Sigma @ CP+ 2017 - nové Art objektivy

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 5. 2017 21:24

lennyl_2 - omlouvám se, ale na APS-C je to cca 210mm. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 28. 5. 2017 06:17

jasne, somar, opacne som ratal to ohnisko :) som si uz odvykol za tie tri roky ci kolko mam FF na tie prepocty.

kazdopadne vyberat v obchode viac kusov Sigmy 135/1,8 s tym, ze ani jedna neostri spravne nie je bohvie co. no sak ja som tiez posielal súdruhom do Mnichova drahy Nikon 58/1,4G AF-S za 1.650euro spolu s D750 na nastavenie AF, lebo som nemal nervy na to ako si to sklo robilo co chcelo. potom to uz bolo ok.

tu ide skor o princip. ze to nefunguje hned.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qq_sk 28. 5. 2017 07:42

C7D_Sigma135_cl18cas4000_iso200.jpg
nezaclonene, toto su tie podarenejsie
Skusil som ci je to naozaj taka katastrofa 135 Art na 7D s vtakmi za letu, nieco sa samozrejme podarilo viac a nieco menej
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 5. 2017 08:07

Já bych byl nerad, kdyby to vyznělo, že Sigma 135mm Art je katastrofa. Naopak, opticky je ten objektiv vynikají a i to ostření má blíže k teleobjektivům, než k portrétním objektivům. Ten můj test, že objekt jde proti mne a já ho chci mít perfektně zaostřený, je problém nejen pro řadu těl, ale i pro mne jako fotografa, mj. proto, že musím udržet ostřící bod na oku, tuhle vymoženost D500 nemá, umí jen držet ostřící bod na tváři. Jinými slovy, při "normálním" fotografování se to s největší pravděpodobností většině fotografů neprojeví nebo chybu udělá častěji fotograf, než objektiv. V téhle třídě je podle mne ta Sigma nejlepší volba.

O té občasné nekonzistenci jsem vícekrát četl v recenzi u 85/1,4 Art a na Cameralabs to měli i změřené. U Sigmy 135mm /1,8 také měly dvě dobře nezaostřené fotky ze 40, takže to téma známe je, pravděpodobně souvisí s novým firmwarem pro ten motorek se zesíleným kroutícím momentem, takže možná přijde oprava a bude to OK.

To, co mne docela překvapilo je, že Carl Zeiss Apo-Sonnar 135mm/2 má spolehlivější signalizaci zaostření, než SIgma Art ostření. Jinými slovy, když u Sonnaru signalizace řekne zaostřeno, je 100% zaostřeno. Problém je ale v tom, že ručně to u Sonnaru naštelovat tak, aby signalizace hlásila zaostřeno, mi trvá někdy dlouho, jak se to moc hýbe, tak je to pakárna. Stoprocentně spolehnout na zaostření se mimochodem nedá ani u Nikonu 105mm f1.4, tam je sice ta chyba zanedbatelně malá, ale je tam.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod qq_sk 28. 5. 2017 11:04

ano, toto je myslim velmi vystizne: 'při "normálním" fotografování se to s největší pravděpodobností většině fotografů neprojeví nebo chybu udělá častěji fotograf, než objektiv'
su situacie, ked je dobre ze to je 135 mm, nechcel by som toto v prilohe fotit prilis zblizka..
Přílohy
C6D_sigma135_cl18m.jpg
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 29. 5. 2017 06:30

pemar: Jinak 3D tracking taky umí držet oko, můžeš otestovat. Ale jako u A7R II nebo spíš A9 to asi nebude :)
https://www.youtube.com/watch?v=MDwQJQixqEM
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 5. 2017 07:24

To asi budu muset vypnout to "face recognition".
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 29. 5. 2017 08:31

qq_sk píše:ano, toto je myslim velmi vystizne: 'při "normálním" fotografování se to s největší pravděpodobností většině fotografů neprojeví nebo chybu udělá častěji fotograf, než objektiv'
su situacie, ked je dobre ze to je 135 mm, nechcel by som toto v prilohe fotit prilis zblizka..

Bol si v Holíči na Rotensteine? ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod qq_sk 29. 5. 2017 09:25

Ano, bolo tazke najst nejaku rozumnu poziciu na fotenie, vela ludi..
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 22. 6. 2017 18:49

Este myslim nie su europske ceny, ale sa daju priblizne odvodit z toho, ze v USA pytaju za nove Art 14mm F1.8 momentalne $1,599.00 a za Art 24-70mm F2.8 OS trochu menej $1,299.00.
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 6. 2017 15:36

Oficiální ceny na novinky SIGMA!

SIGMA 14mm/F1.8 DG HSM ART za 41.990,-Kč vč. DPH

SIGMA 24-70mm/F2.8 DG OS HSM ART za 35.990,-Kč vč. DPH

Předpokládaná dostupnost na první kusy bude v průběhu měsíce července shodně na bajonety Canon i Nikon.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 16. 7. 2017 11:49

valtice_can6D_sigma135art18.jpg
valtic_can6D_sigma135art18.jpg
Sigma 135 Art clona 1.8 na Canon 6D, zamok Valtice, historicke tance v krasnych kostymoch
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 16. 7. 2017 12:57

qq_sk >>> Tuto Sigmu jsem v květnu zkoušel u Škody, ale nijak mě nepřesvědčila - nejistá přesnost ostření a na kalibrování doma s dockem, nemám náladu, ani trpělivost... Teď mám prioritu ohnisko 85mm a čekám na Canona 85/1.4 IS (porovnání se Sigmou a Tamronem) a nejspíš si Canona vemu. 135mm budu brát výhledově, ale váhám u Canona s f 2.0 (kterého trochu znám) a nebo s touto Sigmou...
Tvoje fotky jsou ale skvělé a proto mě zajímá, jak Ti sedla s tělem 6D. Vybíral jsi z více kusů, anebo jsi objednal a doladil doma? Rychlost i tichost ostření je bez problému, to je mi jasné, ale jak fotí v akci, středový bod - krajní body, kolik odpadu ?
Díky, P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 16. 7. 2017 21:49

Pokusim sa zodpovedat:
Objektiv som si bol zobrat po objednavke cez internet v jednej z vacsich predajni vo Viedni, ale nepreberal som z viacerych kusov. Pokusne som zistil, ze na mojej 6D ostri najlepsie s microadjustment = 3, spolahlivost ostrenia je celkom dobra, aj ked nejaky odpad samozrejme je, casto je to ale aj rukami. Nebal by som sa fotit s touto kombinaciou svadobne fotky. Ostrim vyhradne na stredovy bod, u mna je to (zlo)zvyk a teda nie vynutene zlymi vysledkami tejto kombinacie pri inych ostriacich bodoch.
Opticky je krasne ostry aj pri 1.8, a urcite ocenujem minimalnu, teda vlastne ziadnu aberaciu. Kedysi som mal Canon EF 135/2 L, ani to nebolo zle sklo a niekto ho uprednostni lebo je lahsie aj lacnejsie.
Na ohnisku 85 som mal davnejsie Sigmu 85/1.4 este nez vysla jej Art verzia, som ju po case dal prec lebo fotky boli 'take nijake' a nechal si len lacny maly lahky Canon EF 85/1.8 napriek jeho necnostiam, ta novinka bude asi pre mnohych zaujimava.
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 16. 7. 2017 22:24

Díky qq_sk za cenné postřehy, jen co pořeším ohnisko 85mm (právě Canon verze s 1.8, byla u mě taková nijaká na 5D/7D a prodal jsem jí dříve, než jsem přešel na 6D ). Doufám že budu mít šťastnou ruku a narazím na podobný kus, jako máš Ty.

P.
pavelmeli
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků