A7R2 moze byt omnoho lepsie na A7III... najlepsie je skusit konkretnu kombinaciu osobne.
Mne napr. nesiel na A7R2 stary Canon 70-200/4, no na A7R3 ide uplne bez problemov... alebo kedysi vobec nefungoval 300/2.8L z roku 1987, teraz ide celkom dobre...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 3. 2018 10:56

Mna aktualne zaujimaju hlavne Sigma/Tamron 100-400, resp 150-600. To su pomerne nove skla, navyse Sigma ma pre tie svoje svoj adapter, takze tam by to mohlo fungovat luxusne. Od Tamronu sa mi pozdava 70-200 f2.8, pripadne mozno ta nova 70-210 f, ale Tamron tusim zatial ziadny svoj adapter nema. V kazdom pripade je to asi len otazka casu ked budu tie skla dostupne aj na FE mount a cena zrejme bude ludova.

Zacinam mat pocit, ze Canon/Nikon to nebude mat jednoduche.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 10. 3. 2018 11:00

Ondrej Bobek píše:Zalezi to od adaptera, tela a skla. Cim novsie/aktualnejsie, tym lepsie. To co ide horsie na A7R2 moze byt omnoho lepsie na A7III... najlepsie je skusit konkretnu kombinaciu osobne.
Mne napr. nesiel na A7R2 stary Canon 70-200/4, no na A7R3 ide uplne bez problemov... alebo kedysi vobec nefungoval 300/2.8L z roku 1987, teraz ide celkom dobre...

Presne, išlo o starší 70-200/4. Takže je možnosť, že na A7lll bude šlapať... No treba opáčiť.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 3. 2018 12:21

Dost ale zalezi na ocakavaniach od adaptovaneho skla. Niekto ich ma privelke. Mne staci ze reaguju dostatocne rychlo, presne a vedia sledovat pohyb aspon po prvy zaber.
Co sa tyka novych Tamronov, tak tie funguju podobne ako moderne Canon objektivy cez Sigma aj Metabones adapter, takze rozhodne treba vyskusat :)

edit: video s A7R3 a Tamronmi: https://www.youtube.com/watch?v=1mhkd--B3Ac
Tu je A7R2 a Tamron - vratane Eye AF: https://www.youtube.com/watch?v=VEq9E_yzndM
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 12. 3. 2018 22:43

Megapixel příští pondělí představí Sony A 7R III... tady je pozvánka :)
https://www.megapixel.cz/prijdte-si-vyz ... aunch_onkr

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nAscA 13. 3. 2018 10:39

A7 III, ne A7R III ^^
nAscA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 13. 3. 2018 18:59

Máš pravdu nAscA To R je tam u mně navíc, ale odkaz je správný...

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 3. 2018 19:46

U mna uz padlo definitivne rozhodnutie a 2ks A7R3 su doma. Mam na nich namontovane RRS dosticky, s ktorymi sa drzia uplne perfektne. https://www.youtube.com/watch?v=iwnwZwYOXmw

Ako karty (RAW+jpeg) posluzia bezne SanDisk Extreme Pro 128GB https://pamatove-karty.heureka.sk/sandi ... i-173370/# a SanDisk Extreme 64GB https://pamatove-karty.heureka.sk/sandi ... 4g-gncin/#
Doma som skusil buffer (asi prvy aj posledny krat v zivote) a nie je sanca, aby ma to niekedy nejak obmedzovalo.

Prve nastavenie fotaku mi trvalo par hodin a nakoniec po par pokusoch dopadlo tak, ako som bol naceny na A7R2 s tym, ze nove veci/funkcie/rozlozenie menu si prisposobim az po prvych par foteniach.
K fotakom som objednal aj taky maly pokus - mini blesk Quadralite Stroboss 36S (resp. Godox TT350).
Pouzivam velke blesky YN 560III a IV este z Canonu, no casto na vykon medzi 1/64-1/128 a tak by mohol takyto spunt na 2 baterie postacit. Ak sa mi osvedci na svadbach (najma ci zvladne nabijanie v rozumnom case povedzme po 500 zableskoch), tak kupim aj druhy a mozno 2-4 velke blesky na vacsie saly, aby to slo vsetko radiovo odpalovat (YN by isli z domu).

PS: spodok fotakov som prelepil ciernou paskou... len pre istotu :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 14. 3. 2018 20:55

Tak ať Ti dobře slouží a jsi spokojen :)
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fibi777 15. 3. 2018 08:35

Takže si Ondřeji ani nepočkal, až se A7III dostane pořádně mezi lidi a ti jí pořádně vyzkouší? Tolik tě odradily zkoušky a výsledky DPreview s těmi pásky v protisvětle, které jsi někde výše sdílel? Já jsem tedy i na základě tvého hodnocení také pořídil A7R3, čili mám jasno, ale myslím si, že SONY se chce s A73 velmi zakrojit do tržního podílu a pravděpodobně sebrat co nejvíc větru Nikonu a Cononu, kteří ať chtějí či ne, budou muset bezzrcadlovky vypustit, jinak to pro ně bude katastrofa. Věřím, že to nepodcenili a A73 bude vážně prvotřídní. No uvidíme... :)
fibi777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 3. 2018 17:06

Podla prvych ukazok zaostrovania vyzera byt A7III este lepsi ako A7R3. U mna rozhodli najviac asi megapixely v kombinacii so spickovym vykonom na vysoke ISO. Je to velmi navykove - a porovnavat 24Mpx s AA filtorm s 42Mpx bez AA velmi nejde...
Navyse mam len 4 pevne skla a tak som dost nauceny aj na orez. Pasiky by mi asi az tak nevadili, je velmi tazke urobit ich, podobne ako na A9 - aspon podla dpreview.
Horsie to bude s pocitacom, ten urcite bude treba vymenit, tak si pozeravam porovnania, co by stalo za to. No idealne riesenie bude asi novy PC + predplatne Adobe.

Dnes som mal prve fotenia a A7R3 je v porovnani s R2 absolutne ina liga. Uzavierka je omnoho "jemnejsia" a menej hlucna. Reakcie fotoaparatu su prakticky take, ako som bol zvyknuty este z DSLR. Vynikajuca je vydrz na bateriu - 600ks mix portretnych fotiek a interierov mi zobral len 22% z baterie, takze vydrz by bola niekde medzi 2000-3000 foto. Tu uz baterky ozaj netreba riesit...

Pre vacsinu ludi je ale asi A7III idealny - teraz sa mi zdaju byt vsetky ostatne fotoaparaty (trocha aj A7R3) tak nejak predrazene...
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 15. 3. 2018 17:09, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků