Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PavlinaH 7. 12. 2017 15:59

Jak Imaging, dříve slrgear provádí testy:

http://www.slrgear.com/articles/howwete ... etest.html
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 12. 2017 16:20

"Nebudeme to znovu vytahovat ohledně G80, protože to nikam nevede."

Takze Pavlina si to pro sebe take jiz uzavrela a to, ze Lumix dela tmavsi fotky nez Nikon je odted tabu :D
Co se tyce skupiny lidi, bezne mivam v HO i 50 ruzne rozmistenych lidi v HO pri f2.8. Nejaky dalsi argument v rukavu mas?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 12. 2017 17:25

Pavlína

Luňák má pravdu vždycky
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod PavlinaH 7. 12. 2017 18:06

Já vím, on má vždycky ,,svou pravdu". :-) Tak hlavně, že nám doložil fotku na f 1,4.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 12. 2017 18:38

No,myslim, ze PL na fore ma fotiek az-az. Ovsem od teba Pavlin zatial 0, ale kecov mas ako koza bobkov !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod PavlinaH 7. 12. 2017 18:41

Typické pro některé uživatele. Dojdou argumenty, nastupují urážky.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 12. 2017 18:43

Argumenty ? To hovori ta/to co pozaduje fotku od PL, zatial co na teba bola uz x krat poziadavka na dolozenie fotkou (svojou), namiesto toho len same kecy a kecy.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 12. 2017 23:42

F/2.8, vsichni v sale ostri, ale podle logiky Pavliny by melo byt spravne zacloneno na f/5.6, aby to bylo fer vuci MFT a hlavne kazdy, kdo foti s FF, touzi mit HO ala MFT, koneckoncu proto si lidi FF kupuji, aby pak simulovali MFT :D :D
Obrázek
Dale f/1.8 a zase podvod a neferovost vuci MFT! :D
Obrázek
A zase nezacloneno, jak podle! Zase 1.8, zase vsichni ostri, ale pozor, fotograf si je seradil a to se nepocita! :D
Obrázek

Tak sup Pavlino, si na rade.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 8. 12. 2017 08:04

Já blbě vidím, ale taky bych řekla, že tam nějakou HO mám https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 6552444538 ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 12. 2017 09:52

Odkaz na neverejny obsah? Jako vazne? Skoda, chtel jsem videt co znamena "mit nejakou HO".
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 8. 12. 2017 10:16

Luňáku, už vážně nevím, co si o tobě mám myslet. Řeč byla o f 1,4 a s roztroušenými lidmi, tak jak to jasně píšu.

PavlinaH píše:Luňáku, abychom se pochopili, nemluvím o tom, když si lidi seřadíš v jedné rovné řadě, ale o běžných každodenních situacích. Tzn. když fotíš skotačící děti, přátelé a rodinu, či reportáže, aniž bys musel všechny aranžovat tak, abys je měl na f 1 ,4 všechny v HO. Klidně tady dej fotku s exifem, kde nejsou osoby u sebe, ale roztroušení. Na f 1,4 v takových případech nemáš šanci mít vše v HO.

Petr Luňák píše:" Asi opravdu skvela budes, kdyz ani neumis vyfotit skupinu lidi na nizke clonove cislo tak, aby byli vsichni v HO, zatimco Lunak, ktery tomu podle tebe nerozumi, to zvladne i na 1.4 na FF :D


Na f 1,4? A kde máš ty fotky na tuto clonu, tak jak jsem psala a s exifem?
Dals fotku na f 1,8 a lidi seřazené do slabého půlkruhu, protože jinak by v HO nebyli. Ale to jsem po tobě nechtěla.

Jasně víš o čem je řeč. Místo, abys uznal, že mám pravdu, tak nás tady trapně a ,,nenápadně“ přesvědčuješ o tom, co je známo. Každý, kdo má trochu zkušenosti ví, že v HO na f 1,4 roztroušené lidi v interiéru či při focení zblízka mít nebudeš. Mluvím jasně o běžných každodenních situacích (ne o tom, když fotíš lidi z velké dálky), kdy fotíš v interiéru skotačící děti, rodinu, přátele a chceš mít vše v HO, tak určitě to nikdo nedá na f 1,4. Místo abys uznal, že mám pravdu, tak tu budeš očividně raději předvádět takový teátr. To je přesně to ohýbaní ke svému obrazu, jak o tom píšeš.
A ještě zpět k G80, abys netvrdil, že jsem to zahrála do autu. Tady je porovnání s novější D3400, jaké jsem tu už dávala. Panas G85 (totožný snímač s G80) rozhodně nemá tmavší snímek:

https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 7718474675
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 8. 12. 2017 10:40

Aha, sry, to mě nenapadlo, já ksichtoknihu moc nepoužívám. Tak veřejný odkaz: https://www.facebook.com/mestoboskovice ... =3&theater
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 12. 2017 10:47

PavlinaH píše:Luňáku, už vážně nevím, co si o tobě mám myslet. Řeč byla o f 1,4 a s roztroušenými lidmi, tak jak to jasně píšu.
DNFTT

Kašli naňho .. sme v diskusii "Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy"
- teda všetky kecy o HO (a súvisiace ukážky z APS/C alebo FF), alebo o šume Panasonicu G80 a Nikonoch
=> sú offtopic a nemajú tu čo robiť

-- 8. 12. 2017 10:54 --

Alebo máš pocit, že to má zmysel?
- že tu landov, Luňák, Roman Skamene alebo Fidko dali nejaký tip vhodný pre bezzrkadlovky Olympus?
- alebo že opisovali nejaké zaujímavé skúsenosti s nimi, ktoré by sa mali nejaký prínos pre ostatných?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 8. 12. 2017 11:00

Ako vieš, že nedali? Máš ich na ignor liste, nie? Takže netušíš, čo tu píšu. Alebo nie?
A stále ma teší, že Ti ležím v žalúdku... :D

Jo a mimochodom, ten link na kolegu, so skúsenosťami o akých sa nám ani nesníva, je kde?
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 12. 2017 11:29

PavlinaH píše:Luňáku, už vážně nevím, co si o tobě mám myslet. Řeč byla o f 1,4 a s roztroušenými lidmi, tak jak to jasně píšu.

PavlinaH píše:Luňáku, abychom se pochopili, nemluvím o tom, když si lidi seřadíš v jedné rovné řadě, ale o běžných každodenních situacích. Tzn. když fotíš skotačící děti, přátelé a rodinu, či reportáže, aniž bys musel všechny aranžovat tak, abys je měl na f 1 ,4 všechny v HO. Klidně tady dej fotku s exifem, kde nejsou osoby u sebe, ale roztroušení. Na f 1,4 v takových případech nemáš šanci mít vše v HO.

Petr Luňák píše:" Asi opravdu skvela budes, kdyz ani neumis vyfotit skupinu lidi na nizke clonove cislo tak, aby byli vsichni v HO, zatimco Lunak, ktery tomu podle tebe nerozumi, to zvladne i na 1.4 na FF :D


Na f 1,4? A kde máš ty fotky na tuto clonu, tak jak jsem psala a s exifem?
Dals fotku na f 1,8 a lidi seřazené do slabého půlkruhu, protože jinak by v HO nebyli. Ale to jsem po tobě nechtěla.

Jasně víš o čem je řeč. Místo, abys uznal, že mám pravdu, tak nás tady trapně a ,,nenápadně“ přesvědčuješ o tom, co je známo. Každý, kdo má trochu zkušenosti ví, že v HO na f 1,4 roztroušené lidi v interiéru či při focení zblízka mít nebudeš. Mluvím jasně o běžných každodenních situacích (ne o tom, když fotíš lidi z velké dálky), kdy fotíš v interiéru skotačící děti, rodinu, přátele a chceš mít vše v HO, tak určitě to nikdo nedá na f 1,4. Místo abys uznal, že mám pravdu, tak tu budeš očividně raději předvádět takový teátr. To je přesně to ohýbaní ke svému obrazu, jak o tom píšeš.
A ještě zpět k G80, abys netvrdil, že jsem to zahrála do autu. Tady je porovnání s novější D3400, jaké jsem tu už dávala. Panas G85 (totožný snímač s G80) rozhodně nemá tmavší snímek:

https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 7718474675


Tak to ja zase vim presne, co si o tobe mam myslet. Minimalne co se tyce fotografickych znalosti a predevsim umu. Fotka opet nikde samozrejme. Na co exif? Myslis si, ze podvadim a ty vlozene fotky jsou focene na clonu vyssi? To by si preci poznala.
Ludi v celem sale nejsou dostatecne roztrouseni? :D Jakej pulkruh, co to meles? Tys mela z geometrie za 5, priznej se :D
A 1.8 na FF ti neni dost dobra? Vsak to je clona, kterou je na MFT u sirokace nemas, tak bud za to rada, ze jsem na tebe jeste tak hodnej.
A co je to zblizka? Metr, pul metru, 10cm? Sledujes jak se v tom topis, jak zacinas dovysvetlovavat ala Ganec, protoze si vypustila blabol bez rozmysleni a ted se z toho snazis po Gancovsku vykecat? Ubohost prvni tridy a jak rikam jemu, tak rikam i tobe: dobre ti tak, nemas se cpat do neceho, comu rozumis jako koza petrzeli.
PS: ja jsem psal, ze G80 podexponovava vuci D3200, je to zde dolozene fotkami. Proc sem tahas jiny fotak, tot otazka. Navic opet to idiotske porovnani na odlisnych citlivostech.

Mimochodem, ja fakt nechci mit vsechny lidi v mistnosti ostry, jak tu nadhazujes jako vytouzeny efekt asi kazdeho fotografa. Ja chci presny opak, ja chci vypichnout pouzy ty, kteri me zajimaji a na ktere chci oko divaka upozornit. Zacinam chapat, proc mas problem ukazat jedinou vlastni fotku, kdyz sleduji verbalni projevy tveho "estetickeho fotografickeho citeni".
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků