První informace o Nikonu D850

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PatrikJech 15. 11. 2017 20:54

Rozumím rozdílným preferencím, ale v porovnání se záložní D610+grip je ta vetší hmotnost D850 zanedbatelná. Mimochodem, docela mě zajímá, jak bude našláplý nástupce D850.
PatrikJech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 11. 2017 21:24

Já to chápu, pokud je člověk zvyklý na tělo s gripem, není co řešit, u mne je to opačně. Kolikrát s sebou tahám výbavu i celý den, mám nějaké zdravotní komplikace se zády, tak držím hmotnost výbavy v rozsahu 3-6 kg.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ondrasheq 16. 11. 2017 10:00

A nebýt komplikací se zády, tak je to kolik? :D

Obrázek
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 16. 11. 2017 10:21

OK tak pokud je to takhle, tak to chápu.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikJech 16. 11. 2017 12:14

Tyto Fuji reklamy pro hlupáky mě vždycky pobaví:) Kdyby to byla reklama na iPhone, tak další fotka bude s mobilem. Váha je některých situacích velmi důležitý parametr.
Je fakt, že v tom určitá pravda je. Dneska musí být všechno instantní, univerzální, pro hlupáky. Každý chce dělat všechno:) A společnosti na tom benefitují. "Můžete mít profesionální fotky bez námahy a umu" Foťák vám ukáže, přesně jak bude fotka vypadat už v hledáčku atp. Ale to už jsem trochu odbočil:)

Bobužel i bohudík, pro pořádné focení je potřeba trochu víc. Když potřebuji externí záblesky, stativ, filtry, odrazky, difuzory, různé monofokály atp. Tak to potřebuji bez ohledu na značku a velikost fotoaparátu. Ten frajer na konci toho hezkého obrázku může při pořádném focení tak fotit zákulisní fotky a vařit kafe.
PatrikJech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 11. 2017 18:00

Ten frajer zcela vpravo má jeden foťák a jeden objektiv. Klidně by mohl mít základní APS-C DSLR v setu a byl by na tom podobně. Jestli je časová osa myšlena intuitivně, šipka času ukazuje vpravo, pak obrázek ve skutečnosti zobrazuje degeneraci profesionála v amatérského diletanta. I degenerace je evoluční změna, když je selekčně výhodná.

Nicméně, mám malou výbavu s FX Nikonem a malou s Fuji X. Reálně je Fuji výbava za všech okolností lehčí a skladnější, což ale není nic k údivu, když má 45% snímač a nižší obrazovou kvalitu. Ale když chci jít nalehko, jsem rád, že Fuji mám, a stěžovat si na horší obrázky mě ani nenapadne. Hlavně se nedopouštět přímého srovnávání.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 16. 11. 2017 18:59

Začal jsem zcela vpravo a momentálně jsem ten uprostřed. Díky Fuji!
Obrázek je návnada a past pro nové potencionální kupce či lidi co přechází z jiného systému s úmyslem ulehčit si to. Kdepak. Zcela vlevo skončí většina z nich. A je fuk, jestli s DSLR nebo s CSC.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 12. 2017 14:47

Test rychlosti zapisu na karty: https://alikgriffin.com/best-memory-cards-nikon-d850/
Nikon D850 nedokaze vyuzivat rychlost XQD a UHS-II kariet tak dobre, ako D5/D500, skoda.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 13. 12. 2017 18:13

Bohužel.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod vegan 11. 1. 2018 23:43

Zdravim majtele D850, mám dotaz, jsem blbej nebo oproti D810 nejde na druhy zadní roler v režimu A tedy priorita výběru clony strčit výběr ISO bez nutnosti namáčknutí jakéhokoli dalšího tlačítka, tedy tzv rychlý výběr ISO ?

Díky
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod El Vigo 2. 2. 2018 03:28

tFujifilm ten fakt vali, super,snad bude FF
El Vigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CesnaPilot 7. 2. 2018 07:18

Ondrej Bobek píše:Test rychlosti zapisu na karty: https://alikgriffin.com/best-memory-cards-nikon-d850/
Nikon D850 nedokaze vyuzivat rychlost XQD a UHS-II kariet tak dobre, ako D5/D500, skoda.



Jsi si tím jistý? Upřímně, že to nedává smysl, D500 je vstupní úroveň ve srovnání s D850. Vy jste si přečetli tuto 60denní recenzi D850 https://www.photographytalk.com/photogr ... nt-to-miss


Když mluvíme o paměťových kartách, je zde dobré video na paměťové kartě D850 a XQD https://www.youtube.com/watch?v=2R3HyrpjPwA
CesnaPilot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 7. 2. 2018 14:15

D500 je vstupní úroveň ve srovnání s D850


vstupna uroven v com ?
landov
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků