Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 12. 1. 2018 05:33

Nikon podle všechno chce řešit kompatibilitu skel s F-bajonetem přes nový adaptér, otázka je, jak to bude zaostřovat v pohybu. Další zajímavost je, že připravuje řadu skel se světelností 2,8-4, tím nechává prostor Sigmě pro skla s vysokou světelnosti, pravděpodobně předpokládá kvůli rozměrům u těchto vysoce světelných skel nižší poptávku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 12. 1. 2018 09:42

pemar: ono je důležité kam Nikon ta bezzrcátka všude postaví. Ony jsou dost dobře možné i oba dva extrémy, dokonce klidně i vedle sebe:
- drahé FX bezzrcátko nadupané špičkovými technologiemi dělající bezzrcátkovou protiváhu D850-ce
- náhrada modelů D3x00, D5x00 a D6x0
Vzhledem k tomu, kolik toho Nikon dal do drahých skel F-mountu, je celkem jasné, že zrcadlovky potáhne ještě dlouho, jelikož je dost nesmysl, že by se 95% Nikon objektivů mělo používat přes adaptér. Takže náhrada modelů D3x00, D5x00 a D6x0 dává smysl, protože nějaké ty 18-55 jsou prostě "spojené" s tělem, se kterým se koupily, no a levné bezzrcátko s novou menší 18-55 celkem nedělá žádný zmatek bajonetů.
Pokud bude Nikon s bezzrcátkem mířit výše, což určitě s vyšším modelem taky, pak míří mezi majitele F-mount skel a musí jim nabídnout něco, co dosud neměli, protože nabízet jen stejná skla a jejich stávající skla přes adaptér, to není až tak lákavé.
Proto trhákem budou ta f/2.8-4 skla. Nikon si to zase vyzkoušel na DX 16-80/2.8-4, ovšem na registrační vzdálenost 16 mm místo 46,5 mm se budou vyrábět levněji a lépe.
Takže tím trhákem bude to, že místo f/3.5-5.6 a místo těžkých f/4 či f/3.5-4.5 skel nastoupí f/2.8-4 s lepším poměrem výkon / (cena + váha). K tomu bleskové ostření vypiplané od dob Nikon 1 a nějaká ta f/1.8 pevná skla a bude to zajímavé. Ovšem bohužel nástup bude trvat tak 3 roky, než bude skel aspoň 20.
Já osobně ještě dlouho budu spokojen s DX zrcadlovkou a svými zoomy, ovšem tím jak jsem lehce koukal po doplnění FX + pevná skla, tak tohle bych v budoucnu kupoval jako mirrrorless, tam mně to dává smysl.
Tedy pokud z toho neudělají pouze luxus. DX zrcadlovka se zoomy a mirrorless FX s pevnými skly f/1.8 vypadá smysluplně pokud by se peníze zapařovaly. :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 12. 1. 2018 13:07

Clovek tady par dni neni... No budu delat, ze tu historii nevidim. Zaprve je to uz jedno a za druhy bych si na to cteni a mazani musel vzit dovolenou. Kazdopadne od ted zase klidek a osobni utoky a dalsi oblibena temata nad ramec diskuze jdou do kose. A je jedno, ze to byla reakce na 5 stranek starou krivdu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 1. 2018 14:20

Co mam v zime delat s babou v osmym mesici, aby z toho nebyly kretensky fotky z atelieru pred pomuchlanym pozadim?

-- 12. 1. 2018 14:32 --

Kdyz to ctu.. jak jsem pred 4 rokama vedel vsechno, kam to pujde, kde kdo bude delat nejaky chyby, ale ted to zacina byt uplne zamlzeny obor, asi jako trend galvanovny, co pokovuje umelohmotny lopatky pro turbiny dopravnich letadel. Jako chapu ze to delaji, ale vubec nevim co s tim.
Chapu, ze za piskem na doskocisti na stadionu bude nekdo sedet a bude mit neco co ma Kozak. Uplne jsem ale prestal chapat autobus lidi, co jedou na Orli hnizdo - kdo by si mel jako brat fotak a proc, respektive chapu ze si ho nekdo vezme, protoze si ho v roce 2015 koupil, ale uplne nechapu proc si to dnes nekdo koupi /na ty vejlety treba/ = nevim co si o tom mysli vyrobci, co to znamena, ze si muzu koupit m4/3 s sexy objektivem za 32 000 Kc.
Uz to dospelo nekam k manualnim hodinkam - kruci to je pekny, to si koupim. Ale ta racionalizace, to je problem, u hodinek je to sperk, fotak je vergl plnej elektroniky, tam se uvolnuji penize jinak.
Jinak UT/ST jsem byl s 20 kolegama a dodavatelem lyzovat, tri fotili z toho dva tak, ze linkovali galerii - poctiva prace, prurez dne, lidi, priroda, sport. Vsichni do jednoho mame doma vybaveni, vsichni tri fotili mobilama.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 1. 2018 14:35

:-D :-D :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 12. 1. 2018 16:12

Mel jsem ted na dva dny pujcenou Leicu (240tku) s 35/1.4, zdaleka me to nezaujalo tak, jak jsem doufal, ale stejne jsem se sel podivat na fotoskoda, co to stoji a na eshopu na me vyskoci kompakt Sony DSC RX1 RM2 za 119.000 Kc. Sem vubec netusil, ze neco takoveho sony zkousi. Jako 119t za FF kompakt s 35 /2 uz chce asi hodne velkeho nadsence :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod dadajax 12. 1. 2018 17:41

Kdyby to někoho zajímalo, ve Fujifoto.cz prodejně na Hybernské v Praze mají k vyzkoušení středoformát GFX 50S a na něm přes adaptér Canon 85mm f/1.2. Ostření vypadá více než použitelně, ta hloubka ostrosti je pak hodně luxusní. Tuhle sestavu si někdy budu muset půjčit a něco s tím cvaknout :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 12. 1. 2018 17:42

Teraz som zachytil že ricoh/pentax na tento rok plánuje FF kompakt so zakriveným čipom. Za 1800 krvavých petrodolárov. Uvidíme.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 1. 2018 18:41

FF kompakt nie je zla myslienka (staci sa pozriet, aky je malicky popri m43 s vymennym objektivom, ktory ma navyse vacsiu HO). Kedysi som Sony RX1R2 (R2D2) zvazoval, no ma este mensiu bateriu nez A7, takze najma kvoli nej som si ho nevybral. Cena mu klesa najmenej zo vsetkych Sony fotoaparatov, asi sa im velmi neoplati vyrabat...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 12. 1. 2018 20:11

Uvažoval jsem o té Leice, ale D850 se mi zda univerzálnější. Ani jeden mi ale nepřipadá jako ideál nebo něco, co bych musel za každou cenu koupit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 1. 2018 22:16

FF kompak s 35mm F1.4 je skvela myslenka, jenom asi ne od Sony za 120. Mozna za 42. Ono ale mozna staci, kdyz si to koupi 5609 japoncu a 350 saudskoarabu, petibaba do GB, FR, GE a do CZ poslou tri kusy na cumendu.
Jednou mi rikal kdysi nekdo z Olympusu, ze to ctyrkilo se jednou prodalo. U nas.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 12. 1. 2018 22:42

Radku a to je navic 35/2... Coz je super v kombinaci s vykonnosti kompaktu. Ale jak pises asi ne Sony za 120t .
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 1. 2018 22:54

Jedna z nejstrasnejsich veci na svete je mit doma na pude Olympus E-1 za rocni plat nebo Haase z roku 2009 za dva rocni platy.
Kdyz to srovnam s stribrnym kalamarem, zdobnou dykou z tricetilete valky nebo zlatymi hodinkami z roku 1898 :-(
Nechtel bych mit v roce 2025 doma Sony kompakt z roku 2017 co stal tolik, ze to bolelo jeste predloni.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 12. 1. 2018 23:33

No a hlavne budes rad, jestli to vubec bude fungovat, protoze je to porad jen spotrebni elektronika, i kdyz vyssi level. A nejvic mastve, kdyz to bide stale fungovat, ale uz nesezenes atyp baterku, co nikdo vzhledem k prodanym kusum uz nevyrabi...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 12. 1. 2018 23:37

Radek71 píše:Jedna z nejstrasnejsich veci na svete je mit doma na pude Olympus E-1 za rocni plat nebo Haase z roku 2009 za dva rocni platy.
Kdyz to srovnam s stribrnym kalamarem, zdobnou dykou z tricetilete valky nebo zlatymi hodinkami z roku 1898 :-(
Nechtel bych mit v roce 2025 doma Sony kompakt z roku 2017 co stal tolik, ze to bolelo jeste predloni.

A čo úžasný olympus E-10 za skoro kilečko. :D

Ale je pravdou že radšej mám dôstojnícky kordík finančnej správy. Tomu hodnota stále rastie.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků