Nikon D500

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod R.EE 25. 7. 2017 06:37

Pemar: Dik za odpoved. Me se to nepodarilo sparovat, takze ipad nechavam stranou. chvilku jsem to zkousel, ale pote co mi z nikonu napsali, ze otestovanou maji verzi 10.2 , uz jsem to vzdal.

ForeignerOnEarth: Dik za vypsani duvodu, nicmene vetsina se jich da vyloucit, az na 5 6 7. Takze to pujde nekam na posouzeni. Pouzito - NIkon 50/1.4 a SIGMA 10-20mm. Foceno venku, poradne zacloneno, ostreno i automaticky, kratke casy a pomerne i kratke ohnisko, presto neostre. Troufam si rict, ze i na D80 jsem mel ostrejsi fotky pri pouziti stejnych objektivu.
R.EE
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 25. 7. 2017 06:52

To spárování není na jedno kliknutí, musí se to odklikat až na konec menu, pak teprve se aktivuje u D500 vysílání Bluetooth, pak je tam ještě dost dalšího potvrzování a klikání na obou přístrojích, vesměs zbytečného, doporučuji vyresetovat Bluetooth na D500 i přístroji, pokud už tam bylo více pokusů o připojení. Ten postup je na YouTube a u mne vždy fungoval, pokud ne, zkus podporu, je tam nějaký pan Duraci, který už bude ode mne vycvičený :-)

iOS mi až na jednu kombinaci iOS a verzi firmware u Nikonu chodil vždy víceméně bez problému, s Androidem to bylo horší.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod R.EE 25. 7. 2017 08:08

Prave u Androidu mi to slo strasne hladce na prvni pokus. No nic, pockam na ios 11, treba s tim neco poradne udelaji.
R.EE
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 25. 7. 2017 13:48

R.EE: D80-ka měla 10 MPx a D500 má 20 MPx, takže srovnával bych to až po zmenšení rozlišení fotky z D500 na velikost 10 MPx. Konkrétně Sigmu 10-20 jsem na D70-ce považoval za slušně rovnoměrně ostrou, D80-ka se silným AA filtrem taky ještě nebudila velké podezření a 12 MPx D300 už mně začala ukazovat drsné pravo-levé rozdíly v prokreslení. a křivou rovinu zaostření zprava doleva. Takže zrovna podle Sigmy 10-20 bych se neodvážil soudit na chybu D500. Nicméně zacloněný Nikkor 50/1.4 by měl být konzistentní a o zaostření s tímhle sklem se dá v Nikon servisu slušně argumentovat, jelikož Nikkor 50/1.4 je standard.
Teda doufám, že je to AF-S. Ono přesnost ostření z těla už hodně dlouho není u Nikonu priorita a je to tam do vyhnití a nevěřím že na tuhle část firmware někdo 10 let sáhnul. :-D (I když nejspíš kvůli vývoji AF modulů stejně musel mnohokrát měnit rozhraní, ale ovládání toho ostření z těla bude už 10-15 let furt totéž bez revizí a hloubkových kontrol)
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 25. 7. 2017 18:23

Děláš to párování takto?

https://www.youtube.com/watch?v=AcKF_oP6wXk

https://www.youtube.com/watch?v=ObxtxkIvabg

Nemáš zapnutý mód Letadlo?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod R.EE 27. 7. 2017 09:24

Letadlo nemam zapnute.
Obe videa jsem videl jiz drive a vubec to nejde, prvni klasika - takhle to slo na androidu. Na ios vubec. ***** stoupa, protoze pokud nedokazou udelat aplikaci ktera funguje, tak at ji ***** proste nedelaji :!:

Podle infa z nikonu mam verzi ktera neni otestovana a momentalne ji testuji, to vazne nechapu.
Bezne aplikace na ios funguji i po dalsi aktualizaci ios. Fakt voser
Přílohy
WhatsApp Image 2017-07-27 at 10.29.52.jpeg
WhatsApp Image 2017-07-27 at 10.29.52 (1).jpeg
R.EE
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 27. 7. 2017 11:15

Já bych za ostatní aplikace ruku do ohně nedal.

To asi nezbyde než počkat na novou verzi SnapBridge, rozhodně bych poslal stížnost na podporu Nikonu, ať jich mají více a snaží se. Já zatim aktualizovat iOS nebudu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 2. 8. 2017 04:44

Ke stažení je nový firmware, údajně to řeší, nemám to zatím vyzkoušené.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod R.EE 2. 8. 2017 10:53

Uvidim vecer, nedavno jsem aktualizoval ios na 10.3.3, tak jeste nikona, idkyz tomu moc neverim.
R.EE
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 8. 2017 20:52

Aktualizoval jsem na 10.3.3 a chodí to.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod R.EE 18. 8. 2017 11:44

Aktualizoval jsem na 10.3.3 a nechodí to.

tahle aktualizace resila problem s androidem, ale zkusil jsem to.
R.EE
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2017 14:24

Chodí mi to na iPhone 6 i na iPadu Pro, takže bych zkusil v prodejně jinou D500, vyloučil bych, zda to není vadným fotoaparátem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod R.EE 18. 8. 2017 16:11

No taky moznost
R.EE
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R.EE 18. 8. 2017 17:32

Ikdyz minuly tyden jsem byl ve fotoskoda a nikdo se k tomu nemel, takze predstava ze tam vybali novou D500 a zkusi to zparovat na zkousku ... neverim
R.EE
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2017 17:47

Zkusil bych Petra Ondráčka, pokud by nevěděl, tak Jakuba Duraciho z infolinky a v nejhorším produktového manažera přímo z Nikonu, třeba Filipa Bartáka.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků