Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 8. 2017 20:29

Ty budes vazne debil. S ktorym sucasnym AF objektivom maju zrkadlovky problem ostrit ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 8. 2017 20:38

Jestli si dobře vzpomínám, původní dotaz byl na upgrade Nikonu D7100 a 70-200/4. Tuhle kombinaci mám také, takže vím, co umí. Kdybych hledal upgrade za rozumné peníze, šel bych cestou D7500 nebo D500 a Tamron 70-200/2.8 G2, získal bych vyšší výkon a světelnost z příplatek úměrný nárůstu výkonu. Nový Nikon 70-200/2.8 třetí generace nesplňuje požadavek na rozumnou cenu, pevné objektivy 105/1.4 a 200/2 jsou těžké a drahé.

Kdybych šel cestou nezrcadlovky, nevolil bych Fuji ani Olympus, ale spíše Sony nebo Panasonic. Sony je profláknutá značka a nechává si výkon zaplatit, takže Panasonic s objektivem Leica mi připadá jako zajímavá alternativa, jen ta nabídka ohnisek je omezena a optika od Leicy drahá. Já bych to bral jako odlehčenou sestavu, volil bych kratší ohnisko, asi 42mm nebo rovnou Leicu s pevným objektivem 28mm.

Mám dobrou zkušenost s 20mm objektivem na APS-C, odfotim tím hodně fotek na horách, v kombinaci s 70-200/4 to celé váží do 2 kg i s tělem, beru k tomu ještě 40/2.8 a není co řešit. S D500 neřeším ani ostření, ani výdrž baterie. V chladném počasí a se zapnutým SnapBridge jsem nafotil přes 1,000 fotek a pořád jsem měl baterii cca na 1/2. Musí to být ale na Bluetooth, přes Wi-Fi je vybíjení rychlejší.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod standavfr 10. 8. 2017 20:51

Ganec,na to ostření jsi přišel jak?Není to jen výplod tvého chorého mozku?Máš relevantní důkaz?Víš o tom,že zrcadlovky měří expozici a ostří na plnou díru a k zaclonění dochází až při exponování?Kolik objektivů f8 jsi v praxi vyzkoušel,že tu tvrdíš takové nesmysly?Tobě už vážně jebe hodně přes míru.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 8. 2017 21:15

Stando, tuhle 22/9čovinu tu už mlel i dřív. On tomu sám věří a kdyby mu někdo ukázal, že je mimo, tak je schopen si stěžovat až v Bruselistánu na nekalé obchodní praktiky a spiknutí. Prostě cyp jak Lampa. A to byl soudruh Lampa nějaký cyp, jak potvrzovali současníci. Jazykové okénko, cyp se píše po ostravsku s tvrdým, kdo to píše s měkkým je cyp jak G a L.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.vlado 10. 8. 2017 21:16

Ganec asi myslel tú situáciu, keď s nejakým teleobjektívom s max. svetelnosťou napr. F5,6 použijeme extender 2x, s ktorým sa predĺži ohnisková vzdialenosť 2 krát, ale aj klesne svetelnosť takejto sústavy o 2 EV, teda na F11. No a s takou slabou svetelnosťou už žiaden AF systém nie je schopný kvôli nedostatku svetla zaostriť. Tie najlepšie AF fungujú do svetelnosti F8 (toto sa asi niekde dočítal Ganec) a aj to len stredový bod.
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 8. 2017 21:17

pemar píše:Jestli si dobře vzpomínám, původní dotaz byl na upgrade Nikonu D7100 a 70-200/4. Tuhle kombinaci mám také, takže vím, co umí. Kdybych hledal upgrade za rozumné peníze, šel bych cestou D7500 nebo D500 a Tamron 70-200/2.8 G2, získal bych vyšší výkon a světelnost z příplatek úměrný nárůstu výkonu. Nový Nikon 70-200/2.8 třetí generace nesplňuje požadavek na rozumnou cenu
hehe, požiadavka bola hlavne na (citujem to najpodstatnejšie) "nějakou tu bezzrcadlovku .. něco, co .. bude .. o 30-40% lehčí/menší/skladnější" 8-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 10. 8. 2017 21:31

O extenderu nic nepíše,co si myslel je mi jedno,důležité je co napsal.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 8. 2017 21:55

Proste Ganec je to najlepší český kombík všetkých čias. Sorry za OT, ale čumím na primu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 10. 8. 2017 22:15

wikxzen píše:Údajně stále platí (i pro současnost), že... viz téměř dva roky starý příspěvek níže.
New Source unveils why SIGMA has NO PLANS to make X-MOUNT lenses… and what Fuji did WRONG (according to SIGMA)!


To je jeden z důvodů, proč jsem šel do Sony, e-mount má větší potenciál.

Další důvod jsou problémy s X-trans snímačem. Nejvíc mi vadí, že Fujiny mají minimálně ISO 200.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 8. 2017 22:33

Já jen doplním, že od letošního březnového firmware update Fuji X-T2 a X-Pro2 je možnost nastavit ISO na 125 nebo 160. Zdroj.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 8. 2017 22:37

...Kdybych kupoval foťák podle potenciálu, taky bych mohl skončit u cropovýho E-mount foťáku a dodnes bych k němu neměl adekvátní optiku. Naštěstí dost lidí nežije ve světě snů, a raději volí systémy, kde adekvátní optika existuje.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 10. 8. 2017 22:42

wikxzen: nj, to je ale extended ISO, jen marketingový parametr. Co jsem četl, tak extended ISO funguje tím způsobem, že se fotí na citlivost ISO 200, ale fotka je přeexponována (tzn. míň šumu ve stínech) a následně se ztmaví do výstupního JPEGu. Problém je, že to přexponování omezí dynam. rozsah, vznikají přepaly. Zkrátka k ničemu. Skutečná HW citlivost X-trans čipů je ISO 200, extended ISO je jen na oblbnutí kupujícího.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 8. 2017 22:47

Ok, děkuji za dodatek.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 10. 8. 2017 22:47

Dolgor: předpokládám, že máš na mysli nějaký základní zoom. Zatím jsem to vyřešil 18-105 f4, na svůj rozsah kreslí pěkně a 6x zoom se dost hodí.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 8. 2017 22:50

Grimjaur píše:Jazykové okénko, cyp se píše po ostravsku s tvrdým, kdo to píše s měkkým je cyp jak G a L.


Kazdu chvilu nakeho toho cypa potkam...
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků