4k video, má smysl?

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PavlinaH 17. 6. 2017 16:12

Hlavně nečekej, že s kamerkou typu Go Pro budeš mít profi video. Už když se podíváš na tu malinkou čočku...To nejsou kamery určené pro rodinné video. Nejen tím, že jsou vesměs velmi širokoúhlé, ale počínaje optikou, čipem a úplně chabým SW s minimem videofunkcí, video bitratem, dost slabým audiovýstupem jsou opravdu určené pro cestovatelské účely typu, že si to dáš např. na kolo, helmu apod. Rozlišení není vše. Když to hrubě přirovnám, tak je to, jakobys chtěl s mobilem se stejným výstupem co do Mpx dělat fotky jak s profi fotoaparátem.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zdendaond 19. 6. 2017 10:18

Jo tak jasně, já taky nejsem žádný profík. Jen na občasný blbnutí
Zdendaond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 6. 2017 12:01

PavlinaH zrejme videla video z akcni kamery naposledy, kdyz byl hit 720p/30fps.

Mozna by mohla predvest vlastni "profi" video, kdyz tomu tak rozumi, treba trumfne i ty hrozne nekvalitni akcni kamery:

Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 19. 6. 2017 17:14

Petře za podobným videem stojí profesionální produkce, včetně profesionálního editu. Hobík z toho bude něco podobného tahat velmi složitě.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 6. 2017 08:31

Co ma strich videa spolecneho s obrazovou kvalitou, o ktere Pavlina neblaze pise?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdendaond 20. 6. 2017 10:13

Právě jsem myslel, že bych natočil ve 4kčku a pak sestřihal a doladil ve Final Cutu...
Zdendaond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 6. 2017 11:53

edit != střih
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zdendaond 20. 6. 2017 13:59

tak jasně, že to neni to samý, ale obecně jsem myslel post processing :)
Zdendaond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 6. 2017 15:26

To byla reakce na Petra.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 6. 2017 15:53

Mikeczcz píše:To byla reakce na Petra.


Mam ti zopakovat otazku, na kterou si mi neodpovedel a nebo na ni odpovedet nechces?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 6. 2017 17:52

Těžko říct. Reagoval jsi na něco co jsem neřekl. Tak ještě jednou edit != střih.

V těch ofiko videích je nejlevněšjší částí vybavení to GoPro a čas strávený nad editem je násobně větší než by udělal jakýkoliv hobík (nehledě na schopnosti).
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 6. 2017 18:37

Dobre, tak ja to napisu polopate. Co maji produkce a PP spolecneho s kvalitou samotne akcni kamery, o ktere se z technickeho hlediska neblaze otira Pavlina, na kterou jsem reagoval?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 6. 2017 19:38

To tvoje video ;)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 20. 6. 2017 19:58

PL ma pravdu, z gopro sa daju spravit super videa, len na to treba mat "videnie", oko, skusenosti s PP, editaciou atd.

to ze si niekto da gopro na selfie tyc, nieco natoci a supne to len tak na ytb, nic nehovori o kvalite tej kamerky
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 6. 2017 22:21

Mikeczcz píše:To tvoje video ;)


Nas ve skole ucili odpovidat konkretne a celou vetou. Spis nas tedy k tomu nutili, jinak hrozilo, ze se nikdo z ucitelu s nami dal bavit u tabule nebude a skonci to nedostatecnou, nebot to poukazuje na to, ze dotycny nema dostatek znalosti. Tady, nastesti pro tebe, nejsme ve skole, presto, pokud ma diskuse byt prinosna a na urovni dospelych a vzdelanych lidi, vyjadruj se prosim jasne a celou vetou.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků