Jaký popruh na fotoaparát?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rammstein 2. 6. 2017 19:56

Ten tmavší na mě působí jako nějaká BDSM pomůcka :-D
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 2. 6. 2017 21:02

Leatherhandmade.cz píše:Zdravím místní,
neuvítali by jste profesionální kožený popruh.
Koukněte zde: http://www.leatherhandmade.cz/category/ ... aparaty/51
Sám je vyrábím.
Vyvinuli jsme ho s profesionálním fotografem. Bylo to celkem obtížné ho vyrobit aby byl vyvážený, nepadal, nezatěžoval jednostranně a podobně.
Díky za shlédnutí a případné komentáře.
LK - http://www.leatherhandmade.cz


https://www.alza.sk/joby-ultrafit-sling ... 0wodgkcNIQ 8-) ;-)
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 2. 6. 2017 21:16

Leatherhandmade: Docela kopie moneymakeru, ale cena je fajn, takže asi dobrá alternativa.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 2. 6. 2017 22:10

Jo, dokonce i Yt nabizi Moneymaker v souvisejicich videich :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 6. 2017 06:17



jj, ten mam a je to o 100% lepsie ako akykolvek popruh cez krk. A s tazsimi sklami na nezaplatenie ;-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ondrasheq 3. 6. 2017 11:34

Peak design Slide Lite je lepší, testoval jsem oba - má Arca Swiss destičku a celkově se dá líp přizpůsobit. Akorát je dost drahý.
Každopádně oba lepší než ty hrůzy dodávané s aparátem.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sidecek 3. 6. 2017 13:43

"Black rapid sport"
jiz ho pouzivam 2 roky a naprosta spokojenost :tleskani
sidecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anarki3 3. 6. 2017 23:15

ondrasheq píše:Peak design Slide Lite je lepší, testoval jsem oba - má Arca Swiss destičku a celkově se dá líp přizpůsobit.

každý z nich ma výhody aj nevýhody, ide o to čo fotíš...
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 4. 6. 2017 05:18

ondrasheq píše:Peak design Slide Lite je lepší, testoval jsem oba - má Arca Swiss destičku a celkově se dá líp přizpůsobit. Akorát je dost drahý.
Každopádně oba lepší než ty hrůzy dodávané s aparátem.

PeakDesign sa mi naozaj paci, ale ja tomu nedoverujem, kvoli tym rychlospojkam...proste neverim, ze to v nejakej chvili nerupne resp.,ze ti to niekto v dave nemoze rozopnut. Aj k mojmu Joby som si z amazonu objednal Joby poistnu karabinku s lankom, ak by sa nahodou uvolnila stativova sruba
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ondrasheq 5. 6. 2017 12:46

Jinak, kdybyste si chtěl ten popruh po dědovi někdo vyrobit, tak tady zrovna vyšel návod:
http://www.diyphotography.net/heres-how ... -a-budget/
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 10. 6. 2017 13:59

Anarki3 píše:https://www.alza.sk/joby-ultrafit-sling-strap-men-d4122133.htm?kampan=adw3_a2---foto-prislusenstvo_joby-ultrafit-sling-strap-men-jo175a5&gclid=CIOPvJD5n9QCFaEW0wodgkcNIQ 8-) ;-)

Ramenní pás má zásadní problém. Fotoaparát se opírá o bok a po nějaké době to při chůzi začne bolet a člověk hledá pozici, kam ten fotoaparát dát, aby to ve zdraví přežil. U toho koženého, kdy zavěšený fotoaparát a objektiv klepou taky za chůze do boků, to nebude jiné.
Mám ramenní rychlý pás JJC NS-J3 quick strap a uvažuji o tom, že místo něho dám zpátky klasické poutko.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 10. 6. 2017 15:40

Já používám na zrcadlovce běžně zápěsťové poutko. Jen když nosím aparát delší dobu-několik
hodin, tak na foťák nasadím přes stativový šroub "univerzální rychlý ramenní popruh"-Quick Strap-R
za velmi příznivou cenu 195kč. Mám ho přes dva roky a s klasickým dodávaným krčním popruhem
se to vůbec nedá srovnat, pohodlí a rozložení hmotnosti na rameno je vynikající. Samotný popruh,
který sedí na rameni je dlouhý asi 40cm a široký 8cm a vyroben je z poměrně robustního pružného
materiálu (asi neoprénu) a má podélný 18cm výřez. Vnitřní strana má speciální protiskluznou úpravu.
K němu je přišitý pevný nylonový popruh široký 2,5cm opatřenými dvěma polykarbonátovými přezkami
na přesnou úpravu délky popruhu a délky pojezdu ocelové, plně otočné karabinky s pojistkou proti
otevření. O nějakém tlačení nemůže být ani řeč, protože se boku jen lehce dotýká a je možnost
pozici fotoaparátu libovolně měnit. Z boční polohy na břišní, nebo i zádovou, jak je aktuálně potřeba.
Jen při velmi rychlé chůzi, nebo běhu je nutné přístroj samozřejmě přidržovat. Používaní při focení
je velmi pohotové díky zavěšení objektivem dolů, prostě chytíte za grip přiložíte k oku a je to :D .
Celá konstrukce popruhu, šití, přezek i karabiny působí bytelně a odolně a nikdy jsem neměl obavy,
že by něco mohlo selhat a dojít k pádu zrcadlovky na zem...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 10. 6. 2017 19:21

Alešak: ... O nějakém tlačení nemůže být ani řeč, protože se boku jen lehce dotýká a je možnost pozici fotoaparátu libovolně měnit. ...

Nevím, jestli mluvíme o tom stejném. Jde o toto (obrázek je první, co nabídl google):

Obrázek

Když člověk jde, tak se fotoaparát opírá o bok a přitom do boku (i třeba jen lehce) naráží. Po hodině chůze nastává to, co jsem popsal. Po dvou hodinách to už je hodně bolestivá záležitost. Alespoň u mne než jsem to zjistil a raději si pro tyto případy vezmu brašnu.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 11. 6. 2017 05:24

Yorg: ten můj popruh je asi ten, co má ten klučina na obrázku. Ten vlevo s tou kapsičkou,
bych nebral, protože má nosný popruh provlečený tím ramenním a ne přišitý na jeho koncích.
Proto se váha foťáku nerozloží na celou jeho šířku, ale jen na šířku toho úzkého nosného a ten
ramenní pak slouží pouze jako podložka což je pochopitelně špatně...
No asi máme každý jiný práh bolestivosti, mě opravdu ani po celém
půldni nošení zrcadlovky s objektivem v kopcovitém terénu (váha 1,25kg)
nic nebolí ani nejsem otlučen. Jen mám pod popruhem propocené tričko
díky tomu, že neoprén je neprodyšný, ale to mi teda nevadí :-) ...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 9. 2017 09:50

landov píše:
ondrasheq píše:Peak design Slide Lite je lepší, testoval jsem oba - má Arca Swiss destičku a celkově se dá líp přizpůsobit. Akorát je dost drahý.
Každopádně oba lepší než ty hrůzy dodávané s aparátem.

PeakDesign sa mi naozaj paci, ale ja tomu nedoverujem, kvoli tym rychlospojkam...proste neverim, ze to v nejakej chvili nerupne resp.,ze ti to niekto v dave nemoze rozopnut. Aj k mojmu Joby som si z amazonu objednal Joby poistnu karabinku s lankom, ak by sa nahodou uvolnila stativova sruba


Tak som dal Peakdesignu sancu, kupil som cez eshop (ak by sa mi nepozdavalo tak vratim) Slide modry. Musim uznat, ze prevedenie je TOP kvalita a aj tie rychlospojky drzia naozaj dobre, dufam ze aj nadlho. Variabilita je naozaj vynikajuca - teraz mam pripevnenu jednu rychlospojku na lavu uchytku fotaku a druhu cez stativovu dosticku. Zaaretovanie fotaku duralovymi prackami na popruhu je 100%ne a fotak drzi na jednom mieste. O dizajnovej stranke ani netreba hovorit. O cene som doma radsej taktne pomlcal :lol:
Přílohy
peakdesign slide.jpg
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků