Co vás nejvíc posunulo vpřed?

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 5. 2017 15:10

chel píše:A mas vysledky?

Zřejmě ano. Pokud by je dlouhodobě neměl, musel by ze studií odejít.
Mimochodem, za mne kantor na semináři přednášel téma (zadání ke zpracování) v celé souvislosti s dějinami zobrazování. Tedy i malbou a grafikou. A nikdy žádný žádnou fotku k přednášenému námětu nepřinesl ani neukázal. Všechno pouze slovně
(s žádným nebo zcela minimálním/obecným odkazem na použitelnou fototechniku). Asi zkušenost, že kdyby, tak mu polovina třídy přinese v podstatě totéž. Ale on chtěl osobité verze, ne víceméně vydařené kopie. Možná pro mnohé nepochopitelné, že se nikdy žádný lektor nikoho na to, čím fotí, nezeptal. Rozbory následně přinesených fotek dělal před celou třídou, to je, myslím, naprosto k nezaplacení. I proto, že ( každého veřejně svlékl donaha a) dotyčný autor si tak musel zvykat snášet i ostrou kritiku svých (a podle sebe) skvělých fotek. Tohle zvládat je také k nezaplacení. :-)

Zdravím

-- 14. 5. 2017 16:13 --

Ah, už jsem "druhý". Holt mi někdy na pozornost dění na DA není dopřán souvislý čas. :-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 14. 5. 2017 15:43

Díky za varování Petře, nemám obavy, že dopadnu jak ten nejmenovaný expert nejen
na fotografování, ještě nějakou soudnost mám. Jen si myslím, že každý přístup v sobě
může skrývat určitou ošemetnost a možnost zabřednutí do nějakého klišé. Již jsem to
zmínil výše, každý to má nastaveno jinak, a je jen na něm, jakou cestou půjde. Mě
vyhovuje ta moje individuální a za pozornost mi stojí. A také jsem stále ve stádiu
hledání a tápaní, ale to je asi to, co mě na focení nejvíce baví, to objevování světa
skrze hledáček fotoaparátu.
Aby nedošlo k nějaké mýlce, já se nebráním radám od jiných a rád se poučím,
jen se snažím ty rady selektovat, oddělit zrno od plev. Ty dobré, co můžu využít ku
prospěchu svému, do paměti si uložím :-)...

-- 14. 5. 2017 16:57 --

Puntíku díky za reakci. Přesně jak píšeš, lektor nás vede stejným způsobem a
každý si musí své fotografie zdůvodnit a přijmout komentáře spolužáků a následně
i lektora. A to je myslím to nejlepší co vede ke zlepšování a je k nezaplacení...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 14. 5. 2017 16:02

Alešak píše:A také jsem stále ve stádiu
hledání a tápaní, ale to je ...

a prave to tapani se ucenim od jinych skvelych fotografu zmensuje, protoze je hned videt co funguje a co ne.
Priklad chces fotit holku a spoustu lidi napadne vyfotim ji nekde kde je mozny volny pristup a dalsi hloupa myslenka udelam kontrast krasy a hnusu ... pujdu fotit do rozboreneho baraku .....
vznikaji pak takove fotky
Obrázek
Ale kdyby sel na zamek a sehnal si saty mohlo to vypadat i takhle
Obrázek
A to jsem popsal jen uceni se volby prostredi a k tomu obleceni. Kde je postprodukce, svetlo, atd atd atd ...
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 14. 5. 2017 16:10

Tak já sice chápu, co tím chceš říct, ale tohle je blbej příklad... ;-) To vůbec není o zámku a šatech.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 14. 5. 2017 16:14

BigglesO27 ma predbehol, aj v tom baraku sa dá urobiť fotka, ktorá môže byť lepšia ako ta zo zámku...len treba vedieť ako ;-) ale nie je to o vybere miesta, skôr o myšlienke.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod chel 14. 5. 2017 16:17

to nebylo na tebe ale je to obvykly priklad ;)

-- 14. 5. 2017 17:18 --

landov píše:BigglesO27 ma predbehol, aj v tom baraku sa dá urobiť fotka, ktorá môže byť lepšia ako ta zo zámku...len treba vedieť ako ;-) ale nie je to o vybere miesta, skôr o myšlienke.

Ja dobrou fotku v rozborenem baraku nevidel ... ukaz treba neco najdes.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 14. 5. 2017 16:20

Přece nechceš, abysme tu prohledávali pro tvou radost Flickr, ale vzpomeň si na fotky z vašich srazů - důl má do zámku taky setsakra daleko ;-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 14. 5. 2017 16:27

Jo ale dul je cisty neni tam bordel. Barvy jsou tam jednotne. A to je o tom pozorovani cizich fotek.....
viz treba Obrázek
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 14. 5. 2017 16:31

Já se fakt nehdlám dohadovat, trvám na tom, že jaks to podal bylo minimálně "nešťastné" a zavádějící ;-) Pěkná fotka se dá udělat ve zříceníně, na jachtě, na zánku a nebo v uhelným vozíku - o tom to prostě není ;-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 14. 5. 2017 16:40

jiste mas pravdu ale jsou tam nejake faktory ktere fotku posilaji do kytek ... bordel treba a pokud najdes fotky z jistych typu prostredi ktere jsou fakt dobre a pak ve svem okoli mas podobne mas sanci udelat neco podobneho. Pokud jsi skutecne dobry tak nafotis asi i v tom bodelu protoze si najdes a upravis prostredi podle svych zkusenosti ale do te doby nez fotograf dospeje se mu snizuji sance udelat skutecne dobrou fotku. A to se bavime jen o prostredi kde ma smysl fotit. Kde je svetlo, styling k danemu prostredi atd atd...

-- 14. 5. 2017 17:43 --

abych se vratil k me myslence cele je to o pozorovani skvelych fotek, ktere ti muze dat treba vyber lokace kde dane prostredi k danemu tematu funguje ...
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 14. 5. 2017 16:55

Chel: ačkoli to obvykle nedělám a k fotkám se nevyjadřuji, tak tu tvou "cizí" jsem
chvíli pozoroval, a nezlob se na mě, tak jsem na ní nic tak skvělého, na to abych
něco podobného vytvořil nenašel. Je tam jen pěkná holka v nějaké hale, co mává
kusem látky nad hlavou, jako kovboj lasem, nic více a nic méně...
Mě spíše o tobě řekne více ten řádek co máš umístěn pod tvými příspěvky...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 5. 2017 17:01

chel, nemohu s tebou souhlasit, ale musím přiznat, že spoustě lidí ve snaze naučit se fotit, nic jiného nezbývá. Blížit se k jádru věci klopotnými cestami - a v mnoha případech zůstat v půli cesty. O tvé fotce (a jiných) by se dalo jistě diskutovat, z čehož bys pochopil, že k těm jádrům vede úplně jiná, rychlejší a efektivnější cesta. (Jistě, ti co to mají od pána boha, takové diskuse nezajímají. Nemusí). Ale diskuse v prostředí této arény které připomíná spíš boxerský ring.... :/
Takže pokud se chce ondrasheq a další zdokonalovat, patrně mu (jim) nezbývá jiná možnost, než ty klopotné, a ne vždy k úspěchu vedoucí cesty. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 14. 5. 2017 17:04

alesak: ja nejsem skvely fotograf, to bylo k ten srazum na dole kterou zminoval biggles. Jsou skveli fotografove, kteri foti to same co ty, ale maji skvele vysledky .. ty pozoruj a uc se proc a jak to delaji. Moje rada.
Naposledy upravil chel dne 14. 5. 2017 17:10, celkově upraveno 1
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snopa 14. 5. 2017 17:05

Já to tu čtu a nějak nechápu, co udělal chel špatného. Jako každý kdo zde napíše, napsal jak na to šel on, nikomu nic nevnucoval. Předpokládám, že každý napíše ten svůj způsob jak jít na věc. Interpretovat cizí zkušenosti asi nikdo nebude.
No nic mějte se tu fajn. :oboze
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 14. 5. 2017 17:51

snopa: asi opravdu nechápeš, já chelovi neříkám, co udělal, nebo dělá špatně. To je jeho věc.
To spíše on mě už po několikáte nabádá a radí k tomu, abych pozoroval a učil se, jak to dělají jiní
"skvělí" fotografové co fotí to samé co já, ale mají skvělé výsledky. Ale jak mám poznat kdo je "skvělý"
fotograf, a kdo už ne. Existují na to nějaké tabulky či směrnice? A kdo rozhoduje, že je někdo "skvělý"
fotograf a jiný ne? Sedí někde nějaké komise či poroty? A nebo stačí zveřejnit své portofilio a nechat
si fotky řádně olajkovat od (ne)fotografické veřejnosti? Bude to stačit na titul "skvělý fotograf"? Nebo
bude stačit nafotit a prodávat nástěnné kalendáře s krásnými slečnami? A nebo snad vydat nějakou
fotopublikaci se "skvělými" fotkami. Opravdu si s tím nevím rady. Ale co vím, tak že já zůstanu u toho
svého, co mi vyhovuje a uspokojuje, a to že se ze mě nikdy nestane "skvělý" fotograf je mi naprosto
šumafuck... :D
Alešak
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků