Hodnoceni fotografii v galerii

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chel 7. 12. 2017 16:20

nazor a nazor .. mam rad forum ;)

-- 7. 12. 2017 16:32 --

Byl jsem dokonce Anarki3 napadnut ze do galerie vkladam cizi fotky :D
Obrázek
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 12. 2017 16:51

Mimochodem, Salvator Dalí byl taky pěkně nafoukanej, ale on fakt uměl. A na to, abych to dokázal posoudit, nemusím umět malovat jako on. ;-)
Netvrdím, že neumíš. Ale spíš jako řemeslník, ne jako Dalí.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 12. 2017 16:59

Náhodou pánové, konečne zas diskusia o fotografovaní a nie len o tom koľko cvakov za sekundu a pri akom iso a jaký olympus...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 7. 12. 2017 16:59

Mas celkem silne nazory na to ze jsi jeste neukazal jestli vubec vis o zpracovani cb a barevnych fotek atd ... a kdyz te nekdo konfrontuje zacnes skakat jako zaba, aby jsi tomu uskocil. Neuskocis .. spisovateli.
Zatim jsi nadhodil jen neco o slozitosti cb zpracovani ale nic jsi neukazal. Ani cizi priklad. Ja to muzu ukazat a vim o cem mluvim protoze mi Cb fotky pripadaji ve srovnani s barvou tak snadne.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 7. 12. 2017 16:59

Ta honba za validací (lajky a digitální uznání) a pseudosoutěživost hraničí u některých evidentně s nemocí.
Každopádně ta chelova kritika je podobně podivná. Jak kdyby kuchař z Alcronu chodil po vesnických putykách na utopence a rozhazoval tam rukama jaký že sra.čky tam podávají. Tygr neloví mouchy!
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 7. 12. 2017 17:16

chel píše:Zatim jsi nadhodil jen neco o slozitosti cb zpracovani ale nic jsi neukazal. Ani cizi priklad. Ja to muzu ukazat a vim o cem mluvim protoze mi Cb fotky pripadaji ve srovnani s barvou tak snadne.


No tak to ukaž, jak to máš s tou složitostí úprav, že barevné fotky děláš 20-60 min a ČB do 5-10 min. Já jsem svůj postup ve zkratce popsal. Kdoví co děláš při úpravách za vylomeniny :)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 12. 2017 17:16

chel, nech toho, vyvolal's ve mně scénku, kdy se na atletickém kolbišti skokan do dálky posmívá druhému, že on sám doskočí skoro pět merů, zatím co ten druhý přes tu laťku sotva ubohé dva.... ;-)
Dělej si co umíš a ne@er se do druhých. A pokud se někdo naváží do tebe, tak jak je to s tou krávou.... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 7. 12. 2017 17:21

Flor.cz píše:
chel píše:Zatim jsi nadhodil jen neco o slozitosti cb zpracovani ale nic jsi neukazal. Ani cizi priklad. Ja to muzu ukazat a vim o cem mluvim protoze mi Cb fotky pripadaji ve srovnani s barvou tak snadne.


No tak to ukaž, jak to máš s tou složitostí úprav, že barevné fotky děláš 20-60 min a ČB do 5-10 min. Já jsem svůj postup ve zkratce popsal. Kdoví co děláš při úpravách za vylomeniny :)

Myslim ze jsem to tu uz taky psal ..
1) Barevna retus: Pokud mam neco ve scene co barevne rozladuje fotku tak to prebarvim ;) U cb fotky to neresim tam to ma jen svetlost. Nemluve o tom ze se mi diky te barevnosti v cb velmi snadno ta svetlost upravuje.
2) Scenova retus: Resim barevnost pozadi a hlavniho objektu. To tak ze si vymaskuju hlavni objekt a v pozadi menim barevnou teplotu. Tohle u CB vubec nemusim resit.
3) Celkove barevne podani fotky. Zmena tonality cele fotky
Postupne ty tri kroky
U CB se tohle vubec neresi :D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 7. 12. 2017 17:24

Já bych ČB nechal být. Chel nikdy nepochopí, že méně je někdy více. Stačí vzpomenou na volejbastku, která musela mít bleskem nasvícené i dveře od hajzlu, aby to bylo echt. A používát míň než 6 blesků je lamáctví. V tohle asi poprvé v životě souhlasím s Puntíkem. Nechť se věnuje tomu v čem je dobrý a zbytek nechá ostatním.

Jinak kvituji snahu rozbít ty kamaráčofty na galerii. Zrovna Vlastík, který má plnou hubu keců ke každé fotce pak napíše k fotce, kde je půlka jen přepálená bilá - pěkná mlhovka. No mě by vynesli v tu chvíli.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 7. 12. 2017 17:24

u cb se resi jen svetlosti ale to u barevne delam taky akorat jsem omezeny na to ze pokud bhybu svetelnosti moc pohnou se mi barvy, takze tam muzu jen trosku, popr zmenou rawu na nekolikrat a pouzivani ruzne zbarvenych vrstev.
Jak rikam CB je tak snadne a barvy jsou horsi. CB je pozustatek kinofilmu a kastruje fotky ;)

-- 7. 12. 2017 17:27 --

Mikeczcz píše:Já bych ČB nechal být. Chel nikdy nepochopí, že méně je někdy více. Stačí vzpomenou na volejbastku, která musela mít bleskem nasvícené i dveře od hajzlu, aby to bylo echt. A používát míň než 6 blesků je lamáctví. V tohle asi poprvé v životě souhlasím s Puntíkem. Nechť se věnuje tomu v čem je dobrý a zbytek nechá ostatním.
Jako ja nerikam ze to lidi nemaji jinak, ale rikam jen svuj nazor vas muze byt jiny ;)
A moje volejbalistka byla snad prvni fotka na muj FF a nechapu co ti vadi na pouziti blesku? Fotili jsme za plne tmy a pouzil jsme jen 4 blesky .. vice jsem tehdy nemel, jinak bych pouzil vice na nasvetleni pozadi.
Naposledy upravil chel dne 7. 12. 2017 17:29, celkově upraveno 1
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anarki3 7. 12. 2017 17:27

chel píše:Byl jsem dokonce Anarki3 napadnut ze do galerie vkladam cizi fotky :D


A je to tu :lol: gancovina jako vyšitá :D možno ho v tomto prekrúcani predbehneš :tleskani
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 7. 12. 2017 17:32

Anarki3 píše:
chel píše:Byl jsem dokonce Anarki3 napadnut ze do galerie vkladam cizi fotky :D


A je to tu :lol: gancovina jako vyšitá :D možno ho v tomto prekrúcani predbehneš :tleskani

"keď sam si napísal že ti o body nejde a sa tu len bavíš a vkladaš kade tade cudzie fotky"
citace komentare pod mou fotkou.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 7. 12. 2017 17:56

Chele, já proti té fotce v principu nic nemám. Jen říkám, že vzhledem k tomu jak fotíš, tak zřejmě nepochopíš, že absence barvy není vždy jen kastrace.

Je to zásadní nepochopení podstaty. To, že si to někteří berou jako berličku je pravda, ale nepopírá to smysl celého konceptu.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 7. 12. 2017 18:03

No nekteri maji nazor ze cb je leckdy slozitejsi :D Neni a nikdy nebude.
Ja jen rikam svuj nazor ze cb fotka kastruje tu skalu moznosti do pohrebniho looku ;)

-- 7. 12. 2017 18:08 --

ondrasheq píše:Ta honba za validací (lajky a digitální uznání) a pseudosoutěživost hraničí u některých evidentně s nemocí.
Každopádně ta chelova kritika je podobně podivná. Jak kdyby kuchař z Alcronu chodil po vesnických putykách na utopence a rozhazoval tam rukama jaký že sra.čky tam podávají. Tygr neloví mouchy!

Je hezke ze mas o me takove mineni ale rozdil mezi amaterem a profikem se s dnesni dobou smazava s dostupnou technikou. Vidim co rusaci delaji za fotky se stejnym fotakem a objektivem a ja to nejsem schopny udelat a to me tlaci dal. No a pak vidim lidi kteri foti o 10 let dele nez ja a potlapkavaji se po ramenou mezi sebou jak jsou dobri a pritom je to podprumerne me tlaci k tomu jim to rict ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jokr7 7. 12. 2017 18:19

chel : jak napsal JJ, Vy ten postproces máte /snažíte se mít/ pod "kontrolou", s tím by se do jisté míry dalo souhlasit. Jen z mého pohledu Vy ty fotografie vlastně "znásilňujete" jen a jen za účelem pěkného OBRAZU, nedosáhnete NIKDY nic víc. Dejme tomu, že by se Vám podařila fotografie s dobrým obsahem-myšlenkou, vtipem a Vy by jste na ní aplikoval svůj přístup, nemyslím, že by jí to pomohlo. Vy se to ale snažíte aplikovat šmahem na vše. Omlouvám se, že jsem vstoupil bez zaklepání.
jokr7
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků