Koupě foťáku - bezzrcadlo?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 21. 10. 2017 21:13

Takže som predsa trafil klinec po hlavičke!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 10. 2017 21:40

bob222 píše:Stačí ak je to na Gancovkách, potom je to automaticky směroplatný!
Automaticky možno nie .. ale:
- na článkoch pracujem zvyčajne dosť dlhú dobu a dávam si záležať na tom, aby boli pravdivé a preveriteľné
- články na Gancovkách má každý možnosť okomentovať a poukázať na chyby
- mnohé z nich ste tu prekutrali skrz naskrz .. no aj tak ste na nich žiadnu zásadnú chybu nenašli :!:
(jeden text som len zblbovzdornil a jednu drobnosť, v ktorej som sa naozaj pomýlil mám stále v texte, no škrtnutú)
- komentáre k téme nikdy nemažem (zmazať bolo treba len anglické spamy), takže ani ostatní zásadné chyby nenašli
(možno si preveriť, že sa o to snažili, ale nedokázali si obhájiť svoj názor, keďže bol zvyčajne mylný)
{inak tieto mylné názory tam pekne vidno, nie ako tu, kde si ich nikto nevšimne, kvôli spame obvinení a urážok}
< podobne aj urážky - nemažem ich - teda keď ich tam niekto napíše, ostatní o ňom hneď vedia, že je to šmejd >

Suma sumárum: na gancovkách sú články preverené .. a problémy v diskusii vyriešené
(nie ako tu, kde sa kvôli spamu zvyčajne nič podstatné nedorieši a kvôli zmazávaniu zaznieva len jednostranný názor)
=> teda článkom na Gancovkách sa dá veriť omnoho viac, ako vyjadreniam v diskusii
O:-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 10. 2017 21:42

landov píše:Takže som predsa trafil klinec po hlavičke!


Tak , a mas to. Si na ignore liste :D .. ale inak krasne vidno, ze Gancovi nevadi, ak mu niekto nadava, hoc aj dost drsne (Fidko). Vadi mu, ak ho niekto dotlaci do kuta a neda sancu ujst akymkolvek sposobom :) ... a takito "doterni" clenovia idu do ignore :D

Fidko: ako som uz raz pisal. Nadavkami sa tam neprepracujes :D. Musis pozadovat neustale odpoved na otazky. Jednoduche otazky. On Ganec teraz, ako sam vidis, nie je schopny na nic odpovedat cokolvek z toho co som napisal. Takze sa tvari, ze ma ignoruje :)

-- 21. 10. 2017 22:45 --

Clanky su preverene. Jojojo .. You made my day :D :D :D

-- 21. 10. 2017 22:45 --

A pre istotu to zarchivujeme :) dr. Cvach znovu zaperlil :)

Ganec píše:
bob222 píše:Stačí ak je to na Gancovkách, potom je to automaticky směroplatný!
Automaticky možno nie .. ale:
- na článkoch pracujem zvyčajne dosť dlhú dobu a dávam si záležať na tom, aby boli pravdivé a preveriteľné
- články na Gancovkách má každý možnosť okomentovať a poukázať na chyby
- mnohé z nich ste tu prekutrali skrz naskrz .. no aj tak ste na nich žiadnu zásadnú chybu nenašli :!:
(jeden text som len zblbovzdornil a jednu drobnosť, v ktorej som sa naozaj pomýlil mám stále v texte, no škrtnutú)
- komentáre k téme nikdy nemažem (zmazať bolo treba len anglické spamy), takže ani ostatní zásadné chyby nenašli
(možno si preveriť, že sa o to snažili, ale nedokázali si obhájiť svoj názor, keďže bol zvyčajne mylný)
{inak tieto mylné názory tam pekne vidno, nie ako tu, kde si ich nikto nevšimne, kvôli spame obvinení a urážok}
< podobne aj urážky - nemažem ich - teda keď ich tam niekto napíše, ostatní o ňom hneď vedia, že je to šmejd >

Suma sumárum: na gancovkách sú články preverené .. a problémy v diskusii vyriešené
(nie ako tu, kde sa kvôli spamu zvyčajne nič podstatné nedorieši a kvôli zmazávaniu zaznieva len jednostranný názor)
=> teda článkom na Gancovkách sa dá veriť omnoho viac, ako vyjadreniam v diskusii
O:-)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 10. 2017 22:19

Čím více se s hov.., ehm lejnem maluje, tím více *****í.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 10. 2017 03:12

Ganec a uz sa Ti nejaky pravdivy clanok podarilo napisat ? :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 22. 10. 2017 06:54

Ganec píše:
landov píše:BTW, ak by kazdy chodil iba do topicov, ktore sa ho tykaju, tak by mi bolo zahadou, co tu robis ty na DA ako takej ?! :mrgreen:
No ja tu poskytujem svoje vedomosti, ktoré som získal svojimi pokusmi, sledovaním aktuálnych informácií o foťákoch, sledovaním diskusií, diskutovaním a preverovaním tvrdení diskutérov.


Kedze uz som v ignore liste, a Cvach aj ked to cita, tak bude robit mrtveho chrobaka, ale mozno mu to niekto zacituje. Vo vedlajsom vlakne mu bola polozena zaujimava otazka (samozrejme ju zbabelo odignoroval - ako stale), ktora mna osobne velmi zaujima. Ci poskytoval svoje "vedomosti" aj na Digimanii a precoze odtial s placom zutekal ??? :D 8-)

reign píše:Ganec, to je pecka, že tady není možnost mínusování jako na titulní straně nebo na digimanii, co? Děláš ramena, ale tam jsi kvůli tomu brečel a utekl, když ti i Šurkala kulantně napsal, že si to děláš sám, vzpomínáš?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 22. 10. 2017 07:23

Ganec píše:V skutočnosti musia byť splnené až 4 podmienky:
1) musí sa jednať o "objektív"
=> teda nie niečo čo objektív len obsahuje (teda už tu PL reagoval nesprávne, keď argumentoval ultrazoomom FZ200)
2) musí mať "600mm EQ"
=> teda nie 25-600 mm EQ (ako má spomínaná FZ200), ani 450mm EQ (ako má Nikkor 300/4)
3) musí byť "profi"
=> teda musí mať buď v názve/popise že sa jedná o profesionálny objektív, alebo aspoň musia ho tak brať všetci
4) no a musí byť "na trhu"
=> teda musí sa ešte stále vyrábať a bežne predávať v obchodoch, alebo sa dá (pred)objednať z e-shopov

Najpodstatnejšie je skôr slovo "na trhu". Totižto: na trhu sa musia veci pomenovávať správnym názvom.
Napríklad: nemôže sa pod názvom "Rum" (alkohol z cukrovej trstiny) predávať to, čo nie je "Rum".
=> preto vznikajú názvy ako "Tuzemský um", alebo "Run"

Nemôže sa pri zmienke o "600mm EQ objektíve" argumentovať niečím, čo ním nie je
=> teda o žiadnu "lož" sa nejedná (ak, tak klamú len tí, ktorí tvrdia opak)


Tak ještě jednou, abys náhodou nezapomněl: uveď odkaz na oficiální vyjádření Olympusu, ve ketých se o těchto čtyřech požadavcích mluví.

A pro ostatní: můžete můj příspěvek zacitovat, aby se nám nemohl vymlouvat, že to vlastně nikoho nezajímá.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 22. 10. 2017 08:09

Pěkný, co jste zase z toho vlákna udělali. Nevím proč se chytáte a odpovídáte. A s tou 300kou už jděte někam. Nedovedu si představit zdravého člověka, kterého musí pořád hrozně žrát reklamní hláška nějaké firmy. Já bych byl pro lock.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 22. 10. 2017 09:49

Melancholický Trol píše:
Ganec píše:V skutočnosti musia byť splnené až 4 podmienky:
1) musí sa jednať o "objektív"
=> teda nie niečo čo objektív len obsahuje (teda už tu PL reagoval nesprávne, keď argumentoval ultrazoomom FZ200)
2) musí mať "600mm EQ"
=> teda nie 25-600 mm EQ (ako má spomínaná FZ200), ani 450mm EQ (ako má Nikkor 300/4)
3) musí byť "profi"
=> teda musí mať buď v názve/popise že sa jedná o profesionálny objektív, alebo aspoň musia ho tak brať všetci
4) no a musí byť "na trhu"
=> teda musí sa ešte stále vyrábať a bežne predávať v obchodoch, alebo sa dá (pred)objednať z e-shopov

Najpodstatnejšie je skôr slovo "na trhu". Totižto: na trhu sa musia veci pomenovávať správnym názvom.
Napríklad: nemôže sa pod názvom "Rum" (alkohol z cukrovej trstiny) predávať to, čo nie je "Rum".
=> preto vznikajú názvy ako "Tuzemský um", alebo "Run"

Nemôže sa pri zmienke o "600mm EQ objektíve" argumentovať niečím, čo ním nie je
=> teda o žiadnu "lož" sa nejedná (ak, tak klamú len tí, ktorí tvrdia opak)


Tak ještě jednou, abys náhodou nezapomněl: uveď odkaz na oficiální vyjádření Olympusu, ve ketých se o těchto čtyřech požadavcích mluví.

A pro ostatní: můžete můj příspěvek zacitovat, aby se nám nemohl vymlouvat, že to vlastně nikoho nezajímá.


Ale nech sa páči :-)

-- 22. 10. 2017 10:53 --

A ešte jedna malá citácia, ako u Ganca funguje ignore list:

Ganec píše:tak som si povedal, že si to síce budem čítať všetko, ale kým tam nebude niečo zaujímavé, tak to nebudem riešiť


Takže sorry - nie ste zaujímaví a nestojíte Cvachovi za reč... :D
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 22. 10. 2017 21:53

...a nedají si říct... a nedají....
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 10. 2017 12:33

hoax, Almik: vďaka
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 30. 10. 2017 15:02

Ganec, nevím za co, každopádně není zač ☺
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 10. 2017 16:46

hoax píše:Nedovedu si představit zdravého člověka, kterého musí pořád hrozně žrát reklamní hláška nějaké firmy.


Ani pokud jde o Alzu?
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 30. 10. 2017 18:15

Ja už zelenáča skoro nevnímam. Ale je pravda že na bednu čučím menej...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 19. 2. 2018 19:59

Taky mám teď uvažuju že bych mohl vyměnit (nevim jestli v blízké době, nebo někdy v budoucnu...) svůj ne zrovna starý aparát. Aktuálně mám Lumix DMC-FZ 150. Kupoval jsem ho v době kdy to vypadalo že to s kompaktama jde kamsi do .... Nesmyslný zoomy, malý snímače s xy pixelama, ale to jsem nevěděl že se to zase začne ubírat správným směrem (bavím se v cenový relaci pro běžný smrtelníky cca 15t +/-). Myslel jsem že mě tahle diskuse přivede k nějakýmu rozumnýmu závěru, ale trochu se to zvrhlo :-) a mám v tom ještě větší guláš.
Původně jsem měl v plánu pořídit si něco jako G/GX 80 případně TZ/LX 100. Ale tahle diskuse, no moc mě v tom zrovna nepmohla.

Asi bych měl napsat použití a další požadavky.
Tak použití bude hlavně při výletech na motorce, při cestování, turistice, a takový to běžný focení (sem tam něco doma nebo venku přes sen i večer).
Na motorce bych ocenil hlavně menší velikost, hmotnost ani tak nehraje roli, ale nemusí mít nutně váhu jak tank, budu ho tahat i na krku. Co by nebylo na škodu je alspoň nějaká minimální odolnost vůči vodě a prachu.
Cena je kolem těch 15t.
Zoom nepotřebuju nijak extra velký, ale sem tam se něco hodí přiblížit.
jirka mz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků