Novinky od Panasonicu (G9 + 200/2,8)

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod JakubPetrlik 14. 11. 2017 18:57

hoax: pro ten taneční soubor vřele doporučuji střídat časy od 1/10 sekundy do 1/100 sekundy plus nejmodernější Olympus stabilizaci. Budete překvapen jak skvěle to vyjde.
V sérii budou zcela ostré fotky plus fotky s ostrými těly a především obličeji tanečníků a esteticky roztočenými sukněmi. Vy zrcadlovkáři se mylně domníváte, že stabilizace snímače Olympus systému se orientuje pouze podle gyroskopu jako v zrcadlovkách CaNikon.
Olympus není totéž jako ti vaši dynosauři z minulého století.
Olympus bere v úvahu jak pohyb v 5 osách fotoaparátu, tak ale současně zohledňuje i to, na co zaostřuje -
ideálně pohyb obličeje, na který zaostřuje. Proto fotky nejlépe vyjdou na automatiku kdy Olympus detekuje obličej tanečníka a zaostří na něj a současně podle pohybu obličeje v obraze provádí i stabilizaci snímače na tento obličej. Tedy souhrnnou stabilizaci jak pohybu ruky fotografa, tak obličeje, na který ostří. Proto budou ty fotky úplně jiný vesmír než fotky z CaNikonu.
JakubPetrlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 11. 2017 18:59

Jakube a nemáš aspoň nějaké foto, dokumentující Tvoje tvrzení ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 11. 2017 19:06

Nemyslim si, ze to mysli vazne. Toto je podla mna moc aj na Ganca.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 11. 2017 19:08

JakubPetrlik:
dostuduj si, ty dinosaurus :) .. stale Olympus nema to, co Pentax :)
https://bestmirrorlessblogs.com/musings ... ilisation/
a nesnaz sa tu haluzit :)

-- 14. 11. 2017 19:09 --

Fidko: asi je to nakazlive
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 11. 2017 19:12

Zaujimali by ma tie vystupy :D Ostris na cloveka ktory stoji na mieste a otaca hlavou. Spickova stabilizacia Olympusu zaostri na face, snimac sa hybe podla pohybu hlavy ktora ostane ostra zatial co zvysok tela od krku az po paty bude rozflaknuty aj napriek tomu, ze sa nehol :D Vlastne je to novy pristup k tvorbe panningu :P

A do *****. Presiel som si jeho starsie prispevky a zda sa, ze to mysli vazne ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 11. 2017 19:22

To je zrejme konecne stadium tejto choroby , ak nie je liecena :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 14. 11. 2017 19:49

žiadne fotky ale neuvidite, to sa zobudil gancov proolympus automat na klamstva.... ale aspon som sa nasmial a dozvedel napríklad - že olympus ma najkrajšiu modrú a toto ma dostalo :) - Gancovi a talinovi vyjadřuji alespoň touto formou podporu. Jejich názory jsou z praxe.
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 11. 2017 20:01

Fidko píše:Zaujimali by ma tie vystupy :D Ostris na cloveka ktory stoji na mieste a otaca hlavou. Spickova stabilizacia Olympusu zaostri na face, snimac sa hybe podla pohybu hlavy ktora ostane ostra zatial co zvysok tela od krku az po paty bude rozflaknuty aj napriek tomu, ze sa nehol :D Vlastne je to novy pristup k tvorbe panningu :P


Ctes mi myslenky :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 11. 2017 20:11

Upřímně řečeno, takové příspěvky jsou hodně nanic. Zajímalo by mě, zda to JakubPetrlik opravdu myslí vážně.

Zda je veden "upřímnou snahou", nebo se tiše baví ... Ale jeho starší příspěvky jsou trochu strašidelné.

Já mám MFT rád, nestavím ale foťáky a systémy proti sobě, takže nemám problém s tím, že nějaký jiný systém nebo výrobce je v něčem jasně lepší, ale tyhle příspěvky o nějaké zázračné nesmyslné funkci mě teda spíš našt-serou ...

Pokud tvrdím, že zázrak, tak ukaž aspoň náznak, žes ho viděl :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 11. 2017 20:25

Tiez mam z toho zmiesane pocity. Na jednej strane si hovorim, ze to clovek proste nemoze mysliet vazne, no na strane druhej, tie predosle prispevky ...

Tiez ma inak hrozne stvu rozni fanaticki obhajcovia toho co vlastnia. Ja mam mFT rad aj ked len ako amater, pretoze ak by som bol profesional, asi by som siel do niecoho ineho. Ak by som ale chcel zivot dva systemy, Olympus by bol urcite jeden z nich.

Kvoli ludom ako Ganec, alebo Jakub mam ale obcas chut hodit to cele na bazos, pretoze proste nechcem byt clenom rovnakej komunity. Ale potom su tu ludia ako Davidof, bob, Grimjaur ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 11. 2017 20:29

Fidko, neštvi mě, už jsem přemluvil manželku, že mi udělá figurantku na kole pro druhý test ... a nebylo to lehké ... tak jakej bazoš !!

:-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 11. 2017 20:33

Nie nie, som odhodlany ani len nepremyslat o zmene systemu aspon dovtedy kym nezacnem seriozne fotii a nenajdem nejaky skutocne vazny dovod preco to s mFT nejde. Zatial su to len prkotiny :P

Pokojne si to odlozte na jar. Bol by som nerad ak by manzelka kvoli mne prechladla :P
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 11. 2017 20:35

Blbý je, že jak jsem o tom přemejšlel ... ... no, prostě ta G9 vypadá fakt dobře ... :-(

Kua, to nikdy neskončí ...

P.S. Naštěstí jezdíme celoročně, takže toto je v pohodě. Spíš nebyla nadšená, že by byla zveřejňovaná :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 11. 2017 20:40

Pri troche stastia bude proste rozmazana a ja nebudem musiet nad kupou G9 vobec premyslat :D

Inak si myslim, ze je to vazne podareny fotak. Nema ten Olympusacky smrnc, ale to ze vyzera ako klasicka DSLR ma svoje vyhody :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 11. 2017 20:45

Jo, to by ušetřilo spoustu peněz i ostychu :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků