Fotoaparát na focení módy do 12 tisíc

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 12. 2017 21:29

Upřímně, kdo ten setak používá? Skoro nikdo.
50 samozřejmě nevyfoti na široko interier.

Možná by bylo nejlepší, aby se přesně vyjádřil co hodlá fotit. "Módu" je dost široký pojem.

U bezrcadla máš výhodu, že jde fotit celkem jednoduše s manuálními skly, které bývají dost levné.

Pokud s tím hodlas i točit nějaké video tak zmíněný Nikon D600/D610 na to opravdu není. Nikon co se týče videa je na tom nejhůř. Tam ti lépe poslouží Canon 200D či Sony A6000.

Jde začít levně s nějakým 50 1.8 sklem a pak se posunout na 85mm či 135mm pokud jde o portrét/fashion.

FF není nutnost, stačí začít s APS-C snímačem a radši koupit fulframe skla. Ty pak můžeš později zúročit na fulframe těle případně. Taky se chce zamyslet jestli do toho opravdu budeš v budoucnu investovat více peněz.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 18. 12. 2017 22:59

Já myslím že fullframe by pro přechod z Iphonu nemusel stačit.
Středoformát by byl určitě jistější.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 12. 2017 23:40

Devil007cz píše:Pokud s tím hodlas i točit nějaké video tak zmíněný Nikon D600/D610 na to opravdu není. Nikon co se týče videa je na tom nejhůř. Tam ti lépe poslouží Canon 200D či Sony A6000.


Z ceho tenhle nazor vychazi? Jen kvuli AF?

Jinak znova pripominam:

"Hlavní prioritou by však byly zmíněné fotky na instagram."
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 19. 12. 2017 08:00

V každom prípade nemá zmysel pokračovať kým to tazatel neupresní.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 19. 12. 2017 08:56

Podle mě záleží hlavně na tom, co je tazatel ochoten dělat pro "lepší" fotky a co pro něj to "lepší" znamená. Nevím jestli je třeba ochoten slevit ze snadnosti a konektivity v případě telefonu. Pak je tu váha a skladnost čehokoliv většího než telefon. 50ka je dlouhá jako primární objektiv a stejně bude potřebovat něco širšího. Bude fotky fotky upravovat na pc a pak se zase nahrávat na insta nebo jen posílat do telefonu a upravovat je tam atd.? Aby nakonec neskončil zpátky u toho telefonu :) Jestli by nakonec nestačil nějaký Iphone nebo jiný s duálním foťákem. Případně Sony RX100 nebo nějaká fujina. Ale ten rozpočet stejně moc nedovolí. Každopádně před chvílí jsem vstal, tak mě nekamenujte :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 19. 12. 2017 09:13

Petr Luňák píše:
Devil007cz píše:Pokud s tím hodlas i točit nějaké video tak zmíněný Nikon D600/D610 na to opravdu není. Nikon co se týče videa je na tom nejhůř. Tam ti lépe poslouží Canon 200D či Sony A6000.


Z ceho tenhle nazor vychazi? Jen kvuli AF?

Jinak znova pripominam:

"Hlavní prioritou by však byly zmíněné fotky na instagram."


- Kvuli AF, ktere umi hodne hunt pri AF-C
- Jen 30 snimku pri full HD (takze prostor na pripadne zpomaleni zadny)
- Kodek s malym bitrate jen 24Mbit (Canon a Sony,ktery jsem uvedl umi i 50 snimku/Sony ma kodek i 50Mbit)

Ano, jeslti chce fotky opravdu je na instagram, tak mu staci Sony RX100 II/III. Ale porad se jeste nevyjadril, jeslti to primarne bude mit jen na instagram opravdu nebo s tim hodla delat do budoucna i neco vice.

Pokud si clovek kupuje zrcdalo/bezrcadlo, tak by mel premyslet co s tim hodla delat a jeslti hodla do toho dal investovat. Pokud ne, tak RX100 je asi nejlepsi volba, pripadne nejaky Oly/Panasonic se zakladni objektive. Pripadne Sony A5100 s vetsim snimacem, zakladnim objektivem, ktery se da momentalne na Fotolab koupit za 11990 i se setakem a ma tak stejne kvalitni video i fotky jako Sony A6000 a o neco lepsi nez Oly/Panasonic pri full hd. Navic vetsi moznost crops s 24 megapixelu nez z 16.

-- 19. 12. 2017 09:14 --

hoax píše:Podle mě záleží hlavně na tom, co je tazatel ochoten dělat pro "lepší" fotky a co pro něj to "lepší" znamená. Nevím jestli je třeba ochoten slevit ze snadnosti a konektivity v případě telefonu. Pak je tu váha a skladnost čehokoliv většího než telefon. 50ka je dlouhá jako primární objektiv a stejně bude potřebovat něco širšího. Bude fotky fotky upravovat na pc a pak se zase nahrávat na insta nebo jen posílat do telefonu a upravovat je tam atd.? Aby nakonec neskončil zpátky u toho telefonu :) Jestli by nakonec nestačil nějaký Iphone nebo jiný s duálním foťákem. Případně Sony RX100 nebo nějaká fujina. Ale ten rozpočet stejně moc nedovolí. Každopádně před chvílí jsem vstal, tak mě nekamenujte :)


Zcela souhlas.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 12. 2017 09:23

Jestli se chce posunout, tak foceni sirokym ohniskem s vysokou efektivni clonou, mu to nenabidne.
Vy, co mu radite RX100 nebo cokoliv se "setakem", v cem je podle vas vysledne foto lepsi nez z iphonu? :) Nezapomente, v jakem rozliseni se prohlizi fotky na Instagramu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 19. 12. 2017 09:49

Jestli to nakonec nebude o obligátním fotku dělá fotograf. Fotky z iphonu už jsou i na obálkách časopisů :) Ale pracuje se se světlem, je tam postproces atd.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 19. 12. 2017 09:57

Uz jsem to psal na prvni strane - nejlepsi look tech fotek za ten cash bude mit s puvodnim Canon 5D + jakakoliv 50ka k tomu (telo kolem 8-10k, k tomu nova 50/1.8 STM). A kdyby to nesedlo, zas tak moc neprodela protoze 5Dcko uz na cene stejne nepada. Videa dal tocit iPhonem a nic jineho neresit - proste fotit fajnym FF telem.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 12. 2017 10:07

Ja tazateli doporucuji jednoduchy test. At se necha jednou vyfotit ve stejnem outfitu mobilem/kompaktem/csc se setakem a podruhe FF se svetelnym objektivem 50-100mm. Obe fotky at pak hodi na Insta a sam uvidi, ktera z fotek bude slavit vetsi uspech. Ja uz ted vysledek dopredu znam :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 19. 12. 2017 10:18

PalmTungsten píše:Uz jsem to psal na prvni strane - nejlepsi look tech fotek za ten cash bude mit s puvodnim Canon 5D + jakakoliv 50ka k tomu (telo kolem 8-10k, k tomu nova 50/1.8 STM). A kdyby to nesedlo, zas tak moc neprodela protoze 5Dcko uz na cene stejne nepada. Videa dal tocit iPhonem a nic jineho neresit - proste fotit fajnym FF telem.


Vzdyt ten Canon 5D ma horsi obrazovy vystup nez nejake APS-C telo z poslednich par let.
A to nemluvim pouze o 13 megapixelech versus 20/24, kde muze udelat crop jak potrebuje. Na tech 13 uz z toho moc super crop neni. respektive je, ale pri dalsi ztrate obrazove kvality.

-- 19. 12. 2017 10:19 --

Petr Luňák píše:Ja tazateli doporucuji jednoduchy test. At se necha jednou vyfotit ve stejnem outfitu mobilem/kompaktem/csc se setakem a podruhe FF se svetelnym objektivem 50-100mm. Obe fotky at pak hodi na Insta a sam uvidi, ktera z fotek bude slavit vetsi uspech. Ja uz ted vysledek dopredu znam :)

Dobry napad ;)
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zipii 19. 12. 2017 12:37

Dobře tak ještě tedy pro ujasnění, tady je ilustrativní příklad toho, co bych si představoval: https://i.pinimg.com/originals/63/53/5c/63535ce09c2074a745b4c214c3cae162.jpg
Fotky se budou dávat především na instagram a případně také na web stránky, kde bude možnost fotku zobrazit i ve větším rozlišení.

Vidím to tedy na ten 50 mm objektiv a na focení dovolené nebo přátel pořídím nějaký další. Mým cílem není stát se profesionálním fotografem. Chci pouze posunout moji úroveň focení z úplného začátečníka na dejme tomu mírně pokročilého a dosáhnout podobného výsledku, jako na uvedené fotce. Samozřejmě chápu, že to není jen o foťáku ale také především o tom umět fotit. Je tedy reálné s něčím v cenové hladině okolo 15 tisíc dosáhnout takovýchto fotek?
Díky.
Zipii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 12. 2017 12:51

Takze vlastne doslo na moje slova :) Ta fotka je imho z FF prave se svetelnym objektivem.
Do 15tis. leda z druhe ruky. Canon 5D mark I, jeste lepe Nikon D700 a k tomu levnou padesatku f/1.8 - 1.4.
Moje rada zni, aby ses vykaslal na nejaky prechodny, univerzalni ci kompromisni reseni v podobe kompaktu. Nevidim jediny duvod, proc nejit rovnou do toho, co te dovede k vysledku, ktery sam chces. Foceni neni vyber motorky, kde hrozi, ze se na litru se 150hp zabijes v prvni zatacce nebo ze ji zahodis. Tady proste neni duvod drzet se mensich snimacu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 19. 12. 2017 13:16

Ja by som to doplnil aj o soft a znalosti spracovania fota v PC. Takto to väčšinou priamo z foťáku nevylezie, treba na tom aj popracovať následne...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 19. 12. 2017 13:52

Nevim 13/12 megapixelu versus APS-C s posledni doby s porovnatelnou kvalitou vystupu a 24 megapixely. Mnohem svobodnejsi volba orezu u 24 megapixelu atd. Ten fulframe ani nenatoci video poradne, naprilad oproti Canon Eos 200D ci Sony A6000.

A ano, takove fotky jsou o tom delat v Lightroom/Photoshop.
Urcite zacni s 50, ktera je klasicky portretni objektiv. Verze s F-stop 1.8 byvaji velice cenove dostupne.

Tady mas za 15 900, jako dobre telo, tak objektiv na cesty s prateli 16-50, tak v cene 50mm pevne ohnisko, ktere ma navic stabilizaci v objektivu coz nikdo u konkurentu nema.

https://www.megapixel.cz/sony-alpha-a60 ... -mm?v=2440
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků