Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 10. 12. 2017 16:02

Já jo. Takže z našeho výzkumu můžeme vyvodit, že 50% fotografů dává své fotky na Flickr ;)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 12. 2017 16:07

Aj o Dudiskovi viem, že dal fotky na flickr

Teda na flickr odtiaľto dáva fotky:
- 100% zrkadlovkárov
- 0% bezzrkadlovkárov
;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 12. 2017 16:24

Takový rozdíly vznikají, když se liší charakteristika vlastníků. DSLR si lidé kupují na focení. Mirrorrless mají geekové na zapínání a vypínání fíčur. Čest výjimkám (Ganec jí není).
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 12. 2017 16:36

Naznačoval som skôr to, že MILC si ľudia kupujú hlavne kvôli súkromným fotkám, ktoré sa na verejný flickr zvyčajne nepostujú.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 12. 2017 17:34

Text, který jde až na dřeň problému DSLR vs EVIL
Rurální dobro / Masters Hammer

Medonosné louky, činorodý lid
krájí smažené brouky olizuje mačety břit.

V člunech s pevnými stěžni z nezkrotných tropických dřev
hlídá své teritorium svatyně i chlév.

Hledí zavřenýma očima v objetí zemité něhy
cítí kde je bažina a kde jsou pevné břehy.

Rurální dobro, hoří gháty a na nich předků černý hnáty
nic nesvítí, nejsou tu dráty jen lektvary, výluhy a maceráty.

Přimknul se kmen k hlíně havěť z lodyhy pije
čistá jak panna v klíně svastika s námi tu žije.

V míru před všemi věky přišla jsem se Sluncem
proto tam má ty fleky odtamtud vyvržena jsem.

Zavřeným okem teď hleď: prostor se rozpíná
milion světelných let měří už moje ramena.

Rurální dobro má tvář hrůzy zmalovanou jako *****
ještě že ji vidím rozmazaně – to zas ten sviňák durman.

Přijeli chlápkové z města přivezli plány a kolíky
tudy prej povede cesta a támhle nový podniky.

Na kopci starej šaman spí čarovnou mocí pomůže nám
z poustevny vysoko nad roklí volá: „děcka, už na tom dělám!“

Ze křoví vyletí tygr a kobra ochránci rurálního dobra
zabíjí rychle, už hoří gháty a na nich cizinců špinavý hnáty.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... -7D_pg9rIA
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 12. 2017 18:39

Ganec píše:Kto vlastne dáva fotky na flickr?
Lebo ja nie (rozposielam ich ostatným cez Gancovky, uschovnu, ulozisko, dropbox, OneDrive .. alebo postujem na facebook)


Kto vlastne fajci? Lebo ja nie.
Kto vlastne pije pivo? Lebo ja nie.
Kto je vlastne zenaty? Lebo ja nie...

:oboze :roll:
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 12. 2017 19:12

Toto vlastne k Gancovi ladi. Znate lidi, co stoji nad polickou na zemi v kuchni ve zmeti strepu a slozite dokazuji, ze ta policka nemuze spadnout, protoze jeji ukotveni to znemoznuje.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 12. 2017 19:25

Radku, znám z kapely. Tadle struna nikdy nepraská! Karle, ale minule na koncertě ti praskla, tak si to přiznej. Ne nepraská! Nes..r na fesťku ti taky rochla, máš náhradní kajtru, tak si ji voz. Nevozím, to je šestka a já hraju na sedmičku. Do háje, tak si ji hodíš do barytonu a na dohrání to stačí. Nestačí, ta struna nikdy nepraská!!!
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 10. 12. 2017 20:07

Já znám jednu, ta se jmenuje Necnon Mortuss a tam se hraje zásadně na kotevní lana, hustokrutě subgrindkórově podladěná. Protože protoč!
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 10. 12. 2017 20:12

Taky jsem měl kdysi v práci kolegu, který když se objevila jedna zvláštní chyba v aplikaci, tak po prostudování kódu prohlásil že k té chybě nemůže dojít. A na otázku jaktože k ni teda došlo se vždycky zacyklil a ještě hlasitěji prohlašoval, že k ni dojít nemůže.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 12. 2017 20:22

MT, to je věc zaměření kapely, něketré to umí a některé ...Sedmičku mám je jednu, na osmičku to sice herně dám, to není problém, ale zvuk už se mi z toho moc nelíbí. V podstatě je pak jedno co se na spodek drhne a ono se to nějak skoulí do koule. Basa musí být prostě poznat, a to už ty Osmičky a devítky nějak moc neumí podle mých představ. JInak takdy hraju na poměrně tlustá lana. Na šestkách používám hybrid sady Rotosound Extrem dark Zone. Na basech prostě lana miluju a navíc čím silnější, tím rychleji mi to hraje, dobrý attack, přesná odezva co víc si přát.
http://www.schecterguitars.com/guitars/ ... c-9-detail
Na podium je to príma machrovinka, ale tím to tak nějak hasne.
Jinak pro nahrávku tohohle songu jsem si pujčil osmičku, takže ho mám ve dvou verzích. https://soundcloud.com/grimsvotn7/raid-8
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 12. 2017 22:57

Radek71 píše:Znate lidi, co stoji nad polickou na zemi v kuchni ve zmeti strepu a slozite dokazuji, ze ta policka nemuze spadnout, protoze jeji ukotveni to znemoznuje.
Len tu na fóre .. napríklad keď mi niekto vypisuje, že nefotím .. alebo že neviem niečo, čo som akurát napísal :oops:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 12. 2017 06:54

Ganec píše:
Radek71 píše:Znate lidi, co stoji nad polickou na zemi v kuchni ve zmeti strepu a slozite dokazuji, ze ta policka nemuze spadnout, protoze jeji ukotveni to znemoznuje.
Len tu na fóre .. napríklad keď mi niekto vypisuje, že nefotím .. alebo že neviem niečo, čo som akurát napísal :oops:

Tak to jsou uplne presne ty priklady, co na to sednou 1:1.

-- 11. 12. 2017 07:04 --

Fotil jsem zakazku - rande v osmym mesici tehotenstvi, jsem spokojenej s lokaci a hlavne vyslo pocasi, fotil jsem rano od osmi venku, slunko nizko, paradni svetlo. Min spokojenej s choreografii, pulku toho museli vymyslet oni (protoze mne v tomto veku prijde rande jako blbost, ani v 20ti jsem se moc klasicky nenarandil, takze kdyz si vduchu myslite, ze by bylo lepsi, kdyby sli na michany vajicka do bufetu, tak tam moc napadu nedate), ale hlavne mam vyznamny problem s ostrosti u 85mm F1,2, kdy na celou diru to foti normalne portrety, tedy 3m distanc, ale v pripade, ze jsem 15m daleko, tak se to chova fakt divne, vecer to napostuju. Bota je jakoby ostra a v pasmu ostrosti by mela byt cela postava, ale neni, chova se jako kdyby byla 3m za (ostrost, divny kontury apod). Prijde mi to, jako kdyby to delalo jenom na casy jako 1/8000, ale to je snad blbost.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 12. 2017 08:38

No, mrknem sem po chvíľke a čumím na drát! Petrlík sem vlezie raz za pol roka ale potom to stojí za to.
Inak Ganec mal študovať právo. Tam vyučujú logiku takým spôsobom že by mu to sadlo! Bežné bolo zadanie na A4, ktoré začínalo konštatáciou že dom je červený, a "logický" vývod na záver bol: pretože dom je červený, je pes zelený s oranžovými pruhmi... 8-)

Inak po prvý krát je Radkov komentár mimo mňa. 85/1,2 nemám a hádam že ani nikdy mať nebudem... :(
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 12. 2017 09:04

Kdyby jsi byl Ganec, tak by jsi se nezalamoval ze nemas, ale poradil by jsi. Mimochodem, v jednu chvili jsem ty novomanzele vzal na vyhlidku a postavil je proti slunku s poznamkou "tento objektiv je spicka na protisvetlo", pricemz jsem si predstavoval asi tak 5 propagacnich fotek CANONu, 2 fotky od Kozaka a asi 2 ode mne, tedy krasny zavoj v oranzove barve. Misto toho jsem mel kurevskou fotku v bloomingem, takze kdyz to chteli videt, tak jsem rekl, ze je mi spatne a ze si na chvilku lehnu na lavicku.
Mozna kdybych si koupil poradne CSC, kde bych na displeji sledoval vsechno podstatne a zaostril prstem, tak se to nemuselo stat. Na druhou stranu, chteli 10 fotek pro teticky a mam z 130 fotek asi 20, ktery podepisu.
Horsi je, ze extra sportovec co najezdi rocne 10 000 km na kole, vyleze na vsechny 6 tisicovky na svete a slani vsechny jeskyne a ma 3 brady jako Zeman. Coz ho teda radne ***** a okamzite po predani fotek doma zjistoval, jestli ma fakt 3 brady. Tak jsem mu rekl, ze je mu 45 let a ze mel mit prvni decko v 25, a pak by tri brady nemel.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků