Koupě FF těla jako druhé k Nikonu D90

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 21. 11. 2016 09:52

Zdravím všechny. Zvažuji koupi FF těla jako druhé tělo k Nikonu D90, kterým teď fotím. D90 je super jako walk-around APS-C tělo, používám ho hlavně s objektivem Samyang 16mm f/2 (krajina/příroda), 35mm f/1.8 DX (univerzální "padesátka" na cropu) a s dalšími převážně FF skly (70-200/2.8, 50/1.8, 24-120/4). Když fotím někde, kde je míň světla (interiéry), musím na D90 pálit ISO vysoko = na APS-C dost šumu, proto bych si rád pořídil nějaké fullframe tělo, a to ze dvou důvodů: focení tam, kde je méně světla + lepší hraní si s hloubkou ostrosti u světelných objektivů. Na ostatní věci (krajina, výlety, atd.) si plánuji ponechat D90. Co jsem koukal, mám v podstatě dvě možnosti:

- použitá D700 (ceny těl už klesají k 15 tis. Kč) - dají se sehnat kousky s rozumným stavem závěrky i polepů, má to jen nepatrně horší dynamický rozsah senzoru než D90, na druhou stranu to má minimálně dvojnásobně lepší výsledky co se týče šumu u velkých ISO (toto je jeden z parametrů, který právě hledám). Trošku zamrzí absence LiveView, kdybych se rozhodl pořídit nějaký FF širokáč na krajinu. Krajinu fotím jen přes LV kvůli preciznosti zaostření.

- lehce použitá D610 (ceny těl 25-30 tis. Kč) - dvojnásobek rozlišení, novější senzor s lepšími výsledky na vyšší ISO, lepší DR, 100% pokrytí hledáčku atd.

Kterým směrem jít? Vyplatí se připlatit těch 10-15 tis. Kč a koupit rovnou D610 nebo i D700 v dnešní době stále udělá dobrou službu pro to, co potřebuju? 12mpx mi stačí, protože velké printy nedělám, tiskl jsem vlastně jen jednou fotky s uhlopříčkou cca 30". Díky.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 11. 2016 10:44

D700 samozřejmě má live view. Nemá video.
Rozdíl v šumu oproti D90 je minimálně 2EV.
D610 je vyrazne lepší na "krajinu", ale protože to chceš na reportáž, volil bych D700 s pohotovějším ovládáním a robustnější konstrukcí. Výhoda D610 na report jsou dva sloty na kartu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 21. 11. 2016 10:55

Aha - to LV na D700 jsem nezaregistroval, minimálně tlačítko Lv. To se nějak řeší přes menu? A jde to namapovat třeba na Fn tlačítko?
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 11. 2016 11:14

Je to nahoře vlevo, kruhový volič. A ano, jde to na Fn, sám to tak mám.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 11. 2016 11:41

Od 30 tis se dají pořídit i D800. Nebál bych se ani kusu s vyšším počtem cyklů závěrky, pokud bude jinak zachovalý. Výměna závěrky nestojí zase tolik a i pražský servis ji má za pár dní.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 21. 11. 2016 12:01

Díky za rady. Dá se u té D700 poznat, že závěrka už byla měněná? Na kolik výměna eventuélně vychází? Patrně se uberu tím směrem D700.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 21. 11. 2016 13:29

Nechci být za hatera D700, ale v závislosti na tom co fotíš, je třeba počítat s bloomingem/bandingem od světelných zdrojů u D700 na vyšší ISO (cca od 1600 výš). Pro mě například to byla zásadní nevýhoda. Nakonec jsem jí prodal.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 28. 11. 2016 16:19

Díky za rady, nakonec jsem koupil D700 ve vynikajícím stavu s 39tis. cyklama závěrky a s kompletním balením.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 28. 11. 2016 17:48

PalmTungsten píše:Díky za rady, nakonec jsem koupil D700 ve vynikajícím stavu s 39tis. cyklama závěrky a s kompletním balením.

to je tzv. zrcadlovka po duchodci :D Tak at dobre slouzi! Verim, ze bude :)
miroslav.cizek
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků