Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 2. 2018 19:30

Uzasny bokeh z MFT aneb dodelej si jej sam :D

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1 ... _tn__=EH-R

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 14. 2. 2018 20:06

wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 15. 2. 2018 06:54

Petr Luňák píše:Uzasny bokeh z MFT aneb dodelej si jej sam :D

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1 ... _tn__=EH-R

Obrázek

Ufff...to je dost hrozne teda. Cim je to fotene ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 2. 2018 07:08

Tak uz oficialne. Paradny stroj: https://www.theverge.com/2018/2/15/1701 ... lease-date

Aj cena mi pride pomerne rozumna ak si zoberiem, ze ten AF asi patri k tomu najlepsiemu co sa da v CSC svete najst (lepsi ma asi len A9), ergonomia bude zrejme skvela a v podstate tam asi neexistuje parameter v ktorom by enjako zaostaval. Portfolio skiel je tiez slusne, len trochu drahe. Za mna mozno aktualne najlepsie CSC.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 15. 2. 2018 07:24

Jo, minulý týden jsem s nim fotil. Líbí se mi jak ty Fuji foťáky postupně "dospívají". Měl jsem z něj dobrý pocit, ale pro mé účely zůstanu asi u X-T2. Dojmy jsem sepsal zde: http://www.fototipy.cz/2018/02/15/fujif ... -snimacem/
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 15. 2. 2018 07:25

Jo jo, Fuji to má premyslené a šlape im to...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 2. 2018 07:28

dadajax píše:Jo, minulý týden jsem s nim fotil. Líbí se mi jak ty Fuji foťáky postupně "dospívají". Měl jsem z něj dobrý pocit, ale pro mé účely zůstanu asi u X-T2. Dojmy jsem sepsal zde: http://www.fototipy.cz/2018/02/15/fujif ... -snimacem/


X-T2 je podla mna vyborny fotak a pokial clovek az tak neriesi video a nepotrebuje ani vacsie skla, nie je velmi dovod ist do X-H1. Na taky 50-140 a 100-400 je ale X-H1 asi vhodnejsie telo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 15. 2. 2018 07:34

Fidko: přesně tak, píšu to i v článku a zmiňuju to ve videu :) Ale když jsem zkoušel stabilizaci při videu, tak mě natáčení začlo nějak bavit :D Budu asi občas experimentovat i se svou X-T2.

Tohle je pořízené z ruky s X-H1 a 23mm f/1.4



Jinak testovat stabilizaci při focení je celkem blbé. Ale zkoušel jsem fotit s časem 1/30s v jedoucím vlaku a ostrých bylo překvapivě dost fotek :)
Obrázek
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 2. 2018 07:37

Jo, teraz som mrkol na ten clanok a zarazila ma ta spust. Par mesiacov dozadu ma dost nadchol Panasonic G9 (stale ho beriem ako skvely fotak), ale ma presne rovnaky problem. Je neuveritelne citliva. Toto by som cakal u nejakych panickych pokusoch noveho vyrobcu, ale nie u znaciek ktore uz maju vo svete fotografie nejaku tradiciu. Nerozumiem tomu :/

Z videa ma by ma zaujali len nejake hratky so slowmotion. Standardne tocenie by ma asi nenadchlo :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 2. 2018 08:43

Ten slon, to je takovy prubirsky kamen. Podle mne to neni takovy ten vzorovy oci trhajici bokeh ala EF 50 F1,8, podle me je to presne ten typ bokehu, kde se to lame u lidi vidi/nevidi. Ted teda vidim, to "dodelej si sam" takze ona je to asi patlanina z editoru.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 2. 2018 08:51

Otazkou je, proc se nesmi blur priznat^^
Přílohy
IMG_20180215_084835.jpg
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 15. 2. 2018 08:57

To já když už pozadí máznu, tak to nemám problém přiznat. Jako třeba tady:
Obrázek

Pro pozadí jsem použil rozmatlaný výcvak z výletu:
Obrázek

Teda abych byl přesný, nepřiznal jsem to hned, čekal jsem jestli se někdo neozve že je to nějaké divné. A neozval. A když jsem to pak prozradil, tak mi přišla reakce, že si fotograf říkal, že ta 56mm má nějak moc krémový bokeh na té fotce :) A ono to stačilo vzít seťákem na f/6,4 a máznout v PS :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 15. 2. 2018 09:02

Ono pozadie mázlé v PC je tu snáď od praveku digitálu. A toto prznenie je tak nejak bez ohľadu na značku a veľkosť čipu.
Povedzme si úprimne, že len malé percento grafikov to ustojí s gráciou a noblesou. Preto máme tak drahé sveteľné sklá. Keby to išlo jednoducho v PC, tak to dopadne presne ako napísal Dadajax. Cvaknem to seťákom a máznem následne...

-- 15. 2. 2018 09:03 --

Radek71 píše:Ten slon, to je takovy prubirsky kamen. Podle mne to neni takovy ten vzorovy oci trhajici bokeh ala EF 50 F1,8, podle me je to presne ten typ bokehu, kde se to lame u lidi vidi/nevidi. Ted teda vidim, to "dodelej si sam" takze ona je to asi patlanina z editoru.


Radku tá 50/1,8 je práve celkom sranda! Nikdy nevieš jak to dopadne, niekedy skoro až wau a niekedy nechápeš, čo to z toho vyliezlo. :D

Dadajaxi, uvedom si, že pri rozsahu Tvojich úprav čo bežne robíš na foto už asi nikto nebude komentovať charakter pozadia. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 15. 2. 2018 09:17

Dadajax,
pokud pozadi nicim nenahrazujes, tak pro rozostreni uz neni potreba chodit do PS.
S novou funkcni selektivni barva/jas to jde docilit v ramci LR.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 15. 2. 2018 09:25

Ten slon je děs. To je nějakej první pokus ve fotokrámu ne? :-)
smikoto
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků