front/back focus

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lucabr 5. 3. 2018 20:07

zdravim, mohl by mi nekdo zasveceny potvrdit, zda je mozne, aby se pri vyuziti bezzrcadlovky a manualniho skla projevil front/back focus? zda se mi, ze u jednoho skla stale ostrim o par mm bliz, ale dle evf ne. dekuji za radu.
Lucabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 3. 2018 06:41

Moze sa to stat v pripade, ze by si zaostroval s odclonenym objektivom a po zaostreni ho priclonil - casto sa tym rovina zaostrenia trocha posunie.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucabr 6. 3. 2018 07:51

dik, to pises o focus shiftu. spis myslim obecnou vadu objektivu, ze permanentne ostri mimo ostrici rovinu, nejvice se to prirozene projevi na plnou diru.
Lucabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 3. 2018 09:47

Co je to za telo a objektiv?
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 6. 3. 2018 10:18

no otazka je ako dobre to vidíš v EVF... aký detailný ten EVF je... asi by sa fakt hodilo napísať o ake telo a sklo ide. a ako kontroluješ zaostrenie? používaš focus peaking ?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lucabr 6. 3. 2018 21:08

fuji xe2 + ultron 35/1.7. mel jsem za to, ze u manualu to neni mozny, pouzivam zvetseni, focus peaking mi nevyhovuje. s focus shiftem jsem se setkal, take s decentrovanym objektivem, ale s front/back focusem jsem se setkal jen u skla s AF. porad si myslim, ze jsem jen spatne ostril, manualnich skel mam vicero i s nizsim clonovym cislem a se zaostrenim na plnou diru nemam problem.
Lucabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 3. 2018 23:16

No s magnification mam to zkusenost,ze s tak nizkou clonou staci mezi zaostrenim a zmacknutim spouste velmi maly pohyb a ten offset tam je.
Takze si myslim, ze je to tento priklad.

Urcite to neni objektivem.Zkus to na stativu nebo na necem pevnem a remote trigger a urcite to tam pak nebude.

Navic to telO nema ibis a Tim se to znasobi.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lucabr 7. 3. 2018 11:39

tak jeste doplnim, ze jsem fotil ze stativu metr, ostril jsem opakovane na konkretni znacku na metru pod uhlem 45° a nasledne zjistoval na 100 % cropu vysledek. objektiv jsem nakonec vratil, ptz jsem si nemohl pomoct, ale prislo mi, ze se jednalo celkove o ne prilis povedeny kus. stabilizaci nemam, to je pravda, ale fotim uz delsi dobu jen s adaptovanymi MF skly a uz tak nejak vim, co jde udrzet bez stabilizace a co ne. jednalo se mi o to, ze objektiv je pomerne drahy, kdyby stal 5k, tak to tolik neresim, ale kdyz stoji 17k, tak uz od toho preci jen ocekavam bezchybnost, zvlaste kdyz se jedna o novy kus, ne o sklo z druhy ruky. vidim, ze je potreba nova skla dusledne testovat a rozhodne je nekupovat na prodejne, ale po netu, koupit takovy kus bez moznosti ho vratit, tak bych byl pekne nastvanej.
Lucabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucabr 7. 3. 2018 18:40

mne jde o to, jestli je mozne, aby se front/back focus projevil na manualnim skle.
Lucabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 7. 3. 2018 21:42

Ne z podstaty veci. Tohle vypada na user error.
Divne vycentrovane sklo me jeste napada. Ale to by se projevilo spise na krajich.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 7. 3. 2018 21:42

Ne z podstaty veci. Tohle vypada na user error.
Divne vycentrovane sklo me jeste napada. Ale to by se projevilo spise na krajich.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lucabr 8. 3. 2018 10:53

diky za potvrzeni.
Lucabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod El Vigo 11. 3. 2018 21:04

ano, je to možné, můžeš ostřit trvale o trochu dále ?
El Vigo
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků