Affinity Photo for Windows beta

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allydamm 6. 12. 2017 15:29

Nezkoušel již někdo aktivovat normální licenci a jen si aplikaci přiřadit do store? Automatické upgrady a sandbox by se mě celkem líbil.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 7. 12. 2017 08:49

Přemýšlím o koupi Affinity Photo, takže akce je zajímavá. Jen bych se chtěl zeptat co obnáší nákup přes windows store oproti normánímu nákupu přímo přes web Affinty? Nikdy jsem takhle ještě nic nekupoval. Nějaká omezení, nebo něco? Dostanu normálně instalační soubor s licenčním klíčem, nebo to jede všechno skrytě v systému?
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 8. 12. 2017 08:37

sesty zkušenost s nákupem přes WS taky ještě nemám, ale co píšou tady, tak instaluješ normálně z WS a klíč nedostaneš(nepotřebuješ) https://forum.affinity.serif.com/index.php?/topic/30048-how-do-we-get-affinity-store-windows-updates/&page=4
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 11. 12. 2017 12:42

díky za info a odkaz. počkám, affinity designer jsem kupoval taky přes web affinity, koupím tak i photo. Asi před 14 dni jsem se bavil s někým od nich a vypadá to, že by měla být nějaká akce kolem vánoc.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 13. 12. 2017 13:28

Tak jsem to mám přes WS a je to, jak jsem psal. Instalace bez klíče z WS. Jenom se mně to nedaří propojit s LR, abych mohl otevřít upravenou fotku v LR dále v Affinity. V předvolbách je možnost přidat další externí editor, ale nemůžu k němu najít cestu https://www.youtube.com/watch?v=PatN25_shs4
Touto cestou složku najdu, ale zase tam není žádný soubor ke spuštění aplikace. https://www.zive.cz/poradna/kam-se-ukla ... tanswers=1
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 13. 12. 2017 14:16

To je ta ochrana programů ze store. Většinou super, jen pro takovouhle meziaplikační spolupráci asi pěkně na houby.
Zkusil bych otevřít shell:AppsFolder, vytvořit zástupce a spustit přes něj.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 13. 12. 2017 15:18

Diky za tip, jenom nevim o cem je rec... :lol:
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 13. 12. 2017 15:37

Stisknout Win+r, napsat shell:AppsFolder, enter, z aplikací vybrat Affinity a pravým tlačítkem myši vybrat vytvořit zástupce, půjde na plochu kde bude přístupný.
Jde spíš o to jestli se v LR dá vybrat pouhý zástupce jako program pro editaci. Pak by se dalo hrát ještě s přidáním .exe do názvu nebo změnit přímo příponu... nemám teď možnost si s tím hrát.

Tohle bude omezení pro spoustu uživatelů, hodil bych to na support Afinity, oni jistě udělají něco pohodlnějšího.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 13. 12. 2017 16:03

Tak to bohuzel nejde, LR chce .exe a kdyz to zmenim na Vsechny soubory a vyberu zástupce, tak to napíše Affinity Photo - zástupce Katastrofální selhání. :-)

Zkusím asi radsi tu druhou moznost.
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rámek 13. 12. 2017 18:09

V adresáři kde je nainstalováno AffinityPhoto je soubor Photo.exe a tím se spouští Affinity.
Rámek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vocapmen 13. 12. 2017 18:50

To jsem nasel, ale je to jenom Textovy dokument.
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rámek 14. 12. 2017 14:04

.EXE soubor nemůže být textový soubor pokud jej někdo nepřejmenoval, nezměnil příponu. Ten spouštěcí soubor lze najít třeba pomocí fungujícího zástupce pro spuštění Affinity.
Pravým tlačítkam myši na ikonu zástupce, vybrat vlastnosti a ve vlastnostech je řádka Cíl.
V této řádce je uvedena celá cesta ke spouštěcímu souboru včetně názvu tohoto souboru i přípony.
No a obsah této řádky (celý, je možné, že část bude skryta) buď zkopírovat nebo přepsat do odpovídajícího místa v LR.
Ještě mně napadá, popisuji postup ve Win7. Je také možné, že Windowsy jsou nastaveny tak, aby některé soubory nezobrazovaly. To už je ale mimo foto.
Rámek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vocapmen 14. 12. 2017 15:19

vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 14. 12. 2017 16:24

Rámek píše:.
To je ten zázrak Windows 10. Store aplikace nejsou tak úplně běžně přístupné aplikace.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 14. 12. 2017 17:19

Tak to je docela šílenost, to se nedá koupit normální verze? Jo už to čtu nahoře :) Pak ale nechápu proč to vůbec kupovat přes store.
hoax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků