Canon 5D mark iv a 6D mark ii

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 8. 2017 20:50

ForeignerOnEarth: a máš to .. už aj ty si zaškatuľkovaný :oops:
No vyjadril si to celkom presne, ako ostatní reagujú na príspevky od niekoho takého .. :-(

Ale k veci: podľa exifu je ten prvý záber ("Olejomalba hradu" čo si nalinkoval) naozaj priamo z foťáku.
Až ten druhý je z ACR (asi aj ostatné, tie som už nekontroloval).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rnechvatal 5. 9. 2017 08:56

A zde recenze Ondřeje Prosického : https://www.alza.cz/canon-eos-6d-mark-ii-recenze
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _ghost 5. 9. 2017 10:33

Zdravim,
poridil jsem si 6D mark II, predtim jsem mel 70D a s vystupem jsem maximalne spokojeny - jak ostrost, detaily tak celkove barvy a vse.
Pravda poridil jsem i zakladak C 16-35 F4 IS, ktery se Sigmou 17-70 f2.8-4.0 neda taky srovnavat. Fotim do Rawu, konvertuju s dodavanym softem od Canonu.
_ghost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lennyl_2 5. 9. 2017 12:16

rnechvatal píše:A zde recenze Ondřeje Prosického : https://www.alza.cz/canon-eos-6d-mark-ii-recenze


pekne spisane poznatky, z praxe, tak to ma byt. kto chce, bude mu 6DMarkII dobre sluzit, kto nechce tak bude hladat nedostatky.

pri konci clanku je "Protože se jedná o nejlevnější full frame zrcadlovku"..., zrejme to bolo myslene ako novinku a u Canonu. lebo lacnejsie FF zrkadlovky su (Pentax K-1 - 1,990euro, Nikon D750 - 1,799euro a bezzrkadlovka Sony A7 MKII - 1,659euro, pravda, ani jeden fotak nie je dnes novinka, co ale urcite neznizuje jeho pouzitie)

trochu "smutne" je to porovnanie 10rokov stareho Canon 5DMarkII a novinky 6DMarkII pri nizsich ISO, clovek by naozaj cakal progress.
vyssie ISO je aj u mna tak na hrane 5.000 (Nikon D750), teraz ale aj 8.000 (uz mam Pentax K-1).
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Vigo 2. 2. 2018 03:29

ma 6D mk1 a ml2 stejny DR ?
El Vigo
Návštěvník


Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 2. 2018 12:20

hmm merania.. II má menší a na ISO je na tom o dosť lepšie.. čo podľa fotoukážok moc pravda nie je .. tak treba asi veriť meraniam..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 2. 2. 2018 13:12

Já považuju 6D mk2 za šmejd. Proč 6D mk2 nedostala senzor z 5D mk4 ? Vždyť už umí vyrobit senzory s DR lepším, jak 13EV, tak proč tohle? Dlouho jsem na tento model čekal, že bych jako přelezl na FF, ale děkuji, nechci. Raději zůstanu na cropu, nebo zběhnu jinam.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 2. 2018 15:50

Smejd to podla mna nie je, ale vzhadom k cene a casu ktory mal Canon na vyvoj je to velky fail. Ten snimac je slaby a hladacik by tiez uz mohol mat 100% pokrytie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 2. 2018 17:15

to by odpísalo 5D IV a drahšie..
nič iné mu nechýba /dve karty a podobne nevnímam ako chybu/
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 2. 2018 18:23

No neviem, osobne si to nemyslim. Staci ked vidim ponuku Nikonu, napriklad taku D610. Snimac konkuruje najvyssej triede, AF je ... nieco v style 6D, ale uz su tam aspon nejake body. Ma to dual slot a 100% pokrytie. Nemyslim si ale, ze je to najpredavanejsi FF Nikonu.

Mne bol 6D vzdy dost nesympaticky fotak, mozno najnesympatickejsi Canon vobec. Fotak za take peniaze by sa uz nemal hrat na nejaku amatersku triedu. Ono tych odlisnosti od 5D je este stale vela. Aj ked je zase pravda, ze prva generacia 6D mala asi najlepsi Canon snimac tej doby a to sa pocita.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 2. 2018 22:41

jo.. preto som ho onehdá kúpil
jo.. ja som to porovnával len s canonmi.. sa mi zdá že nikon mal vždy trochu lepšie telá v danej triede ale canon sa mi proste lepšie držal a zvykol som si naň -/500D/60D/6D/
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 2. 2018 22:59

Tomu uplne rozumiem, mam ro rovnako. Moj prvy fotak bol bazarovy 60d a vtedy som zvazoval aj D7000 co bol asi vo vsetkych ohladoch modernejsi fotak, ale ked som ich chytil do ruky, hned som vedel co chcem :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oldbas 2. 2. 2018 23:07

Obecně považuju Canony za lepší foťáky i přes horší DR. DR není všechno. Ale právě DR je to, proč bych nejraději šel jinam. Když vidím, kam se za pár let dostaly u Sonyho, co zvládají jejich čipy, je Canon v jiném století. Ale otázkou je, co z toho jsem schopný reálně ocenit. To, že by se mi to líbilo, neznamená, že to nutně musím mít.
Ale nemyslím si, že by si 6D mk2 a 5D mk4 nějak moc konkurovaly, kdyby měly stejný snímač. Těch *****ítek má 6D stále dost a dost. Ale kdyby nabídly pokročilím hobíkům takhle vybavenou 6Dmk2 s lepším snímačem a cenou o 20% nižší, byl by o ní enormní zájem.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 3. 2. 2018 01:26

6D nebyl spatny fotak. Cenil jsem na nem vykon na high iso, dokonce i neco lepsi nez D750. Na me tenkrat pusobil lip nez D600. 6D II je ale hodne rozpacity upgrade.
hoax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků