Sony A6500 (4K video není plynulé)

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Akbuk 13. 9. 2017 19:04

Zdravím. Používám kompakt Sony A6500 s objektivem Zeiss 16 - 70 F4 OSS. Přístroj jsem pořídil především jako B kameru s možností UHD záznamu k mé XDCAM kameře. Bohužel právě video ve 4K je problematické, protože ve výsledku není nikdy plynulé, v HD módu je zcela v pořádku, ale ve 4K působí zejména při pohybu kamery ze strany na stranu trhaně a neplynule. Natáčím v PAL, 4K, 25 FPS, závěrka 1/50 (dvojnásobek počtu snímků za sekundu). Domnívám se, že všechny zásadní parametry pro plynulý obraz mám nastaveny správně - nejsem v tomto směru začátečník. Zkoušel jsem i deaktivavt různé funkce jako např. stabilizaci, která je u tohoto modelu integrovaná v těle přístroje, či měnit rychlost závěrky nebo použít zcela automatický mód...ale bez výsledku.

Zde jsou ke stažení krátká originální videa, kde je problém u 4K videa patrný, zejména pak v porovnání s HD videem:
FHD Video (PAL, 50P, SS 1/100, ISO AUTO, WB AUTO, PP OFF): https://www.dropbox.com/s/wcf1pntnvkgtfdp/FHD.MP4?dl=0
4K Video (PAL, 25P, SS 1/50, ISO AUTO, WB AUTO, PP 4): https://www.dropbox.com/s/cg8z3q5f1k5hxih/4K.MP4?dl=0

Máte někdo zkušenost s podobným či stejným přístrojem a jeho nastavením pro 4K natáčení?
Všem děkuji za případnou pomoc a radu. Honza.
Akbuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 13. 9. 2017 20:23

Máš dost rychlou paměťovou kartu?
Chová se to stejně na displeji foťáku, jako při přehrávání na počítači?
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akbuk 13. 9. 2017 20:32

Kartu mám UHS1 U3, 90Read, 90Write. V tom problém není.
Zajímavé je, že při nastavení pro 4K natáčení video trhá už při náhledu v hledáčku, pokud s foťákem pohybuji a to nemusím ani nahrávat. Při přepnutí na režim HD je pohyb v hledáčku plynulý.
Pokud něco natočím ve 4K tak se to chová stejně při přehrávání v přístroji i na PC či v TV. HD je OK, 4K trhané.
Akbuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 13. 9. 2017 21:44

Zkus vypnout Auto slow shut. v nastavení.
Mělo by se to sice týkat jen natáčení za horších světelných podmínek, ale za zkoušku to stojí.
V defaultu je to pokud vím na "On"
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akbuk 14. 9. 2017 06:29

To už jsem zkoušel. Nepomohlo to....
Akbuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 14. 9. 2017 07:57

nie je to tým, že je to len 25fps?
keď dáš FHD na 25fps tak sa trhá?
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akbuk 14. 9. 2017 08:17

iggi píše:nie je to tým, že je to len 25fps?
keď dáš FHD na 25fps tak sa trhá?


V HD režimu je obraz v pořádku a plynulý v módech (50P a 100P). Při 25P se také trhá. To jsem popravdě dosud ani nezkoušel, automaticky jsem si nastavil v HD 50P.
Nemůže to být problém objektivu? Proč by výrobce umožňoval v praxi nepoužitelné 4K natáčení? Respektive vhodné jen pro statické video....
Akbuk
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků