Nový foťák do 9 tisíc (děti + video)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 10. 1. 2018 11:26

Stale jsem tady nevidel nejake fotky od Pavliny a Gance. Takze teorie plna pusa a zbytek?
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 10. 1. 2018 11:33

To je naivní čekat od trollů fotky :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 1. 2018 11:35

hoax píše:Tady si počtěte, je tam i hezká ukázka se stejnou HO. Takže si kupte mobily a můžem to tady zavřít.
http://www.clarkvision.com/articles/doe ... ze.matter/
Ganec: Koukám, že tvoje F-ko je pěkný sh*t, co to tam nacpali za čip? :)


Tieto články fakt nemajú význam, oni si to prekrútia podľa seba.
A to ešte to F-ko je pre G degradované prítomnosťou hľadáčika! :D (Inak dizajnovo podľa mňa jeden z najkrajších beznosorožcov vôbec!)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 1. 2018 11:45

hoax píše:To je naivní čekat od trollů fotky :)
To píšeš o sebe?
Lebo jediná fotku - o ktorej viem, že si priložil do diskusie ako argument - bola moja fotka pingpongistky :oops:

-- 10. 1. 2018 12:02 --

hoax píše:Koukám, že tvoje F-ko je pěkný sh*t, co to tam nacpali za čip? :)
to preto, lebo tam nemali najnovší firmware ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 10. 1. 2018 12:49

Ganec: Potrefená husa se ozvala :) Nesmíš sledovat jen jedno vlákno víš.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 10. 1. 2018 13:20

Už jsem konečně pochopil, co Ganec a PavlinaH chtějí říci:

POKUD:
- si vždy koupíš nejdražší tělo od Olympusu
- si vždy koupíš nejdražší objektivy od Olympusu
- pečlivě aktualizuješ firmware
- přenastavíš v menu před každou fotkou občerstvení a zesvětlení a režim hledáčku na míru příslušné scéně
- přenastavíš v menu režim autofokusu a velikost ostřícího bodu podle konkrétní scény a směru a rychlosti pohybu
- vybereš si správně detekci či nedetekci ksichtu, detekci či nedetekci scény
- podumáš nad tím, jestli vlastně chceš základní ISO nebo LOW ISO, aby tě nikdo nemohl nazvat škůdcem Olympusu
- nastavíš optimální HDR režim
- nastavíš HiRes shot a přibetonuješ foťák k zemi a přesvědčíš lidi, zvířata, ptáky a stroje, aby se nehýbaly, vítr aby nefoukal a mraky aby nepluly
- přenastavíš během slabé půlhodinky (když už máš praxi) v menu všechny možné vychytávky na míru konkrétní scéně
- zmenšíš si na polovinu ruce, aby ses nezbláznil z držení a ovládání
- vyzkoušíš 15 různých RAW konvertorů, abys našel ten, který tenhle snímek podle a zákeřně schválně nezkazí

... pak (možná) vyfotíš snímek, který svou kvalitou zahanbí levné APS-C zrcadlovky

... a následně se odplazíš zcela znaven zdechnout do houští a přestaneš fotografovat, protože tohle tě fakt nebaví.


:-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 10. 1. 2018 13:36

hoax píše:To je naivní čekat od trollů fotky :)

Tak Ganec uz minimalne reagoval na jine prispevky, ale fotka zadna, takze asi neni co. Prostor a cas mel.

Navic ta technicka debata nikam nevede a nema nadale smysl. Ganec a Pavlina maji svuj postoj, zbytek fora jiny, takze to muzou byt argumentace do nekonecna.

To, ze se nema porovnavat kvalita na stejne hloubce, ale ne na stejnem ISO, jak se to dela uz od jakziva, o tom si muzu myslet svoje a Pavline to ocividne nikdy nevysvetlite.

Zbytek nema smysl resit.
Naposledy upravil Devil007cz dne 10. 1. 2018 13:50, celkově upraveno 2
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 10. 1. 2018 13:38

Klasika tohoto fóra. Když už nejsou argumenty, tak než aby uznal, že nemá pravdu, raději zesměšňovat, urážet....
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 10. 1. 2018 13:51

Pavlino to neni o ragumentech, ale o tom, ze vetsina fora ma na tvoje a Gancove argumenty jisty nazor. Nebudu komentvat jaky.

Hod sem tady nejaky pekny cvak nebo to nejde? Opravdu se chchces radsi dohadovat do nekonecna?
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 10. 1. 2018 15:21

Pavline, tohle jsem kdysi psal Gancovi, když měl slabší chvilku, jak jsou na něj ostatní zlí...

Ganče, tak znovu, už jsem ti to v podobném provedení psal víckrát. Snažíš se situovat do role AUTORITY v oboru, kde je cílovým produktem FOTOGRAFIE. K tomu, abys byl autorita, potřebuješ mít TEORETICKÉ i PRAKTICKÉ zkušenosti z oboru a současně dodávat i odpovídající cílový produkt - FOTOGRAFIE. Pak jsi pro ostatní konzistentní, protože vidí, že svůj obor ovládáš jako celek.

Ty jsi bohužel nekonzistentní v tom, že meleš teorii a ještě navíc někdy hodně diskutabilně, ale nepamatuji se, že bys sem kdy dal fotografii, ze které by diskutujícím spadla čelist a obdivně by si šeptali "To sem dal Ganec". Jinými slovy, neovládáš svůj obor jako celek.

Už jsem ti to popisoval na příkladu s cyklistikou. Jsi v roli cyklisty, který sice zasvěceně diskutuje o vlivu tvaru šlapek na výkon, přenesený na řetěz, ale při vyjížďce nevyšlape kopec a navíc mezitím dvakrát spadne. Jak potom očekáváš, že tě ostatní budou brát vážně, když vidí, že svůj obor neovládáš jako celek?
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 10. 1. 2018 16:08

Jenže já vůbec necílím na to, abych byla uznávanou autoritou. Důvody proč zde příspívám jsem jasně uvedla.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 1. 2018 16:16

ForeignerOnEarth píše:Už jsem konečně pochopil, co Ganec a PavlinaH chtějí říci:

POKUD:
- si vždy koupíš nejdražší tělo od Olympusu
- si vždy koupíš nejdražší objektivy od Olympusu
To píše ten pravý:
- si to práve ty, ktorý mal vždy ten najdrahší APS-C Nikon
(v časoch D300, D7100 a D7200 nič drahšie Nikon v DX nevyrábal)
- no a z 5 najdrahších DX zoomov si 3 vlastnil
(2 z nich ešte stále máš)
;-]

No a pri preverovaní tvojich testov som zistil, že v nich aj ten najlacnejší širokáč mohol byť konkurenciaschopný:
ForeignerOnEarth píše:.. rozlišení 4200 pixelů delší strana (na což i těch 16 MPx Oly bohatě stačí). No a protože z mnoha tisíců snímků vím, jak se chová obrázek z DX foťáku, tak tady mě nepříjemně překvapilo jak už kresbu z té 9-18-ky nejde doostřit, protože se rozpadne do šumu.
To som ti už vysvetľoval: nepoužíval si ten objektív optimálne:
- už len nastavením ekvivalentnej HO ako mal tvoj Nikkor, by sa zlepšila kresba - teda aj možnosti doostrovania
(ale toto určite vieš, tak prečo si to vo svojom vyjadrení nespomenul?)
- ďalšie zlepšenie kresby by sa dalo dosiahnuť high-res shotom, ktorý mal už E-M5 II, ktorý si testoval a ktorý by sa ti určite neroztriasol ako si roztriasol high-res shot zo 45-ky

Asi takýto je rozdiel v ostrosti medzi nastavením ktoré použil FOE a ktoré sa s tým objektívom dalo dosiahnuť:
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 10. 1. 2018 17:11

antoninn píše:Pavline, tohle jsem kdysi psal Gancovi, když měl slabší chvilku, jak jsou na něj ostatní zlí...

Ganče, tak znovu, už jsem ti to v podobném provedení psal víckrát. Snažíš se situovat do role AUTORITY v oboru, kde je cílovým produktem FOTOGRAFIE. K tomu, abys byl autorita, potřebuješ mít TEORETICKÉ i PRAKTICKÉ zkušenosti z oboru a současně dodávat i odpovídající cílový produkt - FOTOGRAFIE. Pak jsi pro ostatní konzistentní, protože vidí, že svůj obor ovládáš jako celek.

Ty jsi bohužel nekonzistentní v tom, že meleš teorii a ještě navíc někdy hodně diskutabilně, ale nepamatuji se, že bys sem kdy dal fotografii, ze které by diskutujícím spadla čelist a obdivně by si šeptali "To sem dal Ganec". Jinými slovy, neovládáš svůj obor jako celek.

Už jsem ti to popisoval na příkladu s cyklistikou. Jsi v roli cyklisty, který sice zasvěceně diskutuje o vlivu tvaru šlapek na výkon, přenesený na řetěz, ale při vyjížďce nevyšlape kopec a navíc mezitím dvakrát spadne. Jak potom očekáváš, že tě ostatní budou brát vážně, když vidí, že svůj obor neovládáš jako celek?

Amen :D :tleskani
P.S.: ale dal sem tu legendarnu bezkynu. Z tej pada ludom sanka doteraz :mrgreen: 8-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod antoninn 10. 1. 2018 19:05

Pavlíne, a třeba tohle ti připadá jako relevantní, vážné a rozumné argumenty?

pak díky menším rozměrům má celkově CSC velkou výhodu při reportážním fotografování, že člověk může více splynout s ostatními a být méně nápadným, díky čemuž vznikají přirozenější snímky.

To jako pár centimetrů velikosti způsobí, že budu mít lepší fotky?

Proč celá řada z těch komerčních profesionálních fotografů, co používali DSLR přešli na MFT?

A co se týče těch komerčních profesionálních fotografů, ty máš nějakou statistiku, kolik jich jakože přešlo, abys tento argument podpořila?

Mě osobně tvoje a Gancovy argumenty někdy připadají jako prohlášení proroků církve Uctívačů grafu a ne jako logické argumenty fotografa.

Obrázek
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 1. 2018 19:21

Ono hlavne na street pokojne zozenies mensi fotak s vacsim snimacom nez je napriklad E-M1 II. Nehovoriac o G9 ktora aj je aj s mensim snimacom velka ako APS-C zrkadlovky. Opat, to je fakt,nie kritika. Ja osobne som fanusik podobnych tiel a GH5 je pre mna prvy mFT fotak ktory je mozne pouzit bez gripu :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků